Проблем с BMW E36 на газ

- Пропан-бутан<br>
- Метан
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от BaHka »

Собственик съм на BMW Е36 316 мотора с веригата. Имам монтирана обикновена газова уредба с ламбда емулатор и автоматично ключе. Проблема се състои в това, че на газ не държи оборотите на празен ход, а ги мени в диапазона 600-1000 като не ги стабилизира. На бензин няма никакви проблеми с оборотите - държи си ги като стрелката на оборотомера непомръдва и с милиметър. Изпарителя е Ловато електрическо. Някой от вас, колеги, сблъсквал ли се е с подобен проблем и можете ли да ме насочите какво да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!!!!
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от automax »

сложи газов инжекцион.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от BaHka »

Съгласен съм, но ако има друго решение с което ще мога да си ползвам вече монтираната газова уредба защо да давам тези пари....
charli05
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 12:14 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от charli05 »

За да не може да стабилизира оборотите и ако стъпковия мотор за въздух работи най вероятно се касае за лоша смес било то Богата или Бедна.Регулирането на сместа на газ трябва да се направи много прецизно защото при системите със ст.мотор за въздух ЕКУ-то за да вдигне оборотите увеличава количеството въздух и ако сместа на Газ е бедна то тя ще обеднее още и оборотите ще паднат.При Богата смес оборотите са ниски и след намесата на ЕКУ-то постъпва въздух оборотите се вдигат но повече от "желаните" след което въздуха е намален за да спаднат и понеже сместа пак е Богата те са ниски съответно се намесва ЕКУ-то и така до безкрай :roll:
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от VOLUMAX »

Има газ има проблеми . . . няма газ няма проблеми :!: 8)
КТМ is the BEST fuck the rest !
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от diagnostic »

колега имал съм такъв проблем,когато си на газ откачи моторчето за празен ход и ако се нормализират оборотите си сложи реле да го прекъсва.не е правилно но с 5лв за реле мисля че ще решиш проблема щом не ти се дават пари за газов инжекцион...
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от BaHka »

Колега пробвал съм с откачено моторче, нормализира оборотите, но тогава държи ~ 1200 оборота. Пробвах да ги намаля като развия болтченцето което ограничава крайното положение на дроселовата клапа, но без ефект..
todor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 6:37 pm

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от todor »

Колега пробваи без ламбда симулатор.Правил съм няколко такива със и без симул.и не съм имал проблеми,наи-вер. не е настроен изпаритела или си променя настроиките(ако итам не е проблема има стабилизатори на празния ход за bmw)
mirkogb
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:06 am

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от mirkogb »

трябва да се прекъсне моторчето на празния ход,става с реле и после да се настрои добре изпарителя(прекъсване само на газ)
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от automax »

VOLUMAX написа:Има газ има проблеми . . . няма газ няма проблеми :!: 8)

Не е точно така, колега. Аз карам с газов инжекцион (Volvo V40 2000 Turbo, 160 кс) вече повече от 60 000 км. и работата е съвсем друга. Динамиката над 95% се доближава до тази на бензин. При все, че имах съмнения. Разхода на гориво 5-10% над бензина. 10L бензин на 100 срещу 10.5 -12 на газ.
Проблем е когато се мъчиш да подкараш двигател,работещ в затворен цикъл MPI да работи като с карбуратор,когато му сложиш обикновенна газова уредба. Още повече това се отнася за DOHC двигатели. Вярно цената на газовия инжекцион е различна, но забравяш за проблемите.
Charlie
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:05 pm

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от Charlie »

В подкрепа на колегата automax, вече разбих мита в форума на хонда, че на хонда газова уредба не ставало. Разбира се говориме за газови инжекции.
А в скоро време мисля да направя едно рекордче на 400 метра с моята разработка на газов инжекцион.
Подробности тука:
http://www.ecarc.eu/gallery/thumbnails.php?album=12

На момента около 190 HP, при разход на газ 12.8 на 100 извън града. Градско около 14 на 100.
Проблеми има ама те са, че вече не спира и съединителя ми си плаче за керамика... :)
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от ludiqmaks »

Собственик съм на BMW Е36 316 мотора с веригата. Имам монтирана обикновена газова уредба с ламбда емулатор и автоматично ключе. Проблема се състои в това, че на газ не държи оборотите на празен ход, а ги мени в диапазона 600-1000 като не ги стабилизира. На бензин няма никакви проблеми с оборотите - държи си ги като стрелката на оборотомера непомръдва и с милиметър. Изпарителя е Ловато електрическо. Някой от вас, колеги, сблъсквал ли се е с подобен проблем и можете ли да ме насочите какво да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!!!!



кажи ми с какъв исрарител си и ще ти кажа какво да направиш :)
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от qnis3 »

Да се надяваме че колегата си е оправил колата от 5 април до сега.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с BMW E36 на газ

Мнение от BaHka »

Съжелявам колеги, вече съм собственик на ТДС и съвсем бях забравил за тази тема :)
По темата - колата е продадена и до последно не беше решен проблема с оборотите.

Отначало беше с БРЦ, после го смених с Ловато все чисто нови, но проблема с оборотите си остана...
Публикувай отговор