USB микроскоп

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

USB микроскоп

Мнение от auto215 »

Някои ползва ли, и от многото модели кой е подходящ,из нета мнения много противоречиви не мога да се ориентирам.Борбата с недовиждането е голяма вече и със лупата с осветление не се получават нещата на 100% :roll:
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: USB микроскоп

Мнение от rockton »

-Така си е, "окоьоровяхме" :D но такъв USB не е удобен за работа по микроелектрониката и особенно по хибридни модули, гледаш на дисплея а ръцете и прустите ти са на друго място където раборят!Тези Микроскопи стават само за Ревизиране и търсене на евентуални видими дефекти, но не и за ремонт (според мен).....Най добре е да е конвенционален (оптичен) стерео микроскоп с голямо фокусно разстояние под оптиката и увеличени Х10-Х20 -Х30 има и с по голямо, но вече са доста висока цена! Ето този е перфектен, но чесно казано не знам кой ще го достави и какви пари е.....
Изображение
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: USB микроскоп

Мнение от auto215 »

Прав си ревизиране и търсене на евентуални видими дефекти за това ми трябва най вече,а към кьоравата история като добавим и вибрациите на ръцете :shock: и нещата стават красиви,всичко се запоява къде не требва :roll:
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: USB микроскоп

Мнение от ivanovbg »

Не е стерео,но е евтино http://ru.aliexpress.com/item/40x-Micro ... eb201560_8
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор