газова BSM - Bardolini

- Пропан-бутан<br>
- Метан
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

газова BSM - Bardolini

Мнение от pesho »

ей, писна ми вече от тази чикия..... :(

не мога да се вържа с газовата уредба и това е.

както съм писал в заглавието газовата е BSM - Bardolini и се опитвам да се вържа с комп. през USB порт.....обаче удрям на камък - кабела се разпознава от Windows, дава съобщение, че новото устройство е разпознато дрейверите са инсталирани обаче не мога да се вържа с комп. на колата.

Въпроса ми е дали някой е успял да се върже през USB порта и с какви настройки?
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от automax »

Колега, до сега не съм имал проблеми със свързването. Обади се в понеделник до БСМ.
najdobrix
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:44 pm
Местоположение: Sofia kv.Krasnapolyana
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от najdobrix »

Dot_Net_FrameWork 2.0 ти трябва.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от pesho »

najdobrix написа:Dot_Net_FrameWork 2.0 ти трябва.
това го имам... с Service Pack 3 съм и той си върви автомачтино с него, само версията е по - висока. имах съмнение, че точно Service Pack 3 осира нещата и се преместих на друг лаптоп с Service Pack 2 и Net Frame Work 2.0 - същата работа. адаптера се разпознава, мога да сменям на кой порт да го търси и т.н., но не мога да се вържа с газовата. за съжаление, повече с този кабел на този етап май нищо не мога да направя и просто ще трябва да приема, че проблема е в кабела..... :(

сега се чудя друго нещо - дали ако взема друг кабел за друга газова и преправя кабелите и ще успея да се вържа? т.е. всички ли газови ползват K и L линии? защото си мисля, че ако е така би трябвало да стане и с кабел за VAG, просто трябва да пусна K и L линиите на точните места?

някой пробвал ли е подобно нещо?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от bobolin4o »

pesho написа:
najdobrix написа:Dot_Net_FrameWork 2.0 ти трябва.
това го имам... с Service Pack 3 съм и той си върви автомачтино с него, само версията е по - висока. имах съмнение, че точно Service Pack 3 осира нещата и се преместих на друг лаптоп с Service Pack 2 и Net Frame Work 2.0 - същата работа. адаптера се разпознава, мога да сменям на кой порт да го търси и т.н., но не мога да се вържа с газовата. за съжаление, повече с този кабел на този етап май нищо не мога да направя и просто ще трябва да приема, че проблема е в кабела..... :(

сега се чудя друго нещо - дали ако взема друг кабел за друга газова и преправя кабелите и ще успея да се вържа? т.е. всички ли газови ползват K и L линии? защото си мисля, че ако е така би трябвало да стане и с кабел за VAG, просто трябва да пусна K и L линиите на точните места?

някой пробвал ли е подобно нещо?
Не става с адаптер за ВАГ, а с обикновен преобразувател на нивата за Сенд и Ресийв. Схеми има много, включително и тук в обмяна файлове.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
najdobrix
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:44 pm
Местоположение: Sofia kv.Krasnapolyana
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от najdobrix »

5v rs232
stefanvarna
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 6:41 pm
Местоположение: varna

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от stefanvarna »

Проблема е в Сървис пак-а на уиндоуса.И аз имам подобен проблем на по нов лаптоп.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от pesho »

stefanvarna написа:Проблема е в Сървис пак-а на уиндоуса.И аз имам подобен проблем на по нов лаптоп.
точно това си мислех, и затова се прехвърлих на друг копм. на който има само Сървис пак 2 (при мен е 3), ама същата работа.
bobolin4o написа:Не става с адаптер за ВАГ, а с обикновен преобразувател на нивата за Сенд и Ресийв. Схеми има много, включително и тук в обмяна файлове.
добре де, не са ли стандартни К и Л линиите и самите нива?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от bobolin4o »

Не, не са.
При газовите системи се използва връзка по 2 кабела с 5 волта ниво, а при К линията имаш двупосочна връзка ( по 1 кабел ) с 12 волта...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от mitko »

Ми тогава става адаптер AL DL като за старите американци те са по 2 линии с 5 Волта .Той се прави за 10 минути с един прост MAX232.

regards
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от bobolin4o »

mitko написа:Ми тогава става адаптер AL DL като за старите американци те са по 2 линии с 5 Волта .Той се прави за 10 минути с един прост MAX232.

regards
Точно така, на всичко отгоре преди не знам колко време съм пуснал схемата в "Обмяна на файлове"...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от pesho »

ясно, положението ми се изясни.

значи по същество или трябва да налепя сам схемата, или да търся кабел за GSM и то такъв, който работи с 5V.

в "Обмяна на файлове" има ограничение - с по - малко от 10 мнения не може да се свалят файлове.
amilord
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:30 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от amilord »

Ако някой може да даде линк към Обмяна на Файлове ше е добре
najdobrix
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:44 pm
Местоположение: Sofia kv.Krasnapolyana
Обратна връзка:

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от najdobrix »

amilord
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:30 pm

Re: газова BSM - Bardolini

Мнение от amilord »

Благодаря :)
Публикувай отговор