AG SGI Холандски газов инжекцион

- Пропан-бутан<br>
- Метан
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от svirepia »

И аз все още търся дюзи или дистрибутор да ми ги достави.
Но така и не съм намерил а системата е монтирана в рено.
nr6toto
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:41 pm

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от nr6toto »

За тип-1 няма абсолютно нищо,нито свестни майстори нито части,аз съм с такъв и ми се прецакаха инжекторите.4-ри такива са 500 лева внос от незнам каде си,софтуер- цък,принудих се да го избуша и да сложа италианско и немам грижи.пълна набутвация е тва.и маята система е монтирана в рено,но във френското рено .
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от svirepia »

nr6toto написа:За тип-1 няма абсолютно нищо,нито свестни майстори нито части,аз съм с такъв и ми се прецакаха инжекторите.4-ри такива са 500 лева внос от незнам каде си,софтуер- цък,принудих се да го избуша и да сложа италианско и немам грижи.пълна набутвация е тва.и маята система е монтирана в рено,но във френското рено .


Тази на клиента също е тип1 и няма нищо за нея нито части нищо. И сега ще му сложа компютър, изпарител и нова рейка и ще му реша всички грижи. Мисля да му сложа компютър на ТЕГАЗ и изпарител ТОМАСЕТО и дано остане доволен.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ipivan »

lnd1 написа:Случайно да имаш A88000.dat ......това е дат файл от комплекта на програмата ! Става въпрос за едно Рено с фабрична система ! Обърнах света да го търся но изглежда е някакъв файл свързан с Рено и монтажа на системата в този автомобил :twisted:
Колата е Сценик,1.6,K4M712,иска ми същия файл за да се свържа.
Търся файл А88000.dat,има ли го някой?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ogromnii »

последно се занимавах с такова чудо на един голф, налягането беше много високо, намалих го докрай и пак беше високо, явно изпарителя имаше нужда от обслужване, съответно колата работеше нмого богато. системата е надеждна и при правилно работещ изпарител и здрави дюзи няма нужда от софтуер :) иначе дюзите май бяха колтек, ама са си мембранни, не вярвам със стефанели или някакви от сорта мембранни да не заработи
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ipivan »

ogromnii написа: системата е надеждна и при правилно работещ изпарител и здрави дюзи няма нужда от софтуер
Проблема е,че понякога не иска да превключи на газ.Когато не иска да превключи не включват газовите клапани.
Без софтуер няма как да разбера къде е проблема.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ogromnii »

мисля че имам софтуер и за двата типа, ако не го бъркам с друг, но за тип 1 беше няква адска простотия, софтуера е досов, четеш упътването, натискаш символи от клавиатурата а то ти отговаря едносрично.
а и с кабела беше адско боцкане тук и там докато уцеля начина.
дат-файловете не са ли конфигурация за конкретния автомобил? т.е. да може да се свържеш за диалог без него?
аз тип2 не съм виждал, ако говорите за такива млъквам за да не спамя :)
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от Markony »

Да дигна една тема от прахта.При мен дойде умряло AG SGI Holland.Дюзите седяха отворени,редуктора беше на 0,6 бара.Изчистих ги ,регулирах,всичко си го направих по бабешката без софтуера и сега направо спря да обръща на газ.Зумера си пиши без да светват диодчета.На 5-6 натискания може един път да включи само задния клапан и до там.Изтеглих софт,закачих се с EZI SGI и ми иска .dat файл.Обяснете как стои въпроса с тия файлове и от къде мога да дръпна конфгурацията.
П.П звъннах на нялоко колеги и всичките вихата да сменям система.За в момента не е опция според клиента.
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от steich »

Каква точно е колата и кубатура, двигател и т.н. ... някъде имах някаква информация но от както си продадох колата с тази система ... не знам какво е останало. Другото е че може да препрограмира6 различни опции към готовата конфигурация, обаче за да имаш достъп ти трябва донгъл т.е. официален софт което е трудно и скъпо. И моето мнение е за смяна на системата.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от Markony »

ЦРВ 99 година,2000 кубика 125 коня.Дат файла почваше нещо 93......,не го записах ,че се ядосах,но мога пак да викна колата и да го закача.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ipivan »

http://dox.bg/files/dw?a=8e3184d887
Виж в:ag sgi tool=>data=>software
Има много файлове дето започват с 93....
И аз мисля,че е по-добре да се смени системата!Ама като те влече да се тормозиш....
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от Markony »

930413 е файла ,пък го няма...пак дърво
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от steich »

Дали е това файла.

http://dox.bg/files/dw?a=e6ad0c9302

Имах и готови конфигурации за различните марки и двигатели ... не много, но лаптопа на който бяха не е тук при мен и не мога да проверя.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от Markony »

Въх,ти си безкраен извор на ценности.Сабалям ще го закача.И после ако ми иска хардуерната тапа ще се гръмна....

Edit:С 300 зора подкарах софта.Смъкнах от портала инсталационна програма,заредих dat.файла и О чудо...

Гръмнал МАП се оказа проблема.Грешките се четат и се трият без проблем.Благодарности за help-a!!!!

Някой ако има от свалена система да свирка.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: AG SGI Холандски газов инжекцион

Мнение от ipivan »

МАП-а не е ли вътре в компа?Маркуча на МАП-а здрав ли е?
Последния такъв дето правих нямаше МАП а имаше датчик за налягане захванат за филтъра на газта.Този датчик е Бошовски и е същия като на Ланди Ренцо Омегас дето го слагат на рейката.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор