visa uniscan проблем

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Оказа се,че в самата виза има една интегрална схема в която трябва да има някаква информация и просто ми смениха нея едно момче в Пловдив и засега работи.
Благодаря на всички за съдействието.Ако някои има проблем мога да го свържа с това момче .




Моля да се затвори темата.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: visa uniscan проблем

Мнение от traqnsavov »

Интегралната схема която има нещо в нея, е най често микроконтролера, тя е и най важният интеграл вътре.. :lol: :oops:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vrm »

ludiqmaks написа:Аз патих с такава виса :lol: Купих я от един сайт за програматори http://programatoribg.com/visa/index.htm и си блъсках главата доста време,какво ли не пробвах и накрая остана само висата да е неридовна затова си я купих от тук http://autodiag.hit.bg/ човека дойде в сервиза и я подкара :mrgreen:
И аз така кат колегата :lol: сега имам две. Е поне си преправих буксите от {програматорите}
така,че колега купувай смело още една поне вече имаш букси :lol:
90% от проблема е от последния ремонт!
sasim
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 6:51 pm

Re: visa uniscan проблем

Мнение от sasim »

Здравейте колеги, за да не отварям нова теме ще пиша тук.Аз също имам проблем с подкарването на Visa Uniskan.Това което става при мен е:Влизам във Визата под Caldera DR-DOS 7.03 , избирам марка, модел , вид ECU и след това ми изкарва като съобщения в червени прозорци ЕXE файловете от папката DIAG_EXE.В зависимост от избраната кола и модел червените прозорци се сменят.Това което става след това, е че програмата забива и трабва рестарт.
Това което съм направил до сега е: форматирал съм харддиска под FAT32, копирал съм програмата, всички атрибути са проверени и не са read-only, Доса го зареждам от bootable CD. Изтеглих програмата от две различни места за да видя дали пък тя не е дефектна, но колегите които я споделиха твърдят че работи.Интересното е че под Windows мога да влезна в програмата и да я разглеждам спокоино, без да ми изкарва червените съобщения с exe. файловете.Опитах да я подкарам под Dosbox под Windows ( разбрах, че някои колеги са пожънали успех),но при мен не стана. Програмата забива и със закачен кодочетец и без него.(смятам че проблема е на софтуерно ниво).Компютъра, на който пробвам е Celeron na 900mhz, 512RAM, 20GB HDD с WinXP ако има някакво значение.Та така ако някои знае от какво може да е проблема или за какво служат тези exe файлове да сподели ще съм много благодарен. Колата ми почва да се влошава а аз все още не мога да подкарам тая пущина.
Публикувай отговор