Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от quad »

Наскоро закупих този диагностичен адаптер и не съм го пробвал на други коли. В хелпа на софтуера дават че моя модел трябва да може да се диагностицира, за съжаление при мен постоянно ми дава съобщение за грешка "the diagnostic cable reports - wrong communication! Verify the cable connection at PC and vihicle side, repeat the diagnosis if nessessary". Колата е 1993, мотора е сменян с по-нов от очиларка, но пак си е 280. Връзките са изрядни, закачам се към 8ми пин (буксата е 16 пина) и 1 и 16 захранване. Със Адиа се прочита без проблем, бушоните са здрави. Има ли специални изисквания към настройките (на ком порта), какъв точно тест трябва да се пусне за да се диагностицира двигателя, според програмата трябва да е аналогов HFM. Пробвах и с аналогови и с цифрови тестове, но не се получава без значение към кой модул (съответно пин) се опитвам да се свържа. Някой може ли да даде насоки къде да търся проблема с комуникацията?
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от motronic »

За Карсофта е добре да имаш реален работещ ком порт с PCMCIA понякога работи а с usb към ком порт почти винаги не работи.Ако всичко е точно по инсталацията започни си ревизията от ком порта.
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от quad »

Ком порта е реален, избран е правилния номер. Забраних му почти всички други устройства с който евентуално биха се скарали (инфраред), win-a xp е наскоро инсталиран (чист). Някакви особенности на кой номер/шина трябва да е (примерно 378 IRQ5)?
Ползвам две версии на софта, едната си идва кракната, а другата се краква ръчно.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от gt40 »

http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=18&t=2093
И аз имах проблем със 124. С инжекциона не комуникира, но поне се свъза с възлавките :lol: . Не изисква никаква намеса за КОМ-порта, вървеше на аналогов режим. На други се свърза с всичко : Ц класа '97, Е 2001. Бих те посъветвал да провериш с друга кола, ако не ще, попитай доставчика на апаратурата.
Успех.
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от milennyc »

Аз също имам скенера ама се вързва където си иска макар че пише примерно поддържа всички контролери на някой MB.... който тестваш. Даже помолих колегата от Склад 66 да прбваме с негов интерфейс че на А класа само "възглавките" чете и тва е, на Е 220 CDI 2002 пък нищо не чете странна работа е този мултиплексор :?: Това го прави и на реален COM и на преходник към USB.... :cry:
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
cayennet
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 10:26 am

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от cayennet »

Ами да ти кажа това нещо не се връзва с CDI на W211 те хората са го написали аз също го ползвам и съм много доволен. Проблем съм имал само с АБС на една стара 124ка.
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от quad »

cayennet написа:... Проблем съм имал само с АБС на една стара 124ка.
Т.е. с твоя адаптер си прочитал нормално 124ки? С какви двигатели?
Моя адаптер е от programatoribg.com
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от motronic »

И какво стана с тоя Карсофт???
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Carsoft 7.4 и MB 124 280E, проблем със свързването

Мнение от Cho4o »

Пълен провал при опит да прочета CLK 320 99г.
От всички модули намери само двигател,трансмисия и възглавници ,като за останалите модули ми извежда съобщение "Module is not build in,or does not respond " .В мотора имаше 4 грешки с кодове PFFFF , PF3FF ( и подобни).Днес тествах с PC Express <-> РС232 ,но утре ще повторя с реален COM порт .Възможно ли е от картата да ми бърка свързването ? Със същата карта съм работил многократно с Inpa и CarsSoft за БМВ и не е имало проблем.
Autotronics Service
Публикувай отговор