Проблем след инсталация на Xentry

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

Здравейте.
Реших да си ъпдейтна софта на стардиагнозата.Свързах се с колега от форума и той ми препоръча трети човек,който може да ми свърши работа.След няколко телефонни разговора,компютъра(настолен) пътуваше към въпросното лице.Инсталираният софт обаче нещо не харесва мултиплексора.По думи на инсталатора,проблема е в кабела RS232 to RS485.Мултиплексора и компа с негов кабел работели,а с моя не.
Обаче се питам: Как същия мултиплексор и кабел работят на досегашния ми IBM T23 ?
Върна ми стардиагнозата и аз продължавам да си работя със стария софт и АйБиЕм-чето без никакви главоболия.
Мултиплексора е купуван от Троян и последния ъпдейт който ми направи Светльо е от 2011.Тъй като обаче при диагностики на коли,понякога ми даваше грешки,реших дане му се доверявам пак и да пробвам на друго място.Да обаче по голяма греда.
Някой има ли идея за какво става на въпрос и как мога да оправя нещата сам,че ми писна от пишман хакери.


Ето снимки на грешката .

Изображение


Изображение


В кутийката на RS232-RS485 няма нищо
Изображение

Ако някой знае опроводяването на RS232 към RS485 моля да сподели,че да си прозвъня кабела.

Предварително ви Благодаря.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от bobolin4o »

Е какво да му проверяваш кабела, нали на другия комп работи?
Настройка на ком порта - ком2, 19200 баудрейт?
Сизър селф тест какво казва?
Коя версия ти е новата инсталация?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от Todio »

Имах същия проблем. Проблема е в мултиплексора - не познава ком порта. След ремонт на мултиплексора в Стара Загора всичко е ОК.
Проверка на връзката с компа и мултиплексора: стартираш Star utilities; натискаш Self diagnosis и след това натискаш CAESAR self diagnosis. За да се извърши теста, мултиплексора трябва да е захранен. Повтори го няколко пъти. Успех.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

Кома е настроен както бобо казва.
Селф диагностика правя и ми изписва ерор.Утре мога да пусна скриншот.
Софта е версия 2012 ама коя точно пак за утре остава.
А едва ли е от мултиплексора,щом на стария ми IBM си бачка.Е ако трябва и в Ст.загора ще го пратя само да има хепи енд 8)
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от plamenpenisa »

най лесния начин е да вземеш от друг уред такъв кабел и да пробваш.
не съм те пратил при пишман хакери пич !
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от plamenpenisa »

а... и сега видях на снимката кабела ти е от ментаците (съответно и стара).
отвори го и ще видиш че няма нищо в тази кутия rs232 to rs485....
можеби ще се оправи ако скъсиш кабела 8) ти се сещай защо
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

plamenpenisa написа:а... и сега видях на снимката кабела ти е от ментаците (съответно и стара).
Тези дето ги продаваш оригинални ли са или......

Аз много добре си знам че кабела е от ментаците.Само че и въпросния колега каза че диагнозата е добра.
А кабела не е повече от 5 метра,едва ли дължината му е проблем.РС485 носи на по голямо разстояние сигнала,те и затова оригинално го ползват.
Интересно как вече 3 години бачкам с развален кабел.
Просто трябваше пича да се извини тактично, че не може да подкара системата.Както и да е.
Малко ми е писнало да се научавам на всичко(неволята така ме кара),но сега само за спорта ще намеря софт от последните версии,ще го подкарам с "разваления" кабел и ще кача клип 8)
Въпреки всичко казано,не оставай с впечетление че се заяжда.
А напротив -Огромно Благодаря затова ,че се опита и опитваш да помогнеш.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от ralderon »

А защо не го пратиш при Светльо от Троян? Много е коректен. 2 пъти ъпдейтвам при него (не ми се губи време в ровене, търсене, човъркане...) Още повече че както казваш, е купувана от там :)
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от plamenpenisa »

исках да ти подскажа тактично че нямаш rs485 преходник :lol:
продавам и хубави и ментаци брат. ама ментаците ги давам на 500лв и казвам какво давам въпреки че работят перфектно!
PowerGuy
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 2:46 pm

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от PowerGuy »

След като инсталираш поне си качи последната от 2013,за да има полза от борбата.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от plamenpenisa »

PowerGuy написа:След като инсталираш поне си качи последната от 2013,за да има полза от борбата.
колега да не сте братя с vagcom ? :lol: :lol: :lol:
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

plamenpenisa написа:исках да ти подскажа тактично че нямаш rs485 преходник :lol:
продавам и хубави и ментаци брат. ама ментаците ги давам на 500лв и казвам какво давам въпреки че работят перфектно!
Колега и без да ми подсказваш аз си знам че в кутийката няма нищо.
RS485 позволява трансфер на данни със скорост 35Мбита/сек до 10метра или 100Кбит/сек до 1200метра.
(справка Википедия)

И тъй като БАЙ КИТАЕЦ е преценил че сервиза ми няма да е 1200 метра е спестил малко чаркалаци.Това обаче означава ли автоматически,че мултиплексора е калпав.И не разбрах твоите хубавите оригинални ли са?
Вече съм открил решението и то само с едно написване в гугъл "Xentry error 501",но за сега това решение ми е фионансово антипатично. :mrgreen:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

ralderon написа:А защо не го пратиш при Светльо от Троян? Много е коректен. 2 пъти ъпдейтвам при него (не ми се губи време в ровене, търсене, човъркане...) Още повече че както казваш, е купувана от там :)
Ами точно щото не бях доволен от инсталациите му(3 ъпдейта).Все нещо забравяха да сложат.Последно не ми даваше да влизам в менюто на еърбеците и да изключа тегловен сензор,апреди ъпдейта нямаше проблем.
Е...... поне си бачкаше макар и с развален кабел :lol:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от plamenpenisa »

venelek написа:
plamenpenisa написа:исках да ти подскажа тактично че нямаш rs485 преходник :lol:
продавам и хубави и ментаци брат. ама ментаците ги давам на 500лв и казвам какво давам въпреки че работят перфектно!
Колега и без да ми подсказваш аз си знам че в кутийката няма нищо.
RS485 позволява трансфер на данни със скорост 35Мбита/сек до 10метра или 100Кбит/сек до 1200метра.
(справка Википедия)

И тъй като БАЙ КИТАЕЦ е преценил че сервиза ми няма да е 1200 метра е спестил малко чаркалаци.Това обаче означава ли автоматически,че мултиплексора е калпав.И не разбрах твоите хубавите оригинални ли са?
Вече съм открил решението и то само с едно написване в гугъл "Xentry error 501",но за сега това решение ми е фионансово антипатично. :mrgreen:
оригинални са made in France............. :lol: :lol: :lol: (на тъп въпрос отговарям тъпо)
аиде още един жокер ти давам (последен) ! като знаеш че няма нищо в тази кутийка каде според теб е този rs485 дето ти позволявал 2 километра кабел???
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем след инсталация на Xentry

Мнение от venelek »

То е ясно че и моя и твойте са ментаци,ама си работят нали.
А моя като няма РС485,не вярвам 5 метра да са чак толкоз много за 232-ката.
И ще съм ти благодарен,ако вместо жокери ми дадеш FIX(мисля знаеш за какво става въпрос).
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор