диагностика на 323ф мазда 2.0 д 2001г

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

диагностика на 323ф мазда 2.0 д 2001г

Мнение от Stoilkata »

колата беше cъс запалена моторна инсталация възстановена е но нямам с какво да я диагностирам само карман ли ги бори тези японки, не ми идват често за да инвестирам
проблема е там че не пали .на стартер оборотомера се вдига леко .има захранване на клапана на помпата
беше стопен захранващия плюс на клапана и укъсил с някои от кабелите от снопа на моторния
стопена беше и шармировката на датчика на коляновия вал .кабелите му бяха укасили по между си
след вазстановяването на моторната инсталация започна да мига лампата за подгрева
нямам осцилоскоп да проверя датчика на вала
колата има удар от пред кабелите на гнп са възстановявани не от мен така доиде колата
не можах да намеря схема за този мотор
някаква по евтина диагностика
на тази мазда ставали с светодиод
Последно промяна от Stoilkata на Чет Апр 18, 2013 6:47 am, променено общо 2 пъти.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: диагностика на 323ф мазда 2.0 д 2001г

Мнение от plamenpenisa »

и пинсетата също ги бори
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: диагностика на 323ф мазда 2.0 д 2001г

Мнение от Stoilkata »

проблема разрешен липсваше едно реле за захранването на помпата
няма такава скапана машина клапана на помпата се управлява от реле което се управлява от еку -то и с подаване на контакт релето сработва има напрежение на клапана ,а релето което го нямаше дава плюс на помпата и еку-то до сега не съм видял японска кола с инсталация като хората, хиляда захранвания .ни каде не намерих схема на инсталацията голямо лутане падна
не става рестарт на тази кошара няма го точно този пин на буксата за диагностика
Публикувай отговор