проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

Здр,та реших да си взема renault can clip....досега бях с делфито но то пък куца за доста неща...та взимам аз клипа и веднага връзвам едно непалищо рено сценик 1.9,dti....иии уви не щможе да се върже,изобщо нищо...викам си тестера е проблема...викам едно рено (меган 2005 1.5dti mai)за проба..влезна навсякъде но не и в мотора...на друго рено сценик 1.9dti..пак неуспех....как мислите в тестера ли е проблема.. или в колите има проблем..все пак го водят на дилърско ниво тоя канклип...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от ivanovbg »

А с делфито връзваш ли се?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от rockton »

-Затова трябва да има два или три алтернативни варианта-(скенера) ако със всичките неще да се върже значи проблема е в колата, ииии.....се започва със меренето!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от bobolin4o »

Случвало ми се е с КЛИП-а да не определи каква е системата на двигателя точно на Меган/Сценик 1.9 dti. Това не означава, че не се "връзва", а че нещо е ровено по софта на моторния... сега като се замисля и в двата случая колите не палеха заради имо, а в третия колата беше с имо оф посредством липсващ еепром. С друг кодочетец (КТС, Аутоком) си имаше диагностика.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

имам и делфи,връзва се в мотора....и на двете сценичета...
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

определено мисля че проблема е в клипа...води се на дилърско ниво,би трябвало да си чете всичко...това са масови коли (1998-2001)....как с VAS-a няма проблем и със по дърти...незнам....дано някой да каже ......
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

сценико който не палеше---няма грешки в мотора(с аутоком го чета),не отчиташе обороти като въртя на стартер,смених датчика на к.в....почна да отчита оборотите и пак непали...отворих едната дуза и нафта нема,....оказа се разглобено колелото на ГНП-то....
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от auto215 »

morjito написа:определено мисля че проблема е в клипа...води се на дилърско ниво,би трябвало да си чете всичко...това са масови коли (1998-2001)....как с VAS-a няма проблем и със по дърти...незнам....дано някой да каже ......
Не е в клипа, тъпото говедо не иска да се връзва към автомобила когато напрежението е под 12,2 волта някакво ограничение е по напрежение,иначе си работи безгрижно и правилно бутни му едно зарядно на акумулатора и ще запали клипа:o и оригиналите в рено умират от ниско напрежение от там ме светнаха за този проблем :D
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

Благодаря колега утре ще пробвамммм
morjito
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Апр 07, 2014 7:42 pm
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с диагностика на рено сценик 1.9dti

Мнение от morjito »

пак нестава......пробвах и с по стара версия(137)....нестава...
Публикувай отговор