Газанализатор GA-400,не работи коректно

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Газанализатор GA-400,не работи коректно

Мнение от ipivan »

Газанализатора е купен от АДИА преди 7-8 години.
Ако някой има същия може да бодне един вакуумер на маркуча за сондата и да каже какво е показанието?
Търся информация къде може да го ремонтират освен в АДИА?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Газанализатор GA-400,не работи коректно

Мнение от Todio »

Никъде! Преди време имах газ анализатор Lucas и 7 месеца ходих по-мъките, защото глътна конденз. Обиколих цяла България, дадох една торба пари за калибриране (макар, че никой не знаеше как става това и сам си го правех). Накрая си купих и калибровъчен газ, свързах се с производителя и от там ми отказаха и си купих GA-400. Всяка година го нося в АДИЯ на профилактика и няма ядове. Сега му трябва кислороден сензор, но го ползвам рядко и не съм опрял до него.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газанализатор GA-400,не работи коректно

Мнение от ipivan »

Todio написа: купих GA-400. Всяка година го нося в АДИЯ на профилактика и няма ядове. Сега му трябва кислороден сензор, но го ползвам рядко и не съм опрял до него.
Моя газанализатор,преди нова година го изпратих на АДИА за ремонт.Казаха че работи и няма нужда от ремонт,взеха 30лв. и го върнаха.Да ама той не работи.
Софта има тест за херметичност.Пускам теста.Излиза съобщение "запушете сондата и натиснете ОК".Без да запушвам сондата натискам ОК.Изкарва съобщение "тестът е преминат успешно". :D
Ако може включи един мех.манометър на мястото на сондата и кажи какъв вакуум показва?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Газанализатор GA-400,не работи коректно

Мнение от rockton »

-Здравей колега, Имам го същия GА-400 Сега отивам в сервиза и ще пробвам,...и без това не съм го ползвал с месеци и май кислородният му датчик е вече за смяна, но няма проблем щети звънна на Телефона от подписът ти!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газанализатор GA-400,не работи коректно

Мнение от ipivan »

Благодаря на колегата rocton за информацията!
Проблема е на 90% решен.Оказа се че проблема е в клапанчетата на помпата.Клапаанчетата се намират под двата сини щуцери на помпата.Помпата е вибрационна.
Изображение
Това са клапанчетата.
Изображение
Изображение
Клапанчетата са изработени от някакъв тънък и мек силикон.В най-широката част диаметъра е около 9-10 мм.
Нормално трябва в стеснената част клапанчетата да са затворени а те стоят отворени.
Поръчах нова помпа от АДИА,че само клапанчета на предлагат.Утре трябва да дойде помпата.
С новата помпа работи.
Може да се трие темата.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор