газов инжектор

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

Откъде мога да си купя газов инжектор-само за една дюза и дали с нея дават и параметрите като работно налягане и дебит?Трябва ми за експерименти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

От сервиз ако имат някоя бракувана ама работеща примерно ... за дебит търсиш от вносителя на дюзите ... иначе само бобинката съм виждал да се продава
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: газов инжектор

Мнение от traqnsavov »

Една само няма можеш да закупиш, но две можеш, още повече че най новият замисъл е така, да се продават, 2х2=4 за 4 цилиндров двигател и 2Х3=6 за 6 цилиндров, ако си с ауди 5 цилиндрово :lol: :lol: :lol: единия цилиндър ще е без дюза, или винаги ще имаш една която да стои за красота на рейката.. :roll:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

Благодаря на всички.Идеята е да ги управлявам с компа на колата с малко промени на горивната карта.С авансовата нямам проблемЧетох че повечето са 3 ома ,а дюзите на колата ми са 15-16 ома и са две по две т.е. около 8 ома и незнам дали драйвера ще издържи по големия ток.Неможах да намеря в нета драйвери за газови дюзи,или поне схема за тях.
И друго ,имало дюзи които можели да работят с течна газ.Има ли такова животно в бг и откъде да го взема?Тогава нямам нужда и от изпарител.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

1 не си прави ексеперименти 95% от случаите нищо няма да стае пък и има вероятност да съсипеш нещо. До колкото знам като се увеличава съпротивлението намалява силата на тока(ампеража) тоест във всеки случай ще го захрани. Дюзите с които съм работил са по ом и половина не знам кви замерки си правил. Ам за течната газ според мен няма да стане ще ти замръзнат дюзите...ако не замръзнат дюзите ще замръзнат маркучетата за колектора... тея изпарители не са за красота :) Компа на колата ше има много да си играеш за да го накараш да бачка и на газ ... И кажи все пак това за какво ти е ... интересно ми е
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

Идеята е да оптимизирам колата на газ.
До сега направих следното-свалих чипа на колата(астра ф ц16се) и го замених с двойно по голям,едната половина за бензин а другата за газ.Промених картата на аванса и я оптимизирах за газ-пропан бутан.Аванс процесора за моята кола дава постоянен ъгъл за всички обороти, а това не е нужно- даже вредно.Стана екстра,много пъргава и икономична.На диното изкара 92 коня на колелата, а без оптимизацията 81.
С обикновен изпарител съм и с ламбда регулатор.Та сега се загледах в него.Работи ту с закъснение ту с изпреварване и не регулира правилно сместа ,не зависи само от оборотите и от натоварването .С две думи всеки път различно.Да не говорим за това че няма корекция по температура и по мап и плочката влошава пълненето.
Газовите инжекциони ползват инфо от дюзите и го преизчисляват за газови(т.е. използват горивните карти и изчисленията на оргиналния комп) после четат ламбда сондата и коригират притока на газ(изпращат лъжлив сигнал от ламбда сондата и с това сбъркват адаптацията на компа като се мине на бензин),нямат аванс регулатор и са скъпи.Та реших да икономисам нещо и да го направя по добро.Самия комп на мотора да ги командва по карта с нужната корекция и с неговото си ламбда регулиране.По голямо бързодействие не може да се получи по друг начин.С с едно две релета да певключвам дюзите газ бензин и готово.Ако има дюзи за течна газ- просто от бутилката иначе изпарител с 1-2 дюзи- ще ги сложа след дросела за да има по добро смесване докато стигне до цилиндъра.
Засега проблема ми е че още не съм си купил дюзи(утре отивам до ловато) и не знам дали крайното стъпало на компа ще понесе по голямото натоварване от газовите дюзи.Бих могъл да използвам и комутатор за запалване защото и бобините са с 1 до 3 ома съпротивление.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

дали е истина? http://www.caravelgas.com/liquid.html и дали продават отделно дюзи?Утре съм там! :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: газов инжектор

Мнение от valk »

ivanovbg написа:Благодаря на всички.Идеята е да ги управлявам с компа на колата с малко промени на горивната карта.С авансовата нямам проблемЧетох че повечето са 3 ома ,а дюзите на колата ми са 15-16 ома и са две по две т.е. около 8 ома и незнам дали драйвера ще издържи по големия ток.Неможах да намеря в нета драйвери за газови дюзи,или поне схема за тях.
И друго ,имало дюзи които можели да работят с течна газ.Има ли такова животно в бг и откъде да го взема?Тогава нямам нужда и от изпарител.

Здравей, колега!

Ако имаш високоомни бензинови дюзи и си решил да ползваш нискоомови газови, просто ще съсипеш компа... При 15 Ома дюза и 12В напрежение от акумулатора, си на 0.8А ток през едната. Представи си какво ще стане, ако сложиш 3-Омови газови дюзи, тока ти скача драстично на по 2 А на бройка. Едва ли компа е презапасен с повече от 30-40%... Ще стане сакатлък, така че не пробвай без допълнително стъпало с по-яко Мосфети.

Поздрави!
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

колега дано да съм те разбрал грешно .... ама на въздушния поток след филтъра ли ще впръскваш ...


Ам и според мен тея дюзи са некви измислени ... не ми вдъхват доверие по много причини ... Сега тегля инструкциите за монтаж ама не знам до колко е удачно това решение. А относно твоя проблем сложи си една конвеционална уредба с испарител БРЦ и не се занимавай с глупости ... пак лично мнение ще преебеш нещо тъй че ... ти си знаеш
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Тея със течната фаза са супер измислени от 3000лв нагоре за уредба, Обикновен инжекцион е от 1000 до 1800 зависи къде го слагате ... сами си правете изводите.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: газов инжектор

Мнение от traqnsavov »

:D колега, и аз съм мислил една подобна идея да модулирам сигнала от оригиналният комп, да го подам към газова дюза, тук трябва множител на времето на впръскване, и пак опираме до микропроцесори и микроконтролери. :cry: :cry:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

Както казах днес ходих ди там- http://www.caravelgas.com/liquid.html дюзите за течна газ са високоомни 15 ома вкючват се на мястото на бензиновия инжектор и работят по оргиналната карта на компа.в зависимос от кубатурата се слагат едни -като лещи с различна дупка за да докарат сместа и нищо не се пипа друго.Бензиновия компютър ги управлява по ламбда и тем подобни -все едно е на бензин.Неса много скъпи-60 евро бройката и около 30 евро стойка и лещи.Скъпото е бутилката с вградена помпа около 3,6 бара- наи евтината беше към 680 евро,макар че за лятото може да се мине без нея, но ако температурата е около нулата няма даима налягане за дюзите.
Поради липса на финанси и заради настъпващата зима май ще замразя проекта :?
Благодаря на всички отзовали се :!:
Последно промяна от ivanovbg на Пет Ное 06, 2009 6:58 pm, променено общо 2 пъти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от ivanovbg »

traqnsavov написа::D колега, и аз съм мислил една подобна идея да модулирам сигнала от оригиналният комп, да го подам към газова дюза, тук трябва множител на времето на впръскване, и пак опираме до микропроцесори и микроконтролери. :cry: :cry:
с течната газ няма тия проблеми
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: газов инжектор

Мнение от traqnsavov »

Целта ми е да измисля нещо евтинко. :oops: :oops:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: газов инжектор

Мнение от noize »

Според бен са супер измислени тея ама ще споделите ако някой пробва...

Ам и за какво е помпа на нещо което е под налягане .... кат сте толкова на зор едно подгряващо одеяло и тва е, ама не мисля че ще потрябва
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
Публикувай отговор