Предложение за добрата идея

Създаване на връзка между отделните сервизи и потребители, занимаващи се с автомобили.

Да направим ли раздел с ограничен достъп?

Анкетата свършва на Съб Мар 02, 2013 9:27 am

Да
19
58%
Не
14
42%
 
Общо гласове: 33

emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от emzo »

Докато в един момент остане затворена група от 10-20ма души.
Като не намерят отговор тук , гугъл и в следващият форум.

Винаги има какво още да се научи и никога не се знае от кой новобранец в бранша ще се научи ;)
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от presko79 »

emzo написа:Докато в един момент остане затворена група от 10-20ма души.
Като не намерят отговор тук , гугъл и в следващият форум.

Винаги има какво още да се научи и никога не се знае от кой новобранец в бранша ще се научи ;)
И какво ще научиш от някои новобранец ? Как се ремонтират комън рейл инжектори ли ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ralderon »

А ти колко комън рейл инжектора си отремонтирал, чесно...?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

Винаги има какво да се учи! Но ,да бъде от подходящ човек ! Нека бъдем по- отворени един към друг,да общуваме, да споделяме да се съберем един път в годината някъде,да се опознаем и да бъдем НИЕ!Едно време зада се добереш до сервиз и специалист в него се записваше ,бутаха се рушвети ,а сега? Оставям на Вас отговорът! Да се защитим колеги!Избутват ни в ъгъла разни младоци работещи на принципа проба - грешка!И като ни изкопират ?Става китайска работа! Оригиналът става менте! Аман от ментета!Искам да съм аз! Оригинал!
С нами Бог!

0886 224486
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от presko79 »

ralderon написа:А ти колко комън рейл инжектора си отремонтирал, чесно...?
1 (ЕДИН) и то маи неуспешно :lol:
Бензина е за измиване на дизелови части.
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ralderon »

Преско, и аз имам отремотирани разни неща, дето не работят след това, ама това не го броим за правилен опит :D :D :D
Последно промяна от ralderon на Чет Фев 21, 2013 10:10 pm, променено общо 1 път.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от rudoni »

"Младоци" имам впредвид - начинаещи!А младите и начинаещи ходят на училище ,чиракуват полагат изпити и са добре дошли в отбора! На 22 години не знам как си построил сервиз ,закупил оборудване ,достатъчно време работил ,натрупал опит и вече да съветваш колеги ,клиенти и да подържаш фирма?!Браво!
С нами Бог!

0886 224486
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ralderon »

Да речем че не съм започнал всичко сам, но с това, с което се занимавам съм натрупал опит почти 90% сам... по трудния начин. Иначе да, в момента точно аз си управлявам почти всички необходимости (което е друг въпрос). Не ми беше това обаче идеята, но здраве да е :)

Явно там е проблема, че всеки си крие занаята, а аз каквото и да съм научил сам, пак казвам, по трудния начин - без сън и с ядове, не съм го крил от никого... има 2 тайни на успеха - 1. Никога не казвай всичко, което знаеш 2...
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от Ilko »

Едно време зада се добереш до сервиз и специалист в него се записваше ,бутаха се рушвети ,а сега? Оставям на Вас отговорът! Да се защитим колеги!Избутват ни в ъгъла разни младоци работещи на принципа проба - грешка!И като ни изкопират ?Става китайска работа! Оригиналът става менте! Аман от ментета!Искам да съм аз! Оригинал!
Ееее... май се поунесе вече колега...
Едно време е било едно, сега друго. Едно време какво си ремонтирал?.. Жигули и Москвич?
Какво значение има млад или стар си?
Или Можеш или Не.
Това с оригинала и ментето нещо не го разбрах. Как точно някой ще те изкопира?
Не виждам от какво да се защитаваме. Както писах и по-горе всеки дето има желание да се учи не можеш да го спреш. Дали ще чете тук или другаде, информация има доста в нета - стига да можеш да отсееш каквото ти трябва. Ако не искаш да споделиш нещо с всички четящи, има достатъчно възможности форума за това.

В ъгъла не може да те избута никой, ако си добър в работата си.
Имам предвид от колегите, а в какво положение ни поставя държавата нас и други от т.нар. малък бизнес - това е друг въпрос, ама не за тази тема...

Та конкретно по темата - аз нямам нищо против да са достъпни за четене всички раздели, но да има 1-2 примерно дето не може всеки да пише.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ivanovbg »

Аз гласувах с да, но за друго. Нека само темата обмяна на файлове да е заключена и да може да се тегли от там само с парола.

Иначе съм да е свободно. Все пак ако някой иска сам да си оправи колата - моля. Това е от немотия. Я да изкарва 30лева на час - ще седне ли сам? Като изгуби 5-6 часа ще предпочете аз да му я оправя за 100лева и половин час,а той да си работи работата в това време.

Хубавото е че Дянков си отиде и ...Абе още малко и може да се оправим ако сме задружни.

Казват - няма пари - е как да няма : кило месо е и в германия и тук с една и съща цена, кило мляко също - еми как доячката или касапина в германия взимат 4000евро ,а тук не. Нали в цената е включен труда им? И в другите отрасли е така.Цени европейски , а няма пари.

Та да сме задружни е по важно! Ей сега хората са по улиците, а ние къде сме?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от venelek »

Аз гласувах с "ДА" защото такова ми е вътрешното убеждение.Но си мисля ,че по-важно е не колко потребители ще гласуват,а кои.Имам предвид че в анкетата може да участват много потребители с по две-три мнения.Това ще омаловажи гласа на колеги регистрирани преди много време,вземали дейно участие в много от темите и допринесли за развитието на форума като цяло.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от bobolin4o »

venelek написа:Аз гласувах с "ДА" защото такова ми е вътрешното убеждение.Но си мисля ,че по-важно е не колко потребители ще гласуват,а кои.Имам предвид че в анкетата може да участват много потребители с по две-три мнения.Това ще омаловажи гласа на колеги регистрирани преди много време,вземали дейно участие в много от темите и допринесли за развитието на форума като цяло.
И аз си мислех същото, в смисъл кой точно гласува. За повече от един глас - не може, такъв е принципът на отчитане.
Ако искате, можете да си пуснете гласа в анкетата и паралелно с това да постнете и един кратък с да или не пост, за да не се претрупва темата... Така ще може да се отсее кой е активен участник и кой не е.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от NASKO12234 »

Аз гласувах с ДА, нямах намерение да пиша по темата но сега се налага. Колега Преско, дори и от лудия понякога има какво да научим, вервай ми - както казваше един ...... Колега rudoni, незнам ти ли не се изразяваш правилно или такива са ти убежденията. Аз не съм инженер, нито специалист, монтъор съм. При мен в Гъция казват - специалист е козата, щото ги сере всичките еднакво големи и кръгли - пък нито аз нито ти или друг от нас го може това ? За мен няма значение кой на колко години е, форума е за колеги - без значение дали е собственик или работник в Автосервиз, важното е да е колега и ако мога да му помогна ще помогна ако не мога да не му пречя. Абе, щях да пиша и още ама много дълго стана пък е ракиено време аз ще пия едно узо щото нямам ракия. Наздраве на колегите, и не искам да обиждам или да се заяждам с никого. Всички работим и се учим в движение, важно е да се учим от грешките си и да не ги повтаряме, а и да ги споделяме ако не ни е срам за да се учат и други от тях но да са колеги. Не е лошо да паднеш, лошото е когато не можеш да станеш.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ipivan »

Аз гласувах с "ДА",преди ден,два.
В раздел "Друго" съм споделил за един случай от днес.Много тарикати и мизерници има дето се опитват да им работим за без пари.Много случаи имам дето съм изпратил клиента да си пробва колата и той не се връща да плати.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Предложение за добрата идея

Мнение от ipivan »

rudoni написа: За пример давам Евро07(не е реклама) които минаха и си инсталираха такива файлове.
При мен миналата година май беше,дойде един господин от това Евро да ми прави оферти.Казва ми правя ти толкова процента отстъпка.Аз му викам не ми говори за проценти,кажи кое на колко ми го даваш в левове.Той пак в проценти ми говори и така и не се разбрахме и от тях не пазарувам. :lol:
А аз си зная че Евро 07,Елит Кар,Косер,Ауто+,си разменят авто части помежду си.Виждал съм ги с очите си!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор