fsa 500

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
miro
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 11:18 pm

fsa 500

Мнение от miro »

Здравей те колеги ,
отдавна не съм посещавал форума по ред причини . Но благодарение на колегите bobolin4o и koko отново съм тук . Ч.Н.Г. на всички живи , здрави успех във ... каквото се сетите .
Имам от години kts-570 не съм го ползвал усилено и мисля да добавя към него fsa-500 , като бюджетно допълнение . Въпросът ми е двете системи обединени мисля , че са равностойни на fsa-740 .
Мисля да ги използвам главно за cob i dis системи като fsa-500 има четири канален осцилоскоп ,
благодаря ВИ предварително за мненията .
Ако има по-добра система , приемам препоръки .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: fsa 500

Мнение от ivanovbg »

Здравей. Не разбрах цифровото изражение на "бюджетно допълнение"?
А cob i dis системите си ги проверява компа доста точно. Само затова да си харчиш бюджета... Има едно руско осцилоскопче за 200лева с една линийка... Наско или Рудони могат да ти обяснят по подробно за него..
Хантека също е много добро - 8 каналния.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
miro
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 11:18 pm

Re: fsa 500

Мнение от miro »

Имах предвид по-евтино от fsa 740
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: fsa 500

Мнение от NASKO12234 »

Колега, само за cob i dis системи не е оправдано толкова пари. Ако те интересува ще ти кажа как за няма и 5 лева да си събереш една инд. линийка, сваляш една програма за осцолоскоп на андроида и си ти. Тук е важно да видиш формата на сигнала а не толкова точни данни. Е, в този случай ако прехвърли искра телефона е дал фира.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: fsa 500

Мнение от ivanovbg »

Насе и мен ме заинтригува с андроида. Линийката я имам. С коя програма си я тествал?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: fsa 500

Мнение от ipivan »

А може ли по-подробно и за линийката и за приложението?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: fsa 500

Мнение от NASKO12234 »

Колеги, извинявам се че закъснях. Приложението което ползвам е това https://play.google.com/store/apps/deta ... cilloscope - не че е най доброто но това ми попадна, някой от вас ако има по добро нека да сподели. Краси, относно линийката щом я имаш, доработката която направих е че сложих един потенциометър 10 килоома за да намаля сигнала и запоих жак за микрофон.
miro
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 11:18 pm

Re: fsa 500

Мнение от miro »

Благодаря за мненията и съветите от страна на колегите . Ще се огледам за нещо по-евтино и ефикасно .
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: fsa 500

Мнение от Anton »

Съжелявам, че може някой да се убиди, но ние професеоналисти ли сме или андроид маниаци. Само някой да не се опитва да ми казва как от BOSCH не са се сетили за приложение за андроит, а са разработили FSA. Браво на тези които си мислят, че смартфона с андроид може да прави всичко което може FSA искам някой да ми го покаже, аз ще черпя. И не мога да се сетя, човека изка да си купи нещо истинско и пита за мнение, а вие почвате да му говорите как един "умен" смартфон ще свърши всичко. И още нещо искам да питам, защо поне като работите тия телефони не ги изхвърлите, доколкото знам във всички бели страни на работното място телефон не е позволен, лично на мен като ми звъннат 20-30 пъти на ден и денят ми е приключил "УСПЕШНО". По отношение на FSA мога да кажа, че уреда е добър в софтуера има какво да се желае, но всички знаем, че няма съвършен уред както съвършена диагностика на първо място е "зад воланното устройство"
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: fsa 500

Мнение от ivanovbg »

Колега с телефона засега правя 99% от колите, а останалия 1% със съответната дилърска. Ако не ти се вярва ела до сервиза за демонстрация.
Да не говорим че с една гъвкава камерка бъркам навсякъде, дори в цилиндрите и телефона го ползвам като дисплей. Друго удобство на телефона е като баркод скенер. Веднага ми казва кой управляващ блок са завряли на търсене място и да знам дали да продължавам с разглобяването. Докато си правя диагностика с него спокойно мога да си говоря и по телефона. Също така е много удобен при записване на живи данни по време на движение.Въпрос на секунди е да пратя снимка или лог до някой колега за помощ. Не се бои от вибрации като хард дисковете и ред други предимства.
Телефона си е с интернет и вече доста пъти съм помагал на колеги дистанционно с помощта на Тимвюъра и Лънча. Говоря за колеги в Англия, Франция и ..., а аз съм си в България.

Така че това , че не знаеш как да ползваш даден инструмент не значи че не е хубав и трябва да се забрани на работното място. Просто ти липсват познанията да го ползваш.

И запомни, че задволанното устройство си е просто един шофьор. Ти може и рентгенов апарат да си купиш, но като погледнеш снимката ще виждаш само кокали, а рентгенолога...
Та учи се да работиш с инструментите колега и знай че в ръцете на добрия майстор дори пирона може да се превърне в много добър инструмент! :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор