BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

- Пропан-бутан<br>
- Метан
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

някой има ли си на идея изхода на газовата уредба на BSM, който управлява релето, което прекъсва бензиновата помапа какъв товар респ. ток допуска?

вече няколко пъти закъсвам :( и проблема се оказа едно допълнително реле, което прекъсва помпата, когато колата работи на газ.

релето, което ми прави проблем е на SUN и е за 10 А , съпр. на намотката му е около 400 ома. повечето автомобилн релета имат около 100 ома съпротивление, което прави 4 пъти по - голям ток. допустимо ли е такова натоварване?
Charlie
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:05 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от Charlie »

А защо изобщо прекъсваш бензиновата помпа при ГИ?!
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

Charlie написа:А защо изобщо прекъсваш бензиновата помпа при ГИ?!
как да ти кажа....уредбата не съм я слагал аз, защото иначе нямаше да получа гаранция. не че сега като имам гаранция ще я ползвам, но това е друга тема.

нямам време в момента да проследя, как точно е вързана цялата работа и затова просто искам да я оправя.
qnis3
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 3:34 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от qnis3 »

Сложи едно 40амперово на негово място и си готов.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

qnis3 написа:Сложи едно 40амперово на негово място и си готов.
друг ми беше въпроса...че трябва да е за по - голям ток, това е ясно.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от joroboichev »

Ако не се лъжа стандартния ГИ Bardolini няма изход за прекъсване на помпата,но има вход за сигнал от нея(дали работи или не)-свързва се директно към кабела на помпата
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

така е.

днес поразглобих малко и видях, как е вързана (плаче ми се.....то са едни връзки, едни чудесии, бутилката хваната с винтове за ламарина....по колата е дупчено на няколко места да хванат маса...върха на простотията - кабела за сондата, което влиза в комп. на колата го мъкнат чак от сондата вместо да хо хванат от комп. на колата, който е до комп. на газовата, само се моля дано не всички газаджии да са такива, че иначе трагична картинка).

изход от комп. на газовата за прекъсване на бенз. помпа няма, само взимат сигнал от помпата и го пращат на комп. за прекъсване на помпата се закачват на газовият клапан, който вече се упралява от комп. на газовата. и на практика се получава така, че газовият клапан и намотката на релето са вързани успоредно. та с две думи не е лошо да се знае, колко може да се натовари изхода, но като гледам май трябва да отварям комп. и да проследявам пистите, което ме мързи.намерих едно реле, което има съпротивление на намотката 220 ом, което според мен би трябвало да върши работа.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от automax »

до колегата pesho.
За проблемите ти със свързването Бардолинито се обади до БСМ. Търси Румен.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

automax написа:до колегата pesho.
За проблемите ти със свързването Бардолинито се обади до БСМ. Търси Румен.
изобщо не ми се занимава, нито пък и мога да намеря свободно време.

жалкото на цялата история е, че БСМ освен само да правят пари от уредбите няма да е зле да поглеждат и на кой продават и кой им монтира уредбите, защото определено тези чикиждий в Пловдив за никакъв чеп не стават.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от automax »

Проблемът си е твой.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

automax написа:Проблемът си е твой.
т'ва е ясно. аз и ще си го реша.

просто гледах, че повечето се занимавате професионално с коли и си мислех, че питайки ще си спестя отварянето на комп. и проследяването на схемата за управление на газ. клапан и бенз. помпа.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от automax »

pesho написа:
automax написа:Проблемът си е твой.
т'ва е ясно. аз и ще си го реша.

просто гледах, че повечето се занимавате професионално с коли и си мислех, че питайки ще си спестя отварянето на комп. и проследяването на схемата за управление на газ. клапан и бенз. помпа.
точно защото е така, както казваш. "повечето се занимавате професионално с коли" не те тъпчем с всякакви безумни съвети и както виждаш т.е. четеш никой не си чеше езика за да прави постове и да покаже колко е велик. Опитваме се да помогнем на колеги. Съжалявам, че си поподнал на "газаджии" от тази порода. Искаш професионален съвет - получи го. Не се сърди на форума.
Предлагам да закючите темата.
pesho
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:43 pm

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от pesho »

аз не съм дете, че да се сърдя на форума. просто попитах,изхождайки от това, че при положение, че човек се занимава с коли все ще му се е наложило да отвори такъв комп. и един съвсем бегъл поглед, какво има на платката е достатъчен да се каже, горе - долу какъв ток допуска изхода.

за професионалният съвет не съм съгласен - какво му професионалното да кажеш на някой да отиде при друг? това може да го направи и всеки, който не е професионалист.

айде, заключвайте и сега ти да не ми се разсърдиш.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от bobolin4o »

Не разбрах ти, колега Пешо с какво се занимаваш...
Ако е с коли, и по-точно с електроника ще ти е ясно, че щом се подава "+" на нещо, то е през реле. Специално от производител на аларми - BSM, би трябвало да ти е ясно, че в ЕЦУ на газта е сложил реле (за газовите клапани - 2 клапана по не-повече от 2 ампера), което комутира поне 10 ампера, е в този случай товар от около 100 ома колко ще натовари допълнително?
Освен това през една изправна помпа тече около 4-5 ампера ток и не би трябвало да е проблем 10 амперовото реле... сиреч замери тока на помпата.

И не на последно място смятам, че когато си клиент на някаква фирма, или ако щеш на гаражен майстор, и ако имаш проблем с нещо за което си платил не малко лева, то той, или те, носи отговорност и ти си в пълното право да изискаш да ти се оправи!
А обидите относно колеги, били те добри специалисти или не, със сигурност не се толерират в този форум!

Със здраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
banderasbg
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 11:55 am

Re: BSM Bardolini LPG реле за прекъсване на бенз. помпа

Мнение от banderasbg »

Bardolini от два месеца съм с нея и ми е писнало от маисторите в Горна Баня които ни6то не разбират от тази уредба освен от това да я монтират, в цяла София няма кой да се наеме да я настрои , само като им кажа бардолини -всичко друго без бардолини :cry:
Публикувай отговор