Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от mafiota »

Здравейте,
наскоро мой приятел си сложи ГИ Бардолини на Berlingo 1,6 101коня '06. Всичко си работи перфектно, колата се държи без забележки, само един проблем ни дразни :evil: :
Когато е зарежда бензин и след това пали и кара на бензин - бензиномера си работи и отчита количеството бензин в резервоара, но като премине на газ и при следващи паления и спирания бензин газ , стрелката на бензиномера пада на 0 , и не се помръдва до следващо зареждане.
Къде би могъл да е проблема, нещо не му харесва на ECU-то ли :?: :cry:
Изображение
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от qnis3 »

Не колега не е проблема в компа. Няма оправия или поне аз не намерих. Някой спомена че някакъв колега се справил с проблема но аз не можах да му намеря поста. Иначе проблема е в това че компа взема инфо от дюзите за показанието на бензина и се шашка.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от vankopestera »

Според мен трябва да се обърне внимание на това - какво изключва газовата уредба. Ако изключва само дюзите има логика таблото да губи информация за разхода и да се шашка, но защо ще пада бензиномера - френска му работа. Но ако наистина това е проблема би трябвало с един емулатор на дюзите да се реши. Другото дето ми идва на ум е да не би да е отрязана някоя маса на помпата, която да е обща с бензиномера и от там да пада показанието.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от mafiota »

qnis3 написа:....... Иначе проблема е в това че компа взема инфо от дюзите за показанието на бензина и се шашка.
До колкото чувам и аз, точно за нещо подобно маи ставало въпрос, но пък защо така са го измислили???. Явно се шашка от това че колата си върви нормално, а нивото на бензина почти не намалява.
Ти колега къде си срещал подобен проблем?
Изображение
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от qnis3 »

На един Ситроен Ц5.
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от mafiota »

qnis3 написа:На един Ситроен Ц5.
дали софтуерно трябва да се бори този проблем
Изображение
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от qnis3 »

Нямам на идея как да стане. :oops:
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от ludiqmaks »

ако веднага като минеш на гас бензиномера ти пада нетрябва да спираш б :wink: ензиновата помпа или неси я срял от правилното място
ivboje
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 9:23 am

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от ivboje »

Колеги, този проблем го има на всички по-нови ПСА автомобили, и не само. Всичко се корени в това, че показанията на за наличното гориво не се вземат от нивомера(изцяло) а се пресмятат от бордовия компютър на база изчислен разход на гориво. Алгоритъма на ъпдейт на показанията е следният - Когато двигателя работи компютъра изчислява разхода и намалява показанията. След като изгасиш показанието на таблото се запомня за евентуална следваща индикация, измерва се показанието на датчика в резервоара и се запомня. При даване на "контакт" се сравнява моментното показание на датчика и вече запомненото старо и ако има значителна разлика (в + ако си заредил) се присвоява на "таблото" съответната променена стойност.
При условие че имате този алгоритъм, мисля всеки с минимални познания по електротехника ще може да си направи сам "емулатор" с помощта на едно реле и едно съпротивление. Ако не може да се сети ще ви дам и схема.
А за готованците има фабрични емулатори на АЕБ срещу някви си 60-тина лева, включващи същите реле и съпротивление.
Малко инфо за АЕБ392 във файла:

PS Нещо не мога да качвам файлове???
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от ivailoradoev »

така значи въпросните емулатори се поставят директно на кабелите на нивомера ,следователно показанията на таблото не са от значение,въпроса е че дори и тези емулатори на "аев" не се справят с много от френските чекии,още по трудно е с новинките 2005 и на горе,белята е там че компа макар и сложен е доста тъп,очаква след като подава гориво ,съответно да намалява и като количество,там е и белята че на по новите модели нее от значение колко показво нивомера а колко минава да речем през бензиновота реика,а това малко и ли много е констонта в повечето случаи,уф много се осложни тая тема,абе общо взето няма как да минеш 10-тина километра и да не спадне нивото с литърче,и понеже нивомерите не могат да отчитат толкова точно,компа се допитва до това какъв дебит е имал през въпросните 10-тина километра уж изминати на бенз,и кво става тои минал тия киломитри, горивото и то минало ама доста повече от това което е нормлно, щото няма консумация,общо взето така го обесних по възможно наи простичък език,това са мои наблюдения о мантажите които съм видял всеки избира дали да се вслуша ,успех на останалите :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ivboje
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 9:23 am

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от ivboje »

Идеята е не да не спада докато караш, а да показва нормалното ниво като запалиш, или иначе казано да се ъпдейтва към реалното количество.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от ivailoradoev »

винаги съм се чудел,не може ли да си го направим като едно време,от нивомера направо на таблото ,без да минава през компа, :?: :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от mitko »

ivailoradoev написа:винаги съм се чудел,не може ли да си го направим като едно време,от нивомера направо на таблото ,без да минава през компа, :?: :shock:
Не минава през компа ,а минава през BSI и няма да стане напаво на таблото защото няма такъв вход . Tаблото има захранване и Кан шина . Всичко идва по кан шина от BSI.

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от traqnsavov »

Нещо не се вързва в цялата работа..
Не отчита грешка дюзи но въпреки това разбира че дюзите не работят...

нали работата на емулаторите е точно това, да се лъже компа че всичко работи..

И аз имам ситроен на бензин и бензиномера ми е същата работа, нямам газово нямама нищо..

Така са ситроените след 99 бъг пълен в таблата..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Проблем с бензиномера при преминаване на газ на Berlingo '06

Мнение от mirix »

То да не те лъжа и без газ бензиномера пак се ошашква :) . Аз сега карам ксантия на газ и нямам такъв проблем. Против съм за спирането на помпата, защото води до други проблематики, но както казва колегата френска му работа :). :?:
Публикувай отговор