Въпрос относно запояване/разпояване

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от nik7dob »

Колеги какво използвате за почистване на залети с лак (смола) платки, когато е нужно да разпоявате даден чип?

Примери:

На този линк чипа със синьото лаково покритие по четирите страни.
http://www.revtronic.com/wp-content/upl ... _close.jpg
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от ivanovbg »

Когато бях по млад - с търпение, много майки, силна лупа и едно зъболекарско шило. Сега все по често се обръщам към магазина за нов модул. Парите са същите, труда е много по малко и спя по спокойно.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от nik7dob »

Краси, сега аз съм от страната на младите и търся нови перспективи :mrgreen:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от rockton »

-На млади години , и аз като Краси бях неуморен "копач", ама вече нямам нерви !
ако заливката, е от епоксиден компаунд, няма оправия, само температура и прекопаване със зъбарската сонда , нагрявам с духалката и разкъртвам със сондата, друг метод до сега не съм открил! Ако е разтворим компаунд(в което силно се съмнявам)...знаеш разтворители и разредители на нитро основа действуват.ноооо малко са такива щастливи заливки!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от ralderon »

Всъщност синьото, което е показал е обикновен лак. Такива почиствам с клечка за уши напоена в ацетон. Чисти доста добре. Колкото до по-твърдите - аз ги чистя с горещ въздух и много фина метална четчица, в Елимекс има едни комплекти и четката върши много добра работа, при това сравнително бързо.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от nik7dob »

Благодаря ви, колеги. Мислех си, че има нещо което не знам и не намирам в нета, но явно нямало.... миньори ще ставаме :mrgreen:
Да, този лак на снимката наистина пада с ацетон, но има една смола , оранжее на цвят, мамата си е е...а, не пада с нищо
kartof
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Ное 06, 2014 8:02 pm

Re: Въпрос относно запояване/разпояване

Мнение от kartof »

nik7dob написа:Благодаря ви, колеги. Мислех си, че има нещо което не знам и не намирам в нета, но явно нямало.... миньори ще ставаме :mrgreen:
Да, този лак на снимката наистина пада с ацетон, но има една смола , оранжее на цвят, мамата си е е...а, не пада с нищо
Епокс само 120 целзии и кирка. От скоро "хамериканците" правят някъВ дебондер на органична основа за епокси ама.. не питай. Ако си анти миньор звънни на някой, който работи химия и питай CH2CL2 / METHYLENE CHLORIDE дали може да ти намери. (мисля вече класифициран като карциногенен въпреки, че в бг го правят още http://www.epa.gov/airtoxics/hlthef/methylen.html)

За другите като синьото има дебондери
Публикувай отговор