Предложение за добрата идея

Създаване на връзка между отделните сервизи и потребители, занимаващи се с автомобили.

Да направим ли раздел с ограничен достъп?

Анкетата свършва на Съб Мар 02, 2013 9:27 am

Да
19
58%
Не
14
42%
 
Общо гласове: 33

ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ipivan »

Аз съм "ЗА" да има членски внос.
С помощта която получаваме чрез форума,изкарваме пари.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
marken
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 9:58 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от marken »

и аз съм за ограничаване
patko
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 5:38 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от patko »

Определено ЗА
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от karamilev »

Още един глас ЗА,мисля че е време вече нещата да се случват,достатъчно станахме ЗА .Предполагам,че сте мислили по въпроса за нови членове,с какво ще ги "убедим" да платят 50 лева за да сме си във взаимопомощ?
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от presko79 »

karamilev написа:Още един глас ЗА,мисля че е време вече нещата да се случват,достатъчно станахме ЗА .Предполагам,че сте мислили по въпроса за нови членове,с какво ще ги "убедим" да платят 50 лева за да сме си във взаимопомощ?
Казах вече 20 лева е по добре........
Бензина е за измиване на дизелови части.
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от koko »

Радвам се, че намирам такава голяма подкрепа.
Определено мисля, че 20лв е много малка сума, която дори потребител от любипитство би платил.
Можеби първата година трябва да е около 40-50лв и евентуално , следващите години таксата за съществуващите да намалява пропорционално на плащащите.
Също така всеки, който плаща, ще има право на 1% от рекламните импресии във форума за разполагане на собствен рекламен банер. Дори за начало може и 2% от рекламното време да се ползва.
Рекламите ще са в свободните раздели - т.е. ориентирани към крайните потребители.
Също така ще се направи списък с адресите и дейноста на всеки в групата.
Така когато потребител има нужда от автосервиз, ще погледне и ще види най-близкият и удобен за него.

Ще изчакам още 1 седмица да видиме как ще се развие дискусията и ще направя финално предложение.


п.с. А как ще приканваме нови хора, ами това е доста деликатен въпрос, но мисля че който е прочел форумът в детайли ще е разбрал идеята и ако проявил желание сам ще ни потърси. Още повече форумът вече е доста популярен и почти всеки в бранша е чувал за него. Т.е. и всеки нов би имал някакви връзки с други колеги, които да му препоръчат.


Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ivanovbg »

Не ми се струва че ще се получи добре. Форума може и да се затвори , ако всички почнем да пишем само в затворения раздел... В свободния за какво ще пишем тогава?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

Колега Иванов ,много те уважавам , но има един руски форум за професионалисти в който за да четеш профи информацията се иска членство. А член се става при регистрирането и поне двама членове за поръчители!Иначе всички пишат отговарят но в ограничена степен.За членския внос- те са си го решили за подръжка на сайта и за организиране на срещи веднъж годишно , със покана към дилъри и производители на диагн. апаратура и инструменти които им осигуряват удобствата от пребиваването еди къде си .Хапват ,пийват ,правят си рекламата ,опознават се и отново на работа! Аз като забравя да си влезна с профила ,чета само коментарии ,ама като влезна с име и парола чета всичко !А файловия им обменник е страхотен!Там всичко ,за всеки член е достъпно! Но за всеки член ,а не за всички потребители!
Обидно ми е ученик мой на 20метра от моргата изкопал един окоп , покрил го с ламарина и прави автоуслуги ! И от къде знае как да ги прави - чете по форумите , моргата до него,части бол и по метода проба /грешка става мастер №1!? Е ,това не искам да става и за това отворих темата! В тази професия всички сме хвърлили много пари и знания и смятам ,че не искате да бъдете ограбвани!Занаят се учи и краде , а не на готово!
Повтарям идеята си отново- всеки който наистина има сервиз ,или гараж и в него извършва авто ремонтни услуги и е регистриран (а защо не и качак ,то днес всичко е възможно) за това, да пише и чете в подфорум със специален допуск файл.Има достатъчно подфоруми за реклама ,търговия и т.н.! Нищо повече!
А защо да не си спретнем и една среща?! :D
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ivanovbg »

rudoni написа: ...ученик мой на 20метра от моргата изкопал един окоп , покрил го с ламарина и прави автоуслуги ! И от къде знае как да ги прави - чете по форумите , моргата до него,части бол и по метода проба /грешка става мастер №1!? Е ,това не искам да става и за това отворих темата! В тази професия всички сме хвърлили много пари и знания и смятам ,че не искате да бъдете ограбвани!Занаят се учи и краде , а не на готово!
Като се замисля, щом го е направил значи има желание. Като ти не си го научил твоя ученик, ще учи от форумите. Та не знам къде е причината - в ученика или учителя :P

Примерно аз нямам собствен сервиз или гараж - работя при друг, значи не може ли?


Идеята на форум е да има потребители. Иначе да си разменим скайповете и ....За сега като гледам пишем само 20-30 души. Поддръжката струва пари, та затова съм съгласен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от hristo »

Виждам че това което беше, при създаване на форума, идва пак на дневен ред. Аз съм силно ДА, за ограничен достъп до определени теми. Истина е, че ограничаването не може да е тотално, но препоръка, такса, рейтинг все са лостове които ограничават хората попаднали случайно в темата.
Една от причината за слабата ми активност е точно тази. Омръзнало ми е някой да ми дава акъл, колко точно си мерел ламбда сондата с мултицет, или нещо от сорта.
Така, че просто назря момента да решим как ще стане това. Вярно е че повечето се познаваме, и винаги може да се чуем по някакъв начин, но няколко мнения са винаги добре дошли в определен момент.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bayov »

Аз съм ЗА само за да видя каква толкоз секретна информация ще се предостави :) Всичко го има в нета и който разбира поне малко може всичко да намери.Какво толкоз Ви е страх от хора дето четат по форуми и пробват като обикновено резултата е плачевен и после по-добре :lol: .А и във форума се обсъждат главно ГАЗОВИ УРЕДБИ :)
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от Слави Шишков »

Рудони , много те е страх от твоите ученици 8) Ако са зле и се учат от нета - ти не си си свършил работата , вероятно съзнателно , четейки ти постовете. Другия вариант е да са по добри от теб , тогава е разбираема злъчта ти.,
И да им ограничиш достъпа - ще намерят начин - нет голям. Клиента може да избере при кой да иде, не се впрягай толкова.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

Слави, не виждаш ли статистиката?Повече от половината ученици са неграмотни!при нас в смесените райони на 100%!Не ме е стрях от тях .Аз си ги знам!Но точно това правят! Копират от нета!От това се страхувам!И като подбият цената - какво става?Не се оплаквам , а споделям опасения!Моят майстор на времето се обръщаше и се криеше като заточваше свредла,и колко опити ми е струвало докато се науча! А тук сервираме на готово- не пали ,как така ? смени еди какво си и ще запали! И те сменят!И палят!От моите,от твоите и на другите от знанията.Те сега не се напъват да учат,а копират и имитират!И утре може да те утрепе кола правена от такъв "майстор" четейки препоръките от нета.
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от NASKO12234 »

ivanovbg написа:Не ми се струва че ще се получи добре. Форума може и да се затвори , ако всички почнем да пишем само в затворения раздел... В свободния за какво ще пишем тогава?
Ще пишем кой каква риба е хванал, а също кой Опели са по трудни за ремонт - сините червените или зелените :lol: . Предложението ми още важи, колега.
Слави Шишков написа:Рудони , много те е страх от твоите ученици 8) Ако са зле и се учат от нета - ти не си си свършил работата , вероятно съзнателно , четейки ти постовете. Другия вариант е да са по добри от теб , тогава е разбираема злъчта ти.,
И да им ограничиш достъпа - ще намерят начин - нет голям. Клиента може да избере при кой да
иде, не се впрягай толкова.
Много точно го каза колега, браво. Явно някои колеги не са свикнали на конкуренция. Колкото и малко да съм питал, Аз лично много съм научил от този форум, затова съм гласувал ЗА и съм съглласен да си платя. А и смятам че знанията ни трябва да се предават на следващото поколение колеги, а не да тръгват от нулата. Не е нужно всеки сам да открива топлата вода.
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ralderon »

И какво може да има във въпросният платен раздел? А каква е гаранцията, че на Рудони учениците му няма да си платят и да гледат във въпросния раздел? Кое ще ги ограничи? Давате много неуместни примери с руснаците, защото тяхната платена информация е наистина ценна информация. VP44-ките отдавна са на клипове и описани по редица други форуми, че тепърва да се крият... не мислите ли? Какви предимства ми дава въпросният платен раздел? Някой файл? Нещо ново откъм информация? Значи ли това, че след като излезе крак за аутоком (примерно) няма да искате 50 лева за активация (знаете кои сте) а ще предоставяте кейовете за платилите членски внос? Обмислете ги нещата преди да предлагате, недейте така като риби веднага. Направете затворен целия форум, това е най-логичното. Само с покани и точка. Чистка на регистрации и след това - задължително с покана.

rudoni, точно теб не знам какво ти пречи новите да се учат от форума, при условие че дори самият ти питаш чесно тук (или ме лъже паметта)? Не желая да влизам в полемики, моето мнение е, че въпросният влог ще е от полза само тогава, когато започне да се пуска конкретна информация. Не "колата не пали"... "смени ли.. провери ли..." Информация примерно за ремонт на даден модул със специфичен проблем, помощ при отстраняване/лекуване на имо и т.н и т.н... вие си знаете.
Публикувай отговор