Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от koko »

Ако искате да добавите някой архив или друг пакет от диск процедурата е следната:
1. копирате от ЦД-то от папка ESI32 imeto_na_paketa.CPR (Esi_ci.cpr) и от папка Db imeto_na_paketa.DB (CI.db)
2. на харда в папка C:\BOSCH\ESITRONIC създавате папка imeto_na_paketa (ESI_CI) и в нея копирате горните 2 файла.
3. отивате в c:\programme\Bosch\ESItronic\Date\imeto_na_paketa (ESI_CI)
4. отваряте dbconf.ini с wordpad и намерате ред или редове започващо с file=bukvata na vasheto cd ustroistvo\imeto_na_paketa.DB
5. трябва да го промените на нещо от сорта на C:\BOSCH\ESITRONIC\ESI_CI\CI.db съобразно вашата папка и вашият пакет.

това е всичко вече няма да ви иска да поставите съответния диск в ЦД устройството.
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от Cho4o »

Много полезно и изчерпателно описание на процедурата !
Autotronics Service
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от rangel1 »

Извинявам се че се намесвам в темата с елементарен въпрос но прецених че няма смисъл да се бълват сходни теми.
Та въпроса ми е може ли да работи есито с цялата си възможност без наличие на ктс (съответно без диагностиката разбира се)То че никой няма се занимава да обяснява на малоумници ясно но поне дайте жокер или въобще възможно ли е :roll:
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от yasser »

Е то без КТС-а си е направо нещо подобно на Аутодата ;)
само дето аутодатата е по лесно управление.

Да, може да се инсталира, с всичките архиви и т.н.т.
Като се отиде на "обозначение" и зададете конкретния автомобил , то можете да видите всичката налична информация, kоято я имат и са я предоставили от бош.
Схеми, инструкции за търсене на повреда, база данни и т.н.т.
Последно промяна от yasser на Пет Мар 11, 2011 10:45 pm, променено общо 1 път.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:Извинявам се че се намесвам в темата с елементарен въпрос но прецених че няма смисъл да се бълват сходни теми.
Та въпроса ми е може ли да работи есито с цялата си възможност без наличие на ктс (съответно без диагностиката разбира се)То че никой няма се занимава да обяснява на малоумници ясно но поне дайте жокер или въобще възможно ли е :roll:
Може естествено, дори може и с инсталиран софт за КТС (в режим "симулация")
P.S. Рангеле, престани да се наричаш "малоумник"... подозирам, че въобще не си!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от ivanovbg »

Аз и така си работя като ми се налага.Нямам КТС и не е проблемДаже и не добавям базата с данни.Просто съм си направил повече виртуални диска и съм заредил всичките налични дискове с Еситроник.Даже и не ме пита.Дал съм му минимална инсталация и не ми заемат никакво място на харда освен като дискове.Ако някой диск съм го махнал защото ми е потрябвало да си инсталирам нещо ме подканя ако му трябва да си го маунтна пак.
Единственото нещо е да прехвърлиш грешките на някои коли от десетичен в хекс код иначе много се дзвериш в превода :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ръчно добавяне на базаданни на БОШ Еситроник

Мнение от rangel1 »

Благодаря на всички продължавам да дерзая значи :roll:
Публикувай отговор