газов инжектор

- Пропан-бутан<br>
- Метан
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: газов инжектор

Мнение от valk »

noize написа:Според бен са супер измислени тея ама ще споделите ако някой пробва...

Ам и за какво е помпа на нещо което е под налягане .... кат сте толкова на зор едно подгряващо одеяло и тва е, ама не мисля че ще потрябва
Точно налягането е най-големия проблем, колега... Налягането трябва де е константа и когато църкат дюзите трябва да може да се смята време на отваряне / количество впръскана газ. Когато бутилката е пълна налягането е едно, като намалее количеството, друго, а като сложиш и фактора температура, нещата стават близки до фантастика... Иначе никой не би измислил ГИ за газова фаза. Та тази помпа прави точно налягането константа и затова е най-скъпото нещо в тая чудесия. Всичко хубаво и човек може да прежали парите, ама живеем в БГ, а нашата "чиста" газ има свойството да скапе всяка такава помпа, а колегата писа каква е цената... иначе системата е много по-добра от оригиналното бензиново захранване...


Поздрави!
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Поинтересувах се малко по темата за да дам по компетентен отговор.
ДА сгреших действително е нужна помпата ама според мен е по скоро да редуцира налягането а не да го увеличава, на бензин налягането е около 2 бара на газ от бутилката около 8.
Иначе газов инжекцион с течна фаза е мечта на всички газаджии от много време, но качествено решение според мен няма да се постигне скоро.

Относно офертата от линка аз не бих се доверил много, или тези майстори са страшно добри, та могат универсално без проблем да си взимат сигнал от ЕЦУ на колата(което поне до сега при мен е граничело с фантастиката) щото от текущия ми опит винаги ЕЦУ на колата трупа грешки, или пък майсторите са със страшно малко опит, че да не слагат компютър за ГИ, но успех, браво на тях че има българи които се занимават, просто трябва да се доразработи :)
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
robygas
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 3:36 pm

Re: газов инжектор

Мнение от robygas »

noize написа:Поинтересувах се малко по темата за да дам по компетентен отговор.
ДА сгреших действително е нужна помпата ама според мен е по скоро да редуцира налягането а не да го увеличава, на бензин налягането е около 2 бара на газ от бутилката около 8.
Иначе газов инжекцион с течна фаза е мечта на всички газаджии от много време, но качествено решение според мен няма да се постигне скоро.

Относно офертата от линка аз не бих се доверил много, или тези майстори са страшно добри, та могат универсално без проблем да си взимат сигнал от ЕЦУ на колата(което поне до сега при мен е граничело с фантастиката) щото от текущия ми опит винаги ЕЦУ на колата трупа грешки, или пък майсторите са със страшно малко опит, че да не слагат компютър за ГИ, но успех, браво на тях че има българи които се занимават, просто трябва да се доразработи :)
Колега ,не искам да те засягам ,но няма нищо в поста ти което да е вярно. Не знам от кога се занимаваш с газови системи и какво четеш , но явно нито едното нито другото е достатъчно.

За колегата" ivanovbg" пуснал темата! Ако още ти трябва мога да ти дам една дюза за течна фаза. А ако те интересува мога и да ти спестя голяма част от експериментите ,щото съм ги правил преди около 7-8 год.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Щом казваш :)
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

robygas написа:
noize написа:Поинтересувах се малко по темата за да дам по компетентен отговор.
ДА сгреших действително е нужна помпата ама според мен е по скоро да редуцира налягането а не да го увеличава, на бензин налягането е около 2 бара на газ от бутилката около 8.
Иначе газов инжекцион с течна фаза е мечта на всички газаджии от много време, но качествено решение според мен няма да се постигне скоро.

Относно офертата от линка аз не бих се доверил много, или тези майстори са страшно добри, та могат универсално без проблем да си взимат сигнал от ЕЦУ на колата(което поне до сега при мен е граничело с фантастиката) щото от текущия ми опит винаги ЕЦУ на колата трупа грешки, или пък майсторите са със страшно малко опит, че да не слагат компютър за ГИ, но успех, браво на тях че има българи които се занимават, просто трябва да се доразработи :)
Колега ,не искам да те засягам ,но няма нищо в поста ти което да е вярно. Не знам от кога се занимаваш с газови системи и какво четеш , но явно нито едното нито другото е достатъчно.

За колегата" ivanovbg" пуснал темата! Ако още ти трябва мога да ти дам една дюза за течна фаза. А ако те интересува мога и да ти спестя голяма част от експериментите ,щото съм ги правил преди около 7-8 год.
Ще ти бъда благодарен ако споделиш и ми изпратиш за експерименти една,днес разглобих една за бензин и не видях какво може да се скапва от газта,освен че дупките за бензин са много малки и могат да се запушат.Ако ми кажеш къде си мога и сам да дойда да я взема.
За сигнала от екуто-всяка дюза се регулира с лещата за дебита на газта и ако е точно не би трябвало да трупа грешки.В момента съм с ламбда регулатор и обикновен изпарител,регулатора взима сигнала от ламбдата без да я прекъсвам за да виждам настройката на изпарителя през екуто и досега не ми е записала нито една грешка-т. е. не използвам емулатора.На всички режими потдържа ламбда 1+-0.03 но е по бавна корекцията отколкото на бензин.Особено се усеща в преходните режими на малка предавка но не от мен а от диното.Ламбдаконтрола е на АЕБ и е с ново стъпково моторче.Изкам максимално да изцедя това моторче-без да го счупя разбира се.

Относно помпата-Тя е за циркулация и има клапан за връщане на газта както при бензина.3 барова е.От друга страна при по голяма температура налягането е по голямо в бутилката ама и газта е по рядка ,така че в тегловно отношение не трябва да има голяма разлика в количеството газ(съдя по това че и лятото и зимата като си зареждам бутилката за вкъщи,когато е на килограм изкарвам еднакво) и екуто си го компенсира,все пак времето за впъскване е от 0,7 до 17 мс.Прекалено е скъпо да купя и разглобя една такава.Незнам дали мога да сложа една бензинова вътре в бутилката,как мислите?

Предимствата на течната газ са и това,че като се изпарява в колектора допълнително охлажда и въздуха и с това подобрява и пълненето.А от там би трябвало да се качи и мощноста :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
robygas
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 3:36 pm

Re: газов инжектор

Мнение от robygas »

Помпата добавя + 5 бар. независимо дали наляганета в бутилката е 6 или 20 бар. С бензинова помпа не става. Оригинално решението е трифазна , 5 степенна помпа потопена в газта. Има разработки и за външна такава. След помпата, преди дюзите има байпас с прежър клапан. Идеята е да се постигне непрекъсната циркулация и дебит на течната фаза до двг.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

С външна няма ли да е по-трайно. И с българската газ трябва да има някакви филтри че помпата ще стане на нищо.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
robygas
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 3:36 pm

Re: газов инжектор

Мнение от robygas »

Това е най добрия вариант. Само дето засега само съм чувал за такава разработка. Иначе ще ти обясня идеята на помпата: - Ако на входа на /примерно бензиновата рейка/ включиш тръбата от бутилката и на изхода върнеш тръба към бутилката можеш само да си въобразяваш ,че получаваш нещо, защото всъщност независимо какво е налягането в бутилката в затворената система то е изравнено. Поради тази причина се слага помпа която дава това свръх налягане на входа. Иначе преди години сме пробвали с бензиновите дюзи и бинзиновото време ,но тогава още много неща не ми бяха ясни и всичко беше проби и грешки върху кобствените коли. Сега вече има такива системи /Макар и скъпи за нас/ и има много повече информация. Като казах скъпи се сетих ,че всеки влак си има пътници. Имам клиенти които са карали и карат с такива и не искат и да чуят за други.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Аз не схванах защо след рейката пак се връща към бутилката ... някак... решава се донякъде проблема с помпата.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
robygas
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 3:36 pm

Re: газов инжектор

Мнение от robygas »

Защото трябва имаш постоянно налягане на дюзите /независимо от налягането на бутилката и консумацията на ДВГ/и да върнеш от някъде останалото гориво. :D
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Еми ако чрез компютър на газта който да регулира колко газ да подава помпата, спрямо нуждите не се ли елиминира този проблем.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

като сложиш помпа няма смисъл от компютър защото е по скъп от механичен регулатор на налягане
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор