Въпрос за километраж BMW Compact

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Въпрос за километраж BMW Compact

Мнение от chorni »

Колата е Е36 компакт,била е с 4 цилидров мотор,слагаме 6 цилиндров съответно оборотомера не показва вярно. Таблото е VDO,на гърба има на цокъл чип за кодиране 93ц46,вътре на платката също има 93-ка ,но тя е за километрите.Прочетох го,но нямам програма с която да видя къде да бутна,за да го прекодирам на 6цил. Колата е 95година съответно няма диагностика на км.,така че през буксата е абсурд.Не съм на зор,просто ще се радвам на победа.Ако има интерес по темата ще прикача изчетения файл.
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за километраж BMW Compact

Мнение от bobolin4o »

Е на Вихър какво му пречи да вижда 10-на хил. оборота на километража? :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за километраж BMW Compact

Мнение от bobolin4o »

За протокола... колата на Вихър вече показва верни обороти на таблото.
Изчетох десетки теми, в 3-4 форума, които с нищо не ми помогнаха, освен че се научих да работя с NCS.
Той пък с нищо не ми помогна, понеже както каза "chorni", BMW E36 Compact по дефолт няма диагностика с километража... Еми ще кажа само, че светлина относно кодировките на тъпото табло хвърли програмката "NCS Dummy"... След като видях къде е аджеба въпросния адрес в паметта и къде е чексумата, ми трябваха 10 секунди да променя съответните стойности директно с UPA-та... И това след направата на "ADS" адаптер (себестойност 5 лева, без труда; "Склада" го продаваха за 250 лева в кутийка...), инсталирване на всякакви там датени, експерти и прочие... както казах скоро в една друга тема - "понеже съм упорито го**до"... Задъних си компа с една камара глупости, че да направя едно табло, на такава дърта кочина, да покава вярно... :mrgreen:
Ама както каза колегата, "радвам се на победата"!!!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор