ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

- Пропан-бутан<br>
- Метан
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

11
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от qnis3 »

Зависи може и да е хардуерен. При повреда на датчика за температурата. :D
k1351ap
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Апр 29, 2009 12:47 pm

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от k1351ap »

Колеги qnis3 е факир. Колата ми отиде до него на бензин, а се върна на газ. Който има проблем с ГИ веднага да потърси qnis3.
nasko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 8:41 am

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от nasko »

И аз си оправих газовото, сам!
Когато "майстор" ти развали колата "качествено" и майстор не може да ти я оправи. А когато ти казват, че нищо не са пипали или пък, че всичко са възстановили както си е било - не им вярвай на 100%.
Такива "майстори" са двама колеги от Варна със сервиз до градската ВиК служба. Казват се Николай и Красимир. Вярно, те не са газови майстори, а са майстори на транспондери, но това не им попречи да ми препрограмират / забършат газовия компютър, нищо, че както в последствие Красимир ме уверяваше - "не бил пипал нищо по него, тъй като не разбирал от газови". Излъга ме и че били възстановили софтуера след като видели, че не ставала работата с имобилайзера (за който проблем всъщност бях при тях).
Явно, обаче, освен че ме лъжеха безочливо и бягаха от отговорност, последният не може и да чете и да забележи например надписите на етикета на газовия компютър и на ключа г/б и елементарно да заключи, че не е този компютъра, който трябва да бърникат!
Ама не! В преследването на бързи и по възможност лесни печалби, явно не подбират много-много. Вземат първия срещнат компютър и започват да го ровят с надеждата, че нещо може да се промени в обездвижената и без това кола. Нали по-лошо от това няма как да стане... Да, ама не! Оправих си имобилайзера - сам и с друга външна помощ! Напълних бутилката с газ и започнах да харча бензин, разкарвайки в продължение на 6 месеца излишния товар на 60-литровата пълна бутилка, защото газово - нанайци! Обиколих всички газови майстори във Варна, вдигаха рамене и нищо повече не можеха да кажат от диагностиката, която си направих и сам.
И така, половин година... докато след многократни посещения най-сетне Николай склони да ми даде запазеното от него оригинално съдържание на епром-а на газовия ми комп - само и само да му се махна от главата, бидейки убеден, че в същност ми дава софтуера на бензинов компютър.
Той, извода е ясен и всеки си го знае: "Внимавайте с майсторите!"
Нищо, че всички, включително и те самите за себе си, казват, че са най-добрите. Имайки много работа (бързайки да прибират лесни пари) и най-добрите допускат грешки. Недостойно, обаче е да те лъжат и да бягат от отговорност. Николай ме изслуша накрая и ми се извини за грешката, но пари за компенсация не ми предложи. И пак се изтърва с думите, че в случаи като моя си купувал нова кола! Само дето не аз, а той трябваше да ми я купи! :x :evil:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ХОЛАНДСКИ ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН

Мнение от bobolin4o »

nasko написа:И аз си оправих газовото, сам!
Когато "майстор" ти развали колата "качествено" и майстор не може да ти я оправи. А когато ти казват, че нищо не са пипали или пък, че всичко са възстановили както си е било - не им вярвай на 100%.
Такива "майстори" са... :x :evil:
Ами то е ясно, че има всякакви майстори, лошото е че хората разбират за това какво могат и какви са с течение на времето...
Всеки може да сгреши, но е важно какво е отношението - да си караш колата половин година на бензин... защото не му се занимава на някой да се замисли, дали не е в него проблема...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор