Laptop Express card to RS232 Baud rate?

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
Popov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 6:51 pm
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от Popov »

Колеги имам лаптоп без сериен порт /COM/ с новия Express card слот.Ползвам го предимно с VAG COM.Пробвах с преходник от USB към COM но някои контролери ги разчиташе а на други даваше "Can't cync baud rate".Купих Express card to rs232 на Chronos но там всичко е както при преходника пак същите контролери разчита и пак същите не.Пробвах с различни скорости на порта , но пак същото.
Някой има ли някаква идея да тръгне с този лаптоп и тази карта?
Благодаря на отзовалите се!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Това е голям проблем за всички колеги . Аз сам пробвал какво ли не и винаги така се полчава едно работи друго не . Имам 3 вида преходници ,2 карти PSMSI - COM .Накрая се ядосах и си купих HP със сериен порт и реших проблема. Трябва да ходим с по 2 единия стара бангия с КОМ а другия новия ,нямаме избор.
Popov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 6:51 pm
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Ваг ком

Мнение от Popov »

Благодаря ти колега!Поне ми спести време в проби и покупки на други прехдници.На сайта на Ross Tech си пише че ваг ком работи само с една марка експерс карта в чиито софтуер има възможнжст да се настрой baud rate така че да работи както трябва.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Ето стигнахме до решението : 2 Лаптопа :lol:
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от gt40 »

в момента съм с лаптоп преработен неизвестно къде на два СОМ-а , и РС стационарно в сервиза и той с два. Абе мъка си е с СОМ-овете
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от mirix »

gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от gt40 »

mirix написа:вижте тук колеги http://www.mcs-bulgaria.com/detailed-description2100
С такава се мъчих с Виза , а приятел се мъчи за ВАГ но :( . Двама софтоеристи се мъчиха, ама или трябват по-добри, или повече :?:
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от waseko »

gt40 написа:
mirix написа:вижте тук колеги http://www.mcs-bulgaria.com/detailed-description2100
С такава се мъчих с Виза , а приятел се мъчи за ВАГ но :( . Двама софтоеристи се мъчиха, ама или трябват по-добри, или повече :?:
Проблема при всички тези карти(преходници)включително и тази от линка по-горе е ,че не поддържат DOS,така че не решават проблема ВИЗА.Единствената карта и то тази към единичен КОМ-порт на Аргоси върши работа.Цената обаче е около $130,франко магазина.
http://www.argosy.com.tw/product-detial.php?prod_id=55
mitaka
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 9:22 pm

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от mitaka »

http://www.omega.nl/ppt/ppt_nl.asp?ref=DSP-100 Можете да погледнете и тук на този адрес , но цената е ........УЖАС колкото нов Лаптоп
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от yasser »

Даже ако тябва да сме напълно точни, поне 2 лаптопа, защо ли????
Ами защото единия да е само и единственно за работа, а другия да си е за интернет, и развлечения. Защото ако в даден неподходящ момент примерно хапнете я някое вирусче ( при мен се случи и ми затри всичко из директориите що е *.bin - тоест опропасти ми базата данни) или ако ползвате китайския ВагКом 704, който все иска да се обновява, и в един прекрасен момент се прецака адаптера (и това вече ми се случи)...и т.н.т.....безброй причини.

Тоест компютъра, който е за работа просто е по-добре да не се закача на друго освен в контакта или за адапторите ;)

Поздрави
TUISTERa
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 11:30 am

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от TUISTERa »

Колеги здравейте :) И аз имах подобен проблем, но си купих ето тази карта: ЛИНК
За момента Opel Scanner и Vag-Com ми работят с нея без проблеми тия дни ще пробвам и MB Carsoft-a, дори закачихме един програматор който досега нямаше случай да тръгне с таквиз преходници и той захапа. Ще пиша ако работи и карсофта :) За 14 долара с безплатна доставка ?!?!?!?! Просто перфектно! Доставката трае между 2 и 3 седмици до Асеновград :) А на бас че е от нашите пощи :) :)
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Laptop Express card to RS232 Baud rate?

Мнение от teglicho »

Здравей
Какво стана с кабела работи ли?
Публикувай отговор