Тестер за бобини

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Тестер за бобини

Мнение от auto215 »

Колеги гледам един тестер за бобини http://www.gtc.ca/EN/TA500_EN.html въпроса е някой ползва ли такова нещо и ако ползва какви са отзивите за него,Целта е по бързото локализиране на повредата, не като сега по стария изпитан начин загубващ доста време докато се установи откъде идва жегата :D :D :D
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Тестер за бобини

Мнение от rockton »

-Не съм ползвал и не съм виждал подобна глезотия, но като гледам, тя изисква свободен достъп до бобината.
Искам да видя как с това чудо на схемотехниката(може и да е добро) ще се достигнат и замерят бобините на Нисан Микра К12 1.2 с променливата геометрия на всмукателен вал :lol: :mrgreen:
-Дросела е монтиран в филтърната кутия, а тя е върху бобините , нямя как да запалиш мотора след като си свалил всмукателната кутия(дросело-филтър)...според мен върхът на технологичното недомислие, тоест глупост, демек големи лайна изстаха нисан откак се бракосъчетаха с френските кавалжии рено свирки чикии и корпорейшън :mrgreen: :mrgreen:
-Извинявам се за острия език ама НЕАМ вече нерви......от недоучили инЖЕЖЕРЕ.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тестер за бобини

Мнение от bobolin4o »

Е не искам да навлизам в излишни дискусии, може би не съм много в час...
Ама какво има гореспоменатият двигател с фирмата РЕНО?
Не се сещам да съм го виждал под капака на някоя "минджа"...
Май и прехвалените от теб жълтури са се пуснали по течението да създават шедьоври...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Тестер за бобини

Мнение от rangel1 »

Лично мене мнго ме кефи но ако е повече от 50-100лв не си струва щото две парчета платка и един кондензатор правят капацитивна сонда и на осцито е ще се забавя повече с 1о минути но пък ако опитен човек го прави ще види повече неща.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Тестер за бобини

Мнение от rockton »

bobolin4o написа:Е не искам да навлизам в излишни дискусии, може би не съм много в час...
Ама какво има гореспоменатият двигател с фирмата РЕНО?
Не се сещам да съм го виждал под капака на някоя "минджа"...
Май и прехвалените от теб жълтури са се пуснали по течението да създават шедьоври...
:D Нищо общо няма този мотор със Рено, тои си е тяхния Нисанския дето разтяга вериги като луд още в гаранционен срок :lol: Ама в случаяя са постигнали "масов героизъм" в конструирането и оправдаването на заплатите на инженерния състав. Или просто и жълтугите ги е обхванала някаква "мода" от световен мащаб , кой аджеба ще направи по голяма простотия в конструирането и дизайна :lol:
-Тоя път май жилтурските посерковци грабнаха купата зза най голяма недомислица :mrgreen: !...Ще пусна снимки.
Признавам си и преди не съм долюбвал много нисаните заради верижните им мотори и то все недъгави , не напразно ги наричат японския москвич , ........
-Вярно е прав си че тоя мотор го няма в ни едно рено, тък им свалям шапка на франсетата че не са се прекарали да курдисат на своя кола това дърво! :mrgreen:
Извинявам се за многословието........ще ви пусна снимки.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Тестер за бобини

Мнение от auto215 »

Price: $239.67 :shock: цената е добра,Още една играчка видях http://www.amazon.com/GTC-FF310-Circuit ... uto_text_z как работи демонстрация http://www.youtube.com/watch?v=8LDlLoccrAA мисля че ще спести доста от разплитането на инсталаций :D
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
kalosbg
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 1:55 pm

Re: Тестер за бобини

Мнение от kalosbg »

Нещо още по-евтино:
http://elimex.bg/product/49785/ured-ver ... s6812.html
Може би няма да работи като това за $120 но и цената е доста по-ниска.
Имам горепосоченото устройство и върши чудеса при проследяването на структурно окабеляване на сгради.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Тестер за бобини

Мнение от ipivan »

:lol:
kalosbg написа: Имам горепосоченото устройство и върши чудеса при проследяването на структурно окабеляване на сгради.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Тестер за бобини

Мнение от rangel1 »

kalosbg написа:Нещо още по-евтино:
http://elimex.bg/product/49785/ured-ver ... s6812.html
Може би няма да работи като това за $120 но и цената е доста по-ниска.
Имам горепосоченото устройство и върши чудеса при проследяването на структурно окабеляване на сгради.
Гениално ами то е същото :idea: Обаче май доста трябва да се внимава с тия честоти особено при по новичките :roll:
Публикувай отговор