Пръснат колектор причини

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от bobolin4o »

bobigas написа:Колеги няма какво да спориме всяка кола може да кихне при неизправност в запалителната система .Тук въпроса е защо се е напълнил всмукателния колектор със газ според мен причината за това може да нехерметична дюза както писа колегата bobolin4o ,или неправилен монтаж ако колектора е разпробит на много голямо разстояние от всмукателния клапан.От ловато италия дават че наи добре е отвора да се пробива на 5 см.А в моята практика съм имал много случай на коли с газов инжекцион дето са си кихали но без никакви поражения.Най пресния случаи е един Мерцедес C 200 98 г. киха есин месец постоянно докато си смени лулите от бубините до свещите но по колектора нямаше никакви поражения
Точно това имах впредвид... може да пука в тръбите от бедна смес, то и на бензин пука ако е за въпрос. Ама да пукне и да взриви, вече няма как да стане ако газовият инжекцион е в ред. Просто няма достатъчно газ да се цепнат и това е! Значи има проблем различен от обедняване на сместа...
А иначе не искам да се хваля, не съм такъв човек; с газ се занимавам от има-няма 15 години, доста взривени кутии на филтри имам зад гърба си... :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте отново :lol: Днес ми докараха колата.Започнах да проверявам всичко дюзите ги проверих всичките си затварят, маркичи , траби, датчика за налягането само на редуктора щуцера за вакома от там малко испуска :arrow: би трябвало ако там е причината да гръмне при стартиране на мотора.Само тогаз е имало газ в колектора и при стартиране да ги е смесила горивата :arrow: и тогаз да е гръмнала :? а клиента да ме лъже че е гръмнала как то си е карал на газ за да може да му поема щетите :roll: поне аз така зех да си мисля.Сега съм смъкнал газовия компютар и ще го пращам да го проверят.Някой ако има нещо да ме посъветва какво то и да било нека да сподели благодаря предварително :!:
PepinoDi73
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 6:24 pm

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от PepinoDi73 »

Аз по си мисля че по някакъв начин се е мъчил да пали на газ и ако не е могъл е обърнал на бензин и е станала белята а на теб ти вика че по време на движение
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от renene »

Колега според мене на такава кола трябва да сложиш подобаваща марка газова уредба ,а не след това да се чудиш как да се оправиш :!: тоест да си чиста съвест.Клиента иска винаги да е евтино и хубаво ......е нема такъв филм.Когато му обясниш двете положения и вземе решение какво да монтира ти си с вързани гащи ,а той си носи последствието :idea: успех........
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от traqnsavov »

Сефте чувам газав инжекцион да гръмне толкова силно че да изкърти колекторите... :shock: :shock:
Вие ми разбихте детските мечти и представи.. :(

Може ли де е въртял с пълна газ да пали, и повече от нужното газово гориво да се е кондензирало в колекторите, което е довело до експлозия..

Или от газовият изпарител, от вакумнотото разтоварване, на повечето като се скъса мембраната почва да тече газ от маркучето, нех знам на конкретният как е..

Наистина това е някаква схема, не възможна, просто предполагам..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
grantexpres
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 6:31 pm

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от grantexpres »

здравей те колеги,чета тази тема и се чудя.Аз работя с газ много години и не съм чул някога газов инжекцион да гръмне
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от bobolin4o »

grantexpres написа:здравей те колеги,чета тази тема и се чудя.Аз работя с газ много години и не съм чул някога газов инжекцион да гръмне
Аз пък съм виждал. IGS на Ланди Ренцо - изтърващ клапан, напълнени с газ тръби - БУМ, нови колектори на Алфа 1.8TS.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от ifidik »

какъвто ще да е инжекцион гърми като има проблем с токовете.тук са и осем цилиндъра.започни от свещите,ама чак да пръсне колектора :roll:
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Пръснат колектор причини

Мнение от noize »

ами отиди в сервиза в който са ти го монтирали ... точно такъв инжекцион не съм слагал но вероятните причини са или грешни данни от ламбда сонда и\или някой друг датчик или още при настройката на газовия компютър е допусната грешка.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
Публикувай отговор