AG SGi - газ инжекцион.

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Charlie
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:05 pm

AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от Charlie »

Вчера ми се появи газ инжекция с марка AG SGi, 67R-010075.
Принципно мисля че върви със софтуер sirocco_1_2_7_2v1_3setup.exe, но като мернах изходящите сигнали се оказаха само три изхода: единият +12 Волта, Маса и само един кабел за комуникация.
Накой да има идея каква е схемата на кабела ?!
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от qnis3 »

Колега това не е полското АГ а холанското и кабела и софта е савсем различен от на полските. :D
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от dexter »

НЯКОЙ има ли го този софтуер че имам клиент а не мога да го намеря никъде в нета??
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от bobolin4o »

dexter написа:НЯКОЙ има ли го този софтуер че имам клиент а не мога да го намеря никъде в нета??
Намерил съм само програма за диагностика, няма опции за донастройка. Май тук положението е както при "BRC Fly injection", програмира се компа на газовата с готови настройки за съответната марка и модел... Това колегата "qnis3" може да каже по-точно, доколкото знам е навътре в тия холандски уредби.
Иначе клиентът ти мина и през мен, посъветвах го да си смени предната част - той каза "решено!" Очаквай включване...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от steich »

Свободния софтуер е само за диагностика т.е. виждат се параметри като обороти, налягания, температура и инж.времена, грешки и изтриване на грешките. Няма опция за промяна на каквото и да е. Самите настройки за съответните марки автомобили и двигатели са на готови пресети, но опцията за програмиране е заключена и трябва да си купиш софтуера. Не си спомням точно, но за софтуера+кабела ми искаха 350 евро, ако не бъркам.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

Днес при мен се яви един голф с такава уредба, беше с прекъсната ламбда, оправих я и на бенз заспа, на газ много богат :evil: . Намерих из нета софт и схема на свързване трите пина от буксата директно на ком порта ама не успях да се свържа, дали софтуера е правилния и дали има друго освен диагн. Функции така и не разбрах. На компа пише самоадаптиращ се по обд та казах на човека да покара да видим дали ще се самооправи :mrgreen:
P.S. След малко четене установих че съм пробвал с друг софтуер, че налягането е високо, така че ще му звънна да дойде и да продължим борбата :mrgreen:
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от lnd1 »

E kak разбра, че налягането било високо като не си се свързал бе човечееееееееее...... :lol: Както казва Зюмбюл ага ..въй въй въй ...боже боже боже!По добре не пипай като не знаеш ....пък и голф с АГ ......трябва да е доста стар тоя голф .
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

със супермодерен тестер наречен "МАНОМЕТЪР" :shock: :shock: :shock: въй въй вии нямате ли си?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ipivan »

Аз съм се свързвал с такова нещо по К с адаптер за VAG-COM 409.K линията е на средния пин на буксата.Крайните са +12в. и маса.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от lnd1 »

малииииииии ....и какво показва стрелката !или тоя метър е с цифрички !брей модерна работа !!!екстра машала .... супер...... прирфектно ....!А сега по серьозно .... какъв е компа пласмасов или железен снимай го за да ти помогнем ...нямаш грижа само да не го думнете от опити !
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

пластмасов е, не мога да го снимам че не е при мен, на диагн. букса средния е маса а другите два нищо :) намерих схема че се свързват директно с rx и tx на ком порта, ама не успях да направя нищо, нямах и време
в упътването което намерих дават диф.налягане 0.8, на колата беше 1.2, успях да го сваля до 1, но пак е богата във всички режими :( като дойде пак ще пробвам с по-мека пружина и ще споделя :), а може и изпарителя да има нужда от профилактика, ще се разбере :)
голфа е 2000-та, стар си е вече, ама още му се бръмчи, мисля че и газовата му е връстник :mrgreen:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

днес попрочетох още, въпросния инжекцион е тип1, т.е. трябва да работи със досовския софтуер, и директно връзка на тх и рх, тип2 е с к-линия, така или иначе съм пробвал с правилния софт, но под хп не излизаше нищо на тх на ком порта, може да пробвам под дос, но диф. налягане и на двата модела го дават 0.7-0.9 допустимо, норма 0.8, така че явно изпарителя е поомекнал :) освен това в упътването на софтуера има опция за автокалибриране, така че ако успея да го подкарам ще стане работата :)
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

преди няколко дни си поиграх със софтуера по друг повод - купих си античен лаптоп с ком порт за досовските приложения - та софта за версия1 при стартиране не прави нищо защото... си е такъв :mrgreen:, при стартиран софт натискането на коя да е буква на клавиатурата плюе сигнал, има си и пдф-упътване как се ползва и за коя функция какво се натиска :)
малко съм се зарил с работа, ама като остане време ще му звънна на човека да довършим започнатото :mrgreen:

п.п. за инфо - ако на някой му трябва софтуера или схема на кабела има линк в пежо или ситроен форум, по скоро пежо :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ipivan »

Ако ми обясниш и как се работи с DOS,цена няма да имаш! :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGi - газ инжекцион.

Мнение от ogromnii »

с дос си се работи .. както си се работи под дос, никога ли не си ползвал преди уиндоус - нашествието?
в интерес на истината лаптопа е с уин-95, но под него всичко си върви :)
Публикувай отговор