Апаратура за обучаване на ключове?

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от nik7dob »

Колеги, дайте примери за апаратура за обучаване на имобилайзери, като започнем от форд фокус 2007, че е най-наболял :mrgreen:
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от Ilko »

Aбритус върши работа....но не за всички марки.
Малко по-подробно - за новите поколения имобилайзери универсалните и сравнително достъпни като цена апарати за обучение на ключове в повечето случаи не вършат работа. Поне такова е моето мнение изградено от практиката. На мен ми е по-лесно с дилърскои софт. Естествено трябва и поне 2-3 програматора и съответните калкулатори.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от nik7dob »

Абритус е добра апаратура, но малко са тези със свободни 20 000...
T300 ще работи ли на споменатия фокус и като цяло какви са впечатленията?
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от Ilko »

Предполагам имаш предвид 20000евро? Щото лева определено не стигат за FULL. Аз си докупувам разни неща чат-пат, като ми потрябват
щото наведнъж вярно е трудно.
Имам Т300, ама на такъв Фокус не съм го ползвал. То ако имаш кодовете си става обучението и с диагностична апаратура.
Т300 го ползвам предимно за разни азиатски, щото нямам хубава диагностика за тях. За европейските, както ти казах и в предишния пост предпочитам дилърскa или универсална диагностика. Например на пежа и ситроени мулти-диага си вписва ключове без грижи, стига да имаш пин.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от doktorabg »

Доколкото разбирам колегата пита за обучение на ключове без ПИН.
Така че всички програми които искат ПИН мисля че няма да му свършат работа ако не го знае.
Знаем че има калкулатори за туй-онуй ама не са универсални, има също и програми за вадене на пин но всичко зависи от марката (на колата), има хора където ги вадят от .bin,темата е обширна(incode, outcode....)
Ако ще прави само Форд, до хване някой от МотоПфое или да търси нещо Pro soft and hardware или.да пита тук за кодове ако някой може да помогне.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от nik7dob »

Питам за общи принципи, просто в момента имам форд за тази работа. Да кажем, колегите които работят с имобилайзери би било добре да споделят каква апаратура използват и отзиви за нея, това е :)
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от Ilko »

Аз правя имобилайзери чат-пат.
Не са много уредите дето могат да впишат ключ без пин, ако имаш предвид през диагностична букса, пък и не на всички коли става. За достъпни като цена пък няма смисъл да си мислиш.
Общия принцип е такъв - четеш дъмпа или дъмповете от иммо-то зареждаш ги в някаква програма за обучение на транспондери.
Според възможностите си (и цената) тя ти прави транспондер, евентуално смята пин код, евентуално коригира дъмпа от иммо-то според транспондера. Може да се наложи да впишеш подготвения транспондер в иммо-то след като вече си го върнал на колата с някаква диагностика или нещо от рода на Т300.
Това е принципа.
За самата апаратура темата е необхватна и мисля, че няма такава дето като я купиш дори и скъпа, да можеш да покриеш всички марки.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от nik7dob »

Много благодаря за изчерпателния отговор, Илко, ясно е, че няма универсална техника. А какъв софтуер ползваш за смятане на ПИН от дъмп, ако можеш да дадеш примери :)
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от doktorabg »

Колега, общи принципи е много относително, ще ти дам пример - на VAG групата може да направиш Immo Off на EDC (не на всички, не съм ги пробвал) докато на BMW не става и трябва да ползваш емулатор или нещо друго но не можеш да го излъжеш лесно както при VAG.
С Ford не се занимавам много и нищо не мога да кажа, но няма универсален пьт за имобилайзер ако не знаеш кода.
Зависи ти какво търсиш.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от Ilko »

Много от тези калкулатори, които се намират сравнително лесно из нета вършат работа за ПИН.
Абритуса смята ПИН, където и когато се налага.
ЗедБул смята ПИН .
СуперКейТул смята ПИН и т.н няма смисъл да изреждам всичко.
yotov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 10:03 pm

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от yotov »

за форда дава изходяш код вкарва се в калкулатоа и тои ти дава входящ, на всеки върнат и даден контакт кода е различен.
зед булл става за доста коли, но ти трябва да имаш няколко прогграматора за да може да прочетеш фаил от даден модул, след това по този фаил(ако го потдържа) ти прави готов транспондер(ако става въпрос за нов ключ а не проблем с иммото). Ако имаш проблем с иммото четеш фаила вади се пин от него и с диагностика се синхронизират но не всички, някои трябва да се "нулират" компютрите и тогава да се синхронизират.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Апаратура за обучаване на ключове?

Мнение от nik7dob »

На форда кода към ключа е различен да, но не забелязах това и в кода между табло и еку, след няколко паления и гасения кода все си беше един и същ.
Програматори съм набавил (разбира се има още какво да се желае) просто сега е нужен малко софт за смятане на ПИН. :)
Публикувай отговор