Предложение за добрата идея

Създаване на връзка между отделните сервизи и потребители, занимаващи се с автомобили.

Да направим ли раздел с ограничен достъп?

Анкетата свършва на Съб Мар 02, 2013 9:27 am

Да
19
58%
Не
14
42%
 
Общо гласове: 33

rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

Форумът върви много добре ,което много ме радва! Има моменти когато в него се включват колеги (а дали са такива) и чужди влизания ,което не е много приятно.Имам предложение- модераторите да направят специален файл за достъп в техническата част и да го пратят на редовно регистрираните потребители! За пример давам Евро07(не е реклама) които минаха и си инсталираха такива файлове.Така достъпът ще е ограничен в тази си част само за активни, действително работещи колеги които действително да споделят опит и взаимопомощ.Благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
autobo
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 8:19 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от autobo »

Напълно съм съгласен с колегата.Не е желателно "КОЛЕГИ" проявили самоинициатива да ремонтират сами колата си да имат достъп до специализирана информация.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от Markony »

Подкрепям
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от sinigera »

Подкрепям напълно колегите
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ivanovbg »

Ще е по добре. Съгласен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bayov »

Интересно каква специализирана информация има във форума ?
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от Ilko »

Така или иначе ако качиш нещо и не искаш всеки да го ползва може да сложиш парола и т.н.
Може би малко изкривихме замисъла на колегата пуснал темата.

За мен дразнещото е, когато някой е решил да си прави сам колата и задава глупави въпроси и обикновено темата се превръща в "хранилка".
Няма смисъл да се ограничава достъпа, а само възможноста за писане в техническите раздели. Няма как да спреш човек дето има желание да чете и да се учи - дали от този форум или от другаде, ясно е че може да се намери 80% от нужната информация за повечето автомобили - стига да знае какво търси. То ясно - никой не се е родил научен, ама от начина на задаване на въпроса обикновено си личи дали наистина пита колега. Останалите 20% инфо, аз поне не съм виждал в някой форум (не само Български) да се пишат в достъпен вид за всички потребители. То нали и затова има "връзки м/у колеги" и т.н. Това с процентите е символично естствено, но аз приемам че е подобно съотношението.
Брей... мн. дълго стана :lol: :lol: :lol: .
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rockton »

-Добре, с вас съм.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bobolin4o »

Не виждам абсолютно никакъв смисъл да се прави достъпен за определена категория юзъри раздел.
Колега Рудони, нима в издигнатите от теб в култ сайтове на братушките има такива раздели? И ти си член със суперпотребителски права там? Тия "осцилограми", дето ги обичаш, всеки нерегистриран във форума може да ги види!

Така или иначе всеки е свободен да отговаря, или не, по дадена тема. Ако смята пък, че информацията, която иска да сподели е секретна, може да я сподели по подобаващ начин - с парола, на "лични", скайп, мейл...

Ако не са хорицата, дето искат да си оправят колите сами, кого тогава ще храните със саркастичните си постове? :lol:

Наистина в мрежата може да се намери почти всичко, което на човек му трябва, за да си реши някакъв проблем... защо и тук да няма възможност?
Може пък някой от вас има притеснения, че се е изложил тук, показвайки незнание в даден момент? И се притеснява, че клиентът му ще види, ровейки в мрежата? Това не е проблем според мен, никой не се е родил с енциклопедични знания, всички се учим в движение, няма нищо срамно в това.
Това е моето мнение.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rangel1 »

И аз съм за но да обясня защо:
1 Колеги сме едно голямо семейство (а в едно семейство има големи кавги и много купони от сорта майката,малоумник,нещастник и т,н.И нормалните люде предпочитат тия неща да си останат за собственна консумация и не е в наш интерес потенциални клиенти да ни гледат сеира.Това се нарича КОЛЕГИАЛНОСТ и меренето на пишки и неуважението към по велики и по неуки колеги от съответното ниво дето сме стигнали е единственно в полза на шибания клиент селски тарикат който се възползват от взаимната ни вражда :idea: )
2Аз съм получил много помощ и колегиално отношение от тоя форум та колегата който смята по горе че няма нищо интересно в форума що си губи времето тогава :?:
3 И колега боболинчо като гледам ти си единсвенния модератор и наскоро беше споменал че форума трябва да се издържа и за това си пуснал свободно да плуват разни търгаши щото си плащали :!: Ами колко му е издръжката на тоя форум бе дай да плащаме членски внос че да си гукаме и храним на спокойствие :idea: Аз като най мухльо давам 10кинта на месец (ако не стигат кажи).
4 Аз примерно мога да кача доста неща (включително и мой разработки )но не желая да ме тормозят 50 колеги на лични за пас но пък искам да всеки колега да ползва ако му харесва :idea:
Извините чукча писатель а не читатель :lol:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от dyaneff »

Рудони страх те да не кажеш някоя тайна ли. Или твоите осцилограми от преди 300 твои поста. Когато влезе в този форум с рогата напред. Щом смятате за необходимо ограничете достъпа.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

Колеги ,какви тайни ,какви осцилограми?! Да, за осцилограмите ,ползвам ги от сайт където ,за да станеш член се иска препоръка от 2 членове и одобрение от модовете!Това е достъп до професионална информация и споделяне на опит между колеги.А тук всеки селски тарикат рови в профи информацията и мненията ,записват си по разни тефтери , обсъждат го в кафенето , после по интернет поръчват частите и всички ние сме със спаднали доходи!\Да кръстим форума "Училище за автомонтьори" ! То ми омръзна от едното училище в друго да влизам!Обичам си професията ,но тя трябва да се защитава! Занаят се краде ,а не подарява !И да се спрем да се правим на по,по,най!Питаш и получаваш отговор или мнение,отговаряш и споделяш само личен опит или документална информация.За това става дума! А не кой на село ядял доматите с коловете и като нямал еди какво си да не се е захващал!
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bobolin4o »

Пуснах анкета в шапката на темата, моля да гласувате!
При положителен резултат ще обсъдя с администратора възможността за осъществяването на тази опция.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bobolin4o »

Така като гледам, за сега доста хилаво върви тая анкета... че и резултатите не са убедителни.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от presko79 »

Изчакай още малко,просто не е сложена в най активните подфоруми.

На въпроса ,гласувах с да.Аз също съм на мнение ,че тук (казвано ми е ) влизат четат и акълуват псевдо/пишман и тъй нататък гурловници. Тук не е училище за автомонтьори .
Вие колеги които сте понапред в материята ,като материална база ,оборудване и знания ,не забравяйте ,че сте минали по трънлив път и не всичко е било цветя и рози.
Ние останалите в по малките населени места (щото Габрово е такова вече) се трудим за насъщния и всеки откраднат клиент ми е в минус.
Бензина е за измиване на дизелови части.
Публикувай отговор