активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от bobolin4o »

Ужас...
Защо не я заведеш тая кола във фирмен сервиз и срещу 50 лева да ти активират екстрата...?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от rockton »

ilkohristov написа: Сря Яну 10, 2018 2:00 pm Това прочете форскан за моята мазда като as built данни 720 e ic километраж, някао знае ли кой адрес трябва да се промени заради темпомата

Благодаря предварително
IC moiata mazda IC modul ot druga mazda s cruise control
;Block 1 ;Block 1
7200101E17130680C1F 7200101A3217B26800E
Форскана, чел, прочел , ама няма кой да му "разбира", на тоя файл за да ти каже къде и какво трябва да се промени и какво да пипнеш.
Между другото , съмняваям се ФорСкан да може да изпълни тази операция, бих казал силно се съмнявам!
Имам от около две години ETAS VCM II, за форд-мазда , преди около месец разбрах, че нищо нямам :mrgreen: :mrgreen: имам си една тъпа диагностика с която се работи изключително трудно и свръх човешки-отвратителен интерфейс и облик на софта , тоест пълна пръчка и пари хвърлени на вятъра за нещо вече непотребно.
Най простата операция, подмяна на АBS контролер на мазда 3, не можа да изпълни, тъй като(оказа се! - след като проучих) че!..- от миналата година всички специални функции са вече ОНЛАЙН. Тоест нямащ ли права да влизаш в сървъра, и клонинг ли ти е "маймунката" ... нямаш никакъв шанс да направиш каквито и да е настройни и кодировки по контролерите в автомобила! Иначе казано, ползваш фирменият Клонинг, като проста диагностика, и нищо повече... все едно е безплатният Форскан....... Та така , преглътнах хвърлените на вятъра бая бели парици за безполезния вече-ETAS VCM II. и смених ABS-контролера по "хакерския" начин, и стана сработи без да реве за кодировки :mrgreen: ...... а в Стар моторс не бяха успели да преобучат(кодират)... новият(второупотребен) но здрав годен контролер! :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от androidcho »

FORscan не се заплаща (поне така пише във форума). Т. нар. extended license може да бъде отключен за 2 месеца.
Note: Regular users can get the 2-months Extended license for free, following the procedure below. Beta-testers, translators and all the other people who helped us with the project R&D can get the lifelong Extended license, following the procedure below, if they are added to a special group on the forum. Users are added to these groups by request (NOT in automated mode).
Линк към темата им - http://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=836
П.П. Защо не попиташ в техния форум за тази активация, може да знаят нещо повече?
ilkohristov
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 12:09 am

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от ilkohristov »

Вече го направих и чакам отговор, ще видя като до де ще пиша....
ilkohristov
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 12:09 am

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от ilkohristov »

bobolin4o написа: Чет Яну 11, 2018 2:48 pm Ужас...
Защо не я заведеш тая кола във фирмен сервиз и срещу 50 лева да ти активират екстрата...?
Защото е проект за свободното ми време...7200323/0000BF0920/35 първата част е адрес вторората част е шеснайсетичен код третата е контролна сума на този адрес на мазда 3 2014 и.. се кодира, включва круиза.....при мен е лжгично да е на ред 7200223, ама вестава...
.
ilkohristov
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 12:09 am

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от ilkohristov »

rockton написа: Чет Яну 11, 2018 9:40 pm
ilkohristov написа: Сря Яну 10, 2018 2:00 pm Това прочете форскан за моята мазда като as built данни 720 e ic километраж, някао знае ли кой адрес трябва да се промени заради темпомата

Благодаря предварително
IC moiata mazda IC modul ot druga mazda s cruise control
;Block 1 ;Block 1
7200101E17130680C1F 7200101A3217B26800E
Форскана, чел, прочел , ама няма кой да му "разбира", на тоя файл за да ти каже къде и какво трябва да се промени и какво да пипнеш.
Между другото , съмняваям се ФорСкан да може да изпълни тази операция, бих казал силно се съмнявам!
Имам от около две години ETAS VCM II, за форд-мазда , преди около месец разбрах, че нищо нямам :mrgreen: :mrgreen: имам си една тъпа диагностика с която се работи изключително трудно и свръх човешки-отвратителен интерфейс и облик на софта , тоест пълна пръчка и пари хвърлени на вятъра за нещо вече непотребно.
Най простата операция, подмяна на АBS контролер на мазда 3, не можа да изпълни, тъй като(оказа се! - след като проучих) че!..- от миналата година всички специални функции са вече ОНЛАЙН. Тоест нямащ ли права да влизаш в сървъра, и клонинг ли ти е "маймунката" ... нямаш никакъв шанс да направиш каквито и да е настройни и кодировки по контролерите в автомобила! Иначе казано, ползваш фирменият Клонинг, като проста диагностика, и нищо повече... все едно е безплатният Форскан....... Та така , преглътнах хвърлените на вятъра бая бели парици за безполезния вече-ETAS VCM II. и смених ABS-контролера по "хакерския" начин, и стана сработи без да реве за кодировки :mrgreen: ...... а в Стар моторс не бяха успели да преобучат(кодират)... новият(второупотребен) но здрав годен контролер! :mrgreen:
Да сайта на мазда с as built е затворен
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от bobolin4o »

ilkohristov написа: Пет Яну 12, 2018 10:15 am
bobolin4o написа: Чет Яну 11, 2018 2:48 pm Ужас...
Защо не я заведеш тая кола във фирмен сервиз и срещу 50 лева да ти активират екстрата...?
Защото е проект за свободното ми време...7200323/0000BF0920/35 първата част е адрес вторората част е шеснайсетичен код третата е контролна сума на този адрес на мазда 3 2014 и.. се кодира, включва круиза.....при мен е лжгично да е на ред 7200223, ама вестава...
.

Е аз в свободното си време не се занимавам да си отключвам круиз контролите, ами си почивам активно...
Бира, скара (сега му викат "барбекю") и т.н...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ilkohristov
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Ное 22, 2017 12:09 am

Re: активиране на круиз контрол на Mazda 2 DE 1.6 2012 и четене на дюзи и т.н.

Мнение от ilkohristov »

Da i az taka, no si i rachkam i bangiiki......
Публикувай отговор