ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

- Пропан-бутан<br>
- Метан
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

КОЛЕГИ ИМАМ koltec392 КАЖЕТЕ ЗАЩО ВЪОБЩЕ НЕ ИСКА ДА ПРЕВКЛЮЧИ НА ГАЗ, ВЪПРЕКИ,ЧЕ СЕ ЧУВА СРАБОТВАНЕ НА РЕЛЕ, МОЛЯ ЗА СПЕШНА ПОМОЩ
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

Не иска защото се е скапал стъпковия мотор. :D :D
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

КОЛЕГИ МОЖЕТЕ ЛИ ДА МЕ НАСОЧИТЕ КЪМ НЯКЪДЕ,КЪДЕТО МОГАТ ДА МИ РЕШАТ ПРОБЛЕМА ИЛИ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА СЕ СВЪРЖА С МАЙСТОР
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

Може но и ако кожеш от каде си тогава със сигорност.
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

0888632321
Последно промяна от k1351ap на Пет Май 29, 2009 8:26 am, променено общо 1 път.
nasko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 8:41 am

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от nasko »

И мойто газово Necam Mega не работи, но проблемът май е в това, че "майсторите" са ми забърсали софтуера в компютъра (EPROM-а) и сега той не подава команди към релетата за изключване на бензина. Знаете ли от къде мога да се сдобия с такъв софтуер, който да програмирам в схемата или цял газов компютър за KIA Clarus 2.0i ?
Знаете ли от къде бих могъл да се сдобия с програмата за диагностика "Monio" или кой може да ми диагностицира газовото с нея?
От Варна съм, но питам за диагностика изобщо в БГ.
tlt
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 2:25 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от tlt »

k1351ap написа:КОЛЕГИ ИМАМ koltec392 КАЖЕТЕ ЗАЩО ВЪОБЩЕ НЕ ИСКА ДА ПРЕВКЛЮЧИ НА ГАЗ, ВЪПРЕКИ,ЧЕ СЕ ЧУВА СРАБОТВАНЕ НА РЕЛЕ, МОЛЯ ЗА СПЕШНА ПОМОЩ
Провери ли предпазитела, който захранва вентилите?
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

Тази газова инжекция е с компа на всяка кола с всеки мотор различен комп. Софт за тази газова има след 2004г. преди тази година няма *така че няма как да ти забършат епрома*. Ина специялен начин за четене на грешките. Най вероятно има друг проблем с газовта. :roll:
nasko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 8:41 am

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от nasko »

Имах проблем с имобилайзера, колата беше отказала да пали. Помолих "майсторите", ако има възможност да го изключат. Май не трябваше да го правя, защото видях газовия компютър отворен в ръцете на "майстора", EPROM-а се беше облещил (с незащитеното си прозорче) към слънцето.
Тестът-самодиагностика със сивата жица към маса не дава никакви разлики в индикацията - тя си показва все едно и също: зелените индикатори за нивото и най-отгоре червен - явно за проблем, няма никакво мигане.
Мерил съм входните за компютъра сигнали от датчиците, изглеждат в норма. Не знам само за MAP сензора - показва ми 1,2В на празен ход и пада до 0,5В при подаване на газ, мисля че трябва да е над 1,5В? При "само на контакт" е 4,85В. Температурният датчик изглежда работи: 0,25В и 216 ома на горещ изпарител, 390 при топъл, 1700 ома при охладен.
Проблемът е, че няма сигнали на изходите на компа А4, А2 - управляващи изключването на инжекторите (бензина) и включването на "cut off" клапата за газта, както и тези за стъпковия мотор в дистрибутора.
Инак, клапаните на резервоара и изпарителя се включват още при "контакт". От там-нататък, обаче липсва управление.
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

А сега вземи компа и го удари на майстора в главата. :idea:
Сега има само едно спасение ако намериш случайно същия комп от някоя морга.
Успех :!:
nasko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 8:41 am

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от nasko »

Благодаря ти за съчувствието!
Отказвам се от моргите и от газовото - в случай, че успея да сменя компютъра с главата на "майстора" :evil: :evil:
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

При положение че ще свалиш газовата може да се разберем да я взема за резервни части. :D Естествено без компа.
поздрави!!!
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

В страни на разпределителя има клапан, до който не идва захранване и от къде изобщо трябва да се захранва.
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

От компа на газовата се захранва.
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

това означава ли, че има софтуерен проблем и как може да бъде отстранен
Публикувай отговор