Въпрос за ESI(tronic)

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
MATRIX
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 11:57 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от MATRIX »

Прочетох темата внимателно и се сетих за един закон на Мърфи:"Когато група хора се съберат да заседават по даден проблем,то след време заседанията стават по-важни от самия проблем!"...т.е искам да кажа че какъвто и софтуер и четец и на какъвто и да е език да ползвате той само може да ви даде някакъв приблизитарен ориентир за проблема!
Не и да го реши ! Ако софтуерите и компютрите бяха толкова добри ...щеше да има копче 200лв...1000лв..примерно натискаш и ти ги пуска ...Всичко зависи от знанията и опита на човека ,който работи с тях!
Carom3d
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 6:22 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от Carom3d »

момци , инсталирах есиго 2009-1 трите двд-та Отключих го ,лед това го ъпдейтнах с 2009-4 ,отключих и него. Всичко е ок до момента в който се опитам да се кънектна към кола.
Преди да преинсталирам ,работеше без проблеми.Ъпдейтна се и ктс-а
След преинсталацията направена по абсолютно същия начин -инсталирам setup.exe от папката esi32 ,след това ми иска двд 2,3 и така нататък след това от двд2009-4 ъпдейтвам по същия начин ,отключвам ,програмата е отключена ,данни всякакви вади ,но опитам ли се да включа тестера за диагностика и ми излизат грешки.
Мобя ви дайте акъл какво да правя. Не съм спал от нерви и 4 пъти преинсталирах ,същата работа .Иначе с ктс-а се намират и на теста ,връзката излиза изправна.
Ето линкове към принтовете ,не мога да ги кача тук
http://dox.bg/files/dw?a=8e88da6148

http://dox.bg/files/dw?a=c292ad861e

http://dox.bg/files/dw?a=c292ad861e
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Преди с коя версия беше?
Първата грешка значи, че ти липсва езиков файл...
Втората (още при инсталирането) - може да ти е омазано ъпдейтващото ДВД, откъде го имаш??
Освен това мога да ти дам съвет как да си инсталираш по много по-лесен и бърз начин цялата програма:
1. Правиш имидж на всички дискове - 2009.1, 2009.4, ДВД2 и 3(ако ги имаш), архив Ц, и др. архиви... 2009.2 и 2009.3 няма нужда.
2. Маунтваш горепосочените имиджи във виртуални ДВД-та.
3. Стартираш сетъпа от 2009.4, избираш инсталиране, дефинирано от потребителя; избираш кои модули ще се инсталват - например КТС, след това отбелязваш да не прави прехвърляния - сиреч ще работи с виртуалните ДВД-та, а няма да копира целия масив...

4. Оправи си езиковите настройки - контрол панел, регионални настройки, всичко да е BG, и да използва български език за не-уникод програми!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Carom3d
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 6:22 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от Carom3d »

bobolin4o написа:Преди с коя версия беше?
Първата грешка значи, че ти липсва езиков файл...
Втората (още при инсталирането) - може да ти е омазано ъпдейтващото ДВД, откъде го имаш??
Освен това мога да ти дам съвет как да си инсталираш по много по-лесен и бърз начин цялата програма:
1. Правиш имидж на всички дискове - 2009.1, 2009.4, ДВД2 и 3(ако ги имаш), архив Ц, и др. архиви... 2009.2 и 2009.3 няма нужда.
2. Маунтваш горепосочените имиджи във виртуални ДВД-та.
3. Стартираш сетъпа от 2009.4, избираш инсталиране, дефинирано от потребителя; избираш кои модули ще се инсталват - например КТС, след това отбелязваш да не прави прехвърляния - сиреч ще работи с виртуалните ДВД-та, а няма да копира целия масив...

4. Оправи си езиковите настройки - контрол панел, регионални настройки, всичко да е BG, и да използва български език за не-уникод програми!

Втората грешка не ме притеснява много ,защото ,ако не се лъжа и при първата инсталация се показа ,но програмата работеше както трябва. А 2009-1 трите диска ги свалях 20 дни от рапидшера щото бяха архивирани като томове. Няма откъде да ги дръпна другаде ,2009-4 ми дадоха торент файла ,за да си го сваля ,лично аз нямам регистрация в торентс.ру и не мога да се регна там
Но работеше ,докато не преинсталрах.колкото до езиците,не те разбрах много добре ,програмата ми е на бг,всико без началните там sis-cas ,mechanical support diagnistic tester и така нататък.Само те са ми на маймуница ,не знам що така
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Не разбрах коя ти е старата версия на ЕСИ и кой модел точно е КТС...
Пък за маймуницата - контрол панел, регионални настройки, всичко да е BG, и да използва български език за не-уникод програми!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Carom3d
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 6:22 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от Carom3d »

bobolin4o написа:Не разбрах коя ти е старата версия на ЕСИ и кой модел точно е КТС...
Пък за маймуницата - контрол панел, регионални настройки, всичко да е BG, и да използва български език за не-уникод програми!
КТС 540
Есито е версия 2009-4
нямам други. Сега почна и една грешка да дава ,че ми бил счупин пача Esi2.exe
Ако имаш всички версии на есито ,може ли да ги качиш някъде за да си ги дръпна ,или да ми ги пратиш на скайпа ,също и кейгени и пачове съответно .

П.П. Нямам архива ,който е C,K,W или там квито букви беше.. и него сволям от рапида от десет дни ,но се откаах ,че нещо съвсем не ми дава да свалям от там вече ,дърпам с по 5кбс

П.П.2. контрол панел -регионални настройки и отгоре имам в квадратчето езици,там има някакви отметки ,но не знам кое да сменя за тия не-уникод програми
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Сега, по Скайпа надали ще стане да ти прата 10-на гигабайта..
Не смятам да ги качвам някъде поради същата причина. Освен това е незаконно :!:
Последно промяна от bobolin4o на Сря Ное 16, 2011 9:03 am, променено общо 1 път.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Carom3d
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 6:22 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от Carom3d »

bobolin4o написа:Сега, по Скайпа надали ще стане да ти прата 10-на гигабайта..
Не смятам да ги качвам някъде поради същата причина. Освен това е незаконно :wink:
По въпроса за маймуницата:
Изображение Изображение

Настнройките са ми точно така ,само разликата е ,че отзад на твоя пише лв ,а на моя отпред има доларче .Не може да се смени .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

В такъв момент ми притъмнява пред очите и след 35 минути съм със свежо инсталиран Уиндоус, след още час с най-използваните програми! :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Carom3d
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 6:22 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от Carom3d »

ще опитам първо да подкарам есито ,пък може и на мен да ми притъмнее пред очите ,ако до утре не успея и да направя преинсталацията. Само после не помня как се инсталираше вирт компорт ,защото ползвам alfadiag по-често от еси троника.


П.П.Оправих проблема с кирилизацията .. беше ,заради Flextype
Никакво преинсталиране не ми бе нужно . Остава си проблема с грешките на есито
ambi4
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 4:33 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от ambi4 »

Здравейте ! До този момент много ми помогнахте от този форум, но пак упирам до вас! Искам да попитам дали ще има проблем ако downdate-на esi-2008 което е ъпдейтнато до 2009 с версия 2007. С други думи искам да затрия 2008-цата и да сложа 2007 ? Опитах се ,но деинсталацията ми заби нещо, дадох и end now пробвах се да инсталирам 2007 само че ми написа че съм маутнал по-старо еси, а и времето ме претискаше и преинсталирах 2008-цата и всичко си беше по старо му. Та се чудех дали има проблем със downdate и се налага да трия регистри или просто нещо есито се е сдухало !

Благодаря за вниманието !
Студената бира ми топли душата!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

ambi4 написа:Здравейте ! До този момент много ми помогнахте от този форум, но пак упирам до вас! Искам да попитам дали ще има проблем ако downdate-на esi-2008 което е ъпдейтнато до 2009 с версия 2007. С други думи искам да затрия 2008-цата и да сложа 2007 ? Опитах се ,но деинсталацията ми заби нещо, дадох и end now пробвах се да инсталирам 2007 само че ми написа че съм маутнал по-старо еси, а и времето ме претискаше и преинсталирах 2008-цата и всичко си беше по старо му. Та се чудех дали има проблем със downdate и се налага да трия регистри или просто нещо есито се е сдухало !

Благодаря за вниманието !
Няма никакви хитрини, деинсталираш програмата от контролния панел, рестартираш, и слагаш каквото си искаш.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ambi4
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 26, 2010 4:33 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от ambi4 »

Благодаря много !
Студената бира ми топли душата!
Публикувай отговор