Универсален софт за елм327?

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от rudoni »

rangel1 написа:
rudoni написа:моят аз сам си го правих на ИС по руска схема , но имам и купен на транзистори от Рунел тех преди 8-9 години .и двата работят еднакво добре!
повечето ИТ специалисти препоръчват работа под физически КОМ!и аз така го направих.
Колега рудони пък мен ме мъчи един въпрос от 3години "ква е разликата между виртуалния и реалния ком порт"
И аз имам няколко айтита под ръка (дето са от лъв на горе)но нито един неможа ми обясни ква е идеята (или няма проблем (който си мислим че има)или наште бг айтита са много зле (нишо че къртят по 5 -10бона заплати и май се мислят всичките за велики)Това е се едно аз да немога обясня ква е разликата между ком рейл и роторна помпа :lol:
Винаги съм ползвал виртуалки и не съм имал проблем.Мисля че съвременните виртуалки осигоряват 100% ком пълноценен.
Все пак питай и твойте айтита може пък да излезе истината накрая :?:
привет колеги !повтарям - не съм ИТ специалист и за това нямам мнение!доверявам се на един който ми инсталира програмите , и а аз само работя!имам добра подготовка ,но винаги се консултирам с него и за това не парадирам ,че разбирам от ИТТ!работя с програматори ,осцилоскоп,чета дъмпове ,ремонтирам автоелектроника и правя диагностика -но до тук!за РС си имам специалист!и така трябва да бъде според мен! не може човек да разбира от всичко.аз разбирам от коли и хубави жени! :) :) :)
С нами Бог!

0886 224486
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от ipivan »

rangel1 написа:Колега рудони пък мен ме мъчи един въпрос от 3години "ква е разликата между виртуалния и реалния ком порт"
И аз не съм ИТ специалист,но мога да споделя моето мнение до което съм достигнал с малко четене в нета.
Когато свържеш нещо към реален КОМ порт на компа,то процесора на компа го вижда това нещо и си "говорят" помежду си.Когато нямаш реален(физически) КОМ порт на компа,това нещо го включваш в USB-то,и за да го види процесора, на компа му трябва драйвер(програмка).Обаче понякога тази програмка(драйвер),забавя комуникацията и не предава всички данни.
Това важи и за процесорите AMD за компютрите.На тях им трябва драйвер за да се свържат с дъното,докато на процесорите на INTEL не им трябва драйвер за връзка с дъното.
Май малко объркано го написах,но не съм специалист в тази област!

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от rudoni »

браво! благодаря за уточнението! научих нещо повече! :)
С нами Бог!

0886 224486
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от rangel1 »

ipivan написа:
rangel1 написа:Колега рудони пък мен ме мъчи един въпрос от 3години "ква е разликата между виртуалния и реалния ком порт"
И аз не съм ИТ специалист,но мога да споделя моето мнение до което съм достигнал с малко четене в нета.
Когато свържеш нещо към реален КОМ порт на компа,то процесора на компа го вижда това нещо и си "говорят" помежду си.Когато нямаш реален(физически) КОМ порт на компа,това нещо го включваш в USB-то,и за да го види процесора, на компа му трябва драйвер(програмка).Обаче понякога тази програмка(драйвер),забавя комуникацията и не предава всички данни.
Това важи и за процесорите AMD за компютрите.На тях им трябва драйвер за да се свържат с дъното,докато на процесорите на INTEL не им трябва драйвер за връзка с дъното.
Май малко объркано го написах,но не съм специалист в тази област!

Поздрави!
Много точно и ясно колега но мисля че проблема е наистина в скапани виртуалки а не в принципа на работа:
1Повечето виртуалки май имат недъгави драйвери
2Скапан хард дето не подържа всичките 9 крака активни (което е много важно за някой програмки)а държи важните 2,3,5,7
3Комбинация пък от 1 и 2 е жестока

Та сам казваш че АМД даже ползва драйверис дъното и всичко що е усб пак бута с драйвери и няма проблем пъквеликия КОМ да не може се симулира :roll: Е не ми се вярва да не може :idea:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от ipivan »

rangel1 написа:1Повечето виртуалки май имат недъгави драйвери
2Скапан хард дето не подържа всичките 9 крака активни (което е много важно за някой програмки)а държи важните 2,3,5,7
3Комбинация пък от 1 и 2 е жестока

Та сам казваш че АМД даже ползва драйверис дъното и всичко що е усб пак бута с драйвери и няма проблем пъквеликия КОМ да не може се симулира :roll: Е не ми се вярва да не може :idea:
Аз мисля че проблема идва от там,че програмите които ползваме се развиват доста по-бавно от развитието PC-тата!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Универсален софт за елм327?

Мнение от rangel1 »

Дяволски си прав :idea: Само да добавя че на някой от нас се налага да се работи с 15,20годишни разработки за които никой вече няма интерес да прави модерни софтове и требва борим даже понякога и доса :lol:
Благодаря много колега че помогна да изясним проблема.
Публикувай отговор