Програма за автомобилен осцилоскоп

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ditex »

На посочената по-долу връзка може да се изтегли програма, която демонстрира почти 100% от възможностите на най-новият ни осцилоскоп предназначен за автомобилна диагностика. Предполагам, че тази програма би била интересна не само за хората, които имат желание да си купят осцилоскоп, но така също ще бъде много полезна на всички онези, които искат да имат пълен достъп на компютъра си до описание на различни методи и технически статии на български език как може да се извърши диагностика и да се извърши измерване на различните системи и компоненти в превозните средства.
www.autoditex.com/share/VisoDemo_Setup.exe
Размер 48.8 MB

Работи само под Windows, сваля се, инсталира се. Появява се нова икона на работния плот на компютъра.
Последно промяна от ditex на Нед Мар 05, 2017 10:32 pm, променено общо 2 пъти.
??-!!
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от NASKO12234 »

Благодаря за инфото.
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от arabiata »

Наско,доволен ли си от руския осцилоскоп?Иван го похвали много,та съм поръчал 2бр.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ipivan »

Може ли линк,че да видя за какъв осцилоскоп става въпрос?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от rudoni »

Гледам ,в притурките на Андроид предлагат осцита и през микрофонен жак! Някой ползвал ли е? Имам осци на звукова карта със затихвател на сигнала.Дали ще прецака таблета ако го включа към жака микрофон и слушалки?
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от NASKO12234 »

Здравейте, Ванка освен да пробваш и да споделиш :D . Колега доволен съм, естествено има и недостатъци и то най вече че забиваше но това го оправих с добър ЮСБ кабел. В случая имах от Хантека разклонен на две ЮСБта към лаптопа и с него може и час да работи и не забива. Много добра му е програмата, просто е предвиден за нашата работа, картината седи като залепена на екрана а и експреса е добро че закачаш каквото и да е и то автоматично си задава настройките можеш да го спреш на пауза и да разгледаш по подробно. Ето линк http://motor-master.ru/oscmotor/product/view/1/97 а бях чел че щели да пускат нещо ново по добро. От там също можете да свалите и програмата за да я разгледате.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ipivan »

Мисля че звуковата карта е бавна за тази цел и може да не работи стабилно.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от rudoni »

Ще пробвам ,ама само едни дизели......
С нами Бог!

0886 224486
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ditex »

rudoni написа:Гледам ,в притурките на Андроид предлагат осцита и през микрофонен жак! Някой ползвал ли е? Имам осци на звукова карта със затихвател на сигнала.Дали ще прецака таблета ако го включа към жака микрофон и слушалки?
Благодаря Ви за идеята!
Последно промяна от ditex на Нед Яну 08, 2017 7:13 pm, променено общо 2 пъти.
??-!!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от rudoni »

Към Дитекс- и аз и Наско ползваме осцито от руснаците ! Аз ползвам индикативната им линийка на обикновена звукова карта и ефекта е поразителен! А и тяхната цена-около 150лв! А вие какво искате ? Дайте оферта! И Арабията иска руско! Нещо за бърза диагностика без много жици, и да работи! От Спектроматик купихме служебен( цена убийствена), от вас чрез колега 8канален -пак убийствена цена! От руснаците за 4200рубли ( при курс 38 за лев) двуканален и много прост за управление и работа! Слагаш линейката върху кабела и гледаш ВН,слагаш в\у датчик и гледаш !И тяхното качество е добро-пластмасов куфар,датчици и проводници ,както и комутируемите елементи!Ама Вие го знаете това! Тогава предложете и хубава цена! Знаем ,че се захранвате от техния опит! И ние също! И нещата си ги правим понякога сами!☺Това за таблета ми хрумна случайно без да го мисля ,както се казва -стрелях в тъмното и май уцелих! Вашата реакция и това е добре ,защото давате тема за размисъл! Благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от NASKO12234 »

Ванка, човека е пуснал тема за да ни даде нещо безплатно, а ние я о.кахме. Аз лично питам за цена и ако не ми изнася не купувам но и не плюя по човека, а също много мразя клиенти да ми правят пазарлъци.
vladistia
КОЛЕГА
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 12:40 pm

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от vladistia »

Ванката е прав!Евала!
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ditex »

От коментарите по-горе разбрах, че всичко е много скъпо на този свят и всички работещи за пари са мошеници. Само така наречените "братушки" стават. Не успях да разбера точно за какво стават, но иначе разбрах, че "стават". Тази тема имаше две цели, едната цел беше да се предостави нещо, което би било полезно за доста хора (напълно безплатно!), а другата цел беше ако някъде сме допуснали някакви съществени грешки или някой колега има друг много по-лесен и/или по-ефективен начин за измерване на някой компонент да даде препоръки и мнение. Но за съжаление никаква такава обратна връзка не се получи. Като че ли тези методики за измерване на автомобилни компоненти не вършат никаква работа на никого?
??-!!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от rudoni »

Няма да уча някого как се проучва пазар и как се прави реклама,аз не разбирам! Но познавам много от форума които ползват тези устройства в ежедневната си работа! И както четете ,тук с отзиви бяхме много малко! Направете проучване Колко ползват, оценки , направете оферти към тях ,направете реклама, демонстрации и т.н.Нишата е строго професионална , пазарът малък в БГ, но препоръчах на някои руси и си купиха от нас (БГ) диагностика и други неща и са доволни! Видях техен продукт и виждате има доволни! Пазар! Тук в БГ всеки иска на мига с няколко продажби да забогатее! Аз поне мисля така, защото знам на село как се изкарват парите за хляб и техника!
С нами Бог!

0886 224486
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Програма за автомобилен осцилоскоп

Мнение от ditex »

Понеже някой колеги имаха затрудненения с директното използване на архива затова сега го направихме приложение за инсталиране. След като се инсталира се появява нова икона на работния плот на компютъра и от там се стартира. Програмата се деинсталира по нормалния начин както всяко друго windows приложение.
Смених връзката към приложението за Визо осцилоскопа за автодиагностика в началото на темата.
??-!!
Публикувай отговор