visa uniscan проблем

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Извинете имям проблем с visa uniscan самия хардуер сам го купужал не е самоделка,като го включа ми пи6е 4е няма комуникация някой имали идеея какво става?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: visa uniscan проблем

Мнение от gt40 »

Опиши проблема по-подробно. Виза-та не тръгва без захранване от автомобила 12v.
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Благодаря че се отзовахте.Значи включвам двата кома кам компа сащо така включвам купонга кам авомобила лампичката си светка и като стартирам програмата която е на руски (нея ми е дадоха заедно с хардуера на диск ) избирам си автомобила ,модела ,двигателя и когато трябва да ми кокйе комуникацията о6те в началото ми исписва
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ФАЙЛА ПРОДОЛЖЕНИЕ НЕВОЗМОЖНО.
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: visa uniscan проблем

Мнение от ditex »

Смени всички атрибути от Read Only на Arhive
??-!!
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

извине те но каде се намират тези атрибути?
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: visa uniscan проблем

Мнение от ludiqmaks »

Инструкция за използване на адаптер Uniscan-Visa

Копирайте папката VISA на твърдия диск. Диска трябва да е форматиран във формат FAT32 или FAT. Копирането най-лесно може да се извърши под Windows. След това маркирате папката и с десен бутон на мишката избирате Properties. Атрибута Read-only трябва да не е чекнат, т.е. всички файлове и папки в папката VISA трябва да са достъпни както за четене, така и за писане. Ако искате да копирате папката VISA под DOS, може да използвате програмата FLL.EXE или PCT.EXE, които се намират в папката TOOLS. Приложеното CD e bootable и ако компютъра е настроен да зарежда операционна система от CD при включване ще се зареди DOS.
1. Включвате кабела между адаптера и автомобила към адаптера.
2. Включвате червения пин на кабела към (+захранване)
3. Включвате черния пин на кабела към (-захранване)
4. Проверявате дали свети червения светодиод с надпис Power на адаптера. Ако не свети най-вероятно сте разменили двата пина.
5. Ако червения светодиод свети включвате зеления пин към (K-линия). Раположението и вида на различните автомобилни куплунзи може да видите от файла DIAGCONN.PDF или от Diag1.jpg. Diag2.jpg, Diag3.jpg, Diag4.jpg.
6. Включвате жълтия пин към (L-линия). Ако на автомобилния куплунг няма (L-линия), поставяте пина така, че да не се опира никъде.
Внимание: Включването на зеления или жълтия пин към (+захранване) или към (-захранване) ще доведе до повреда в адаптера.
7. Включвате кабела между адаптера и компютъра към адаптера.
8. Включвате другите два съединителя на кабела съответно към COM1 и COM2. Двата съединителя са надписани.
9. Включвате компютъра ако не е включен. Влизате в папка C:\VISA или в папката в която сте копирали програмата. Внимание: Не копирайте програмата в папка от вида C:\.......\VISA. Не се допуска програмата да работи в подпапка на друга.
10. Стартирате програмата VSTART.
11. Ако ще диагностицирате FORD ще трябва да включите ключето на позиция FORD.
12. Последователно избирате типа на автомобила и двигателя или модула(ABS Airbag и т.н.)
13. След това отговаряте на въпроса за потвърждение на избора с „Да”.
14. След това трябва да излезе един зелен прозорец. Продължавате като натискате някакъв клавиш. Ако излезе червен прозорец: - Проверете кабела между адаптера и компютъра. Възможно е да сте разменили COM1 и COM2. – Възможно е да е повреден или изключен някой COM порт. Това може да проверите с някоя мишка, която се включва на COM порт. Ако порта не работи трябва да проверите в BIOS дали е включен и дали настройките му са: COM1 – I/O Range 03F8-03FF и IRQ 04; за COM2 - I/O Range 02F8-03FF и IRQ 03. Ако настройките не са такива, ги променяте.
15. Следва свързване с автомобила и неговата диагностика. Може да видите как става това от файла Uniscan_Doc.mht или Visa_Rus.pdf.

Приятна работа.
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Благодаря ще побвам и ще пиша какъв е резолтата
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: visa uniscan проблем

Мнение от mirix »

проблема е че има един read-only файл , но не се сещам точно за името му с командата Attrib ще ти го даде кой е и после мисля че беше Attrib -r и после Attrib +a
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Може ли да ми обясните по подробно,че да ви кажа честно немога да се оправя нещо,колкото и да пробвам не иска да трагне!Благодаря
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

Извинете като трагна да правя комуникацията ми исписва това саобщение http://vaniopz1.snimka.bg/automobiles/uniscan.484336
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: visa uniscan проблем

Мнение от dent »

не виждам смисъл да се помага на човек, който не е прочел правилата за ползване на форума преди да побликува собствена тема, не е уточнена нито марката на колата нито годината нито двигателя . :?:
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: visa uniscan проблем

Мнение от gt40 »

В случая колата няма нищо общо. Тази грешка значи проблем с устройството: ком портове, настройка или захранване. Който ти го е продал не може ли да ти окаже съдействие? На мен ми взеха компа и ми го върнаха с ВИЗА работеща!
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: visa uniscan проблем

Мнение от ludiqmaks »

Аз патих с такава виса :lol: Купих я от един сайт за програматори http://programatoribg.com/visa/index.htm и си блъсках главата доста време,какво ли не пробвах и накрая остана само висата да е неридовна затова си я купих от тук http://autodiag.hit.bg/ човека дойде в сервиза и я подкара :mrgreen:
vaniopz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 12:23 am
Местоположение: Пазаеджик

Re: visa uniscan проблем

Мнение от vaniopz »

аз я купих от едно момче но и той не може да ми помогне каза,че няма представа какво става иначе е същата като тази http://programatoribg.com/visa/index.htm и някак си ми е супер криво че не тръгва.
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: visa uniscan проблем

Мнение от Evgenyiy »

Размени местата на COM портовете би трявало да се оправи.
Публикувай отговор