Много ви моля за мнение

- Пропан-бутан<br>
- Метан
acdcbg
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 9:05 pm

Много ви моля за мнение

Мнение от acdcbg »

Здравейте, аз съм един пострадал потребител (поне за момента такъв се считам) на който му монтираха ГИ. Няма да казвам за сега къде и какво, защото не искам да повлияя по някакъв начин на професионалното ви мнение. Бих искал да коментирате ето тази снимка и по точно начина на монтаж (качеството е лошо понеже е правено с телефон, за което се извинявам).

http://img6.imageshack.us/img6/1773/78306119.jpg

Тоест това нормално ли е да има такъв монтаж и така ли се процедира по принцип? Просто събирам повече мнения от хора професионалисти, защото искам да разбера имам ли някакво основание да си търся правата или просто аз съм нещо с изкривени разбирания, тъй като се опитаха да ме убедят, че всичко било ОК.
Благодаря предварително!


P.S. Не знам, аз ли съм идиот или просто искат насила да ме направят такъв, но честна дума никога не съм виждал подобно нещо? Днес се правих на маймина и специално съм залягал под няколко газифицирани автомобила на съвсем различни места и такава гледка, газопровода да минава през преден мост и скоростна кутия (даже за нея е захванат със свински опашки) не видях - и на четирите които гледах тръбата просто си влиза в мото отсека я успоредно на бензинопровода я на спрачните тръби и оттам вече нямам идея.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от traqnsavov »

Аз не мога да казвам против хората, но аз не бих я направил така...

Аз съм виждал газажийски изпълнения всякакви.. Да ме извиняват колегите дето слагат газови...

п.п.
Като се замисля, ако не бяха некадърно сложените газови системи, нямаше да имаме работа в елкона, така че в крайна сметка трябва да ги черпя.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от gt40 »

Е, има всякакви случки! Най-фрапиращите за мен бяха бутилка, която се отвързала и се разкарва в багажник( 7дневна уредба) и изпарител висящ само на тръбичката и маркучите!!!! Някакъв малък беше, два пъти по-малък от Ловато. Кой не стана вече газаджия! Едни слагаха аларми и почнаха впръскващи газови. Насройки на око, инжектори на майната си, кофти преход от тихи, турски изпарители, инжекцион с хиляди грешки...... А ти за една тръбичка! :D Ако не искат да я оправят, иди другаде, само да не се заядат за гаранцията! Успех!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от rangel1 »

Така е по лесно пък и нали газаджията няма да ти сменя примерно съединителя ........
SUNTESTER
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 3:39 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от SUNTESTER »

Спокойно,колега,разбира се,че не е правилно-но се вдигна голям шум и в газовия форум,а собственикът на фирмата пише и там.Ще ти се извинят,ще ти сменят тръбата и ще те помолят да го съобщиш по всички места където си писал.А,ако позволиш-ти какво очакваше?Алфа,никой не иска да я види,тъъъъънка цена в сервиз извън града,млади монтажници аргати, един те приема друг работи по нея,плащаш на трето място.В тая тарапана дето всички бързат за море - зер пари бол - ама да се огледаме предварително-
не стигат пусто кинтите.Надявай се да е програмирана правилно-те са производителите на електрониката,че това с тръбата да не ти се види бял кахър.Хайде-лек път и пак пиши.
acdcbg
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 9:05 pm

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от acdcbg »

Прав си! Сутринта ми се обадиха и днес на обяд оправиха нещата и вече е направена като хората. Да наистина се вдигна шумотевица, но аз никъде не съм споменавал (умишлено) име на фирмата и можеха спокойно да се премълчат. Но чест му прави на Ивайло, че си пое отговорността и негативите от това.
А иначе и за другото си страшно прав (вече се убедих), единствено се моля за едно друго нещо да не се окажеш прав. :mrgreen:

P.S. Но в интерес на истината никой не ме е убеждавал или карал да пиша по форумите след това. Което си е така, си е така. Не мога да си изкривя душата.

Благодаря, на всички отзовали се по този случай и дай-боже все по-рядко да се срещат подобни темати.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Много ви моля за мнение

Мнение от traqnsavov »

rangel1 написа:Така е по лесно пък и нали газаджията няма да ти сменя примерно съединителя ........
Въпроса тук не опира до смяната на съединител, не може да се върже клатеща се част за тръба за високо налягане..


Важното е че са си оправили бакиите.. :lol:

Аз съм правил кола току що дошла от газов сервиз, обикновен изпарител, колата си прави каквото си иска, и след няколко опита газажийте да му я оправят го пращат на елкон..

И то къФ елкон да му прая на тая талига, тя нито букси има нито нищо, чист карбуратор..

Закачам една лампа за газовият клапан, пали лампата почва да мига като мигач, самоче по бързо..

Разчовърквам инсталацията, и какво да видя, газовото кюче, кабелите му, само навряни на термошлаухки, и едва допирайки стоят там, и контактуват леко..

Запойх ги за кюча и стана, други оплаквания е нямал, а и системата по мой поглед беше добре сложена..

Така че всичко се случва, може да е некадърност, може да е недоглеждане, ама евала на тези дето си признават грешката и я оправят.. :D
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор