асинхронно обогатяване

- Пропан-бутан<br>
- Метан
pepi
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:26 pm

асинхронно обогатяване

Мнение от pepi »

колеги,някой може ли да обясни какво точно означава асинхронното обогатяване и как се справя с него при монтаж на газов инжекцион примерно Bardolini?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от bobolin4o »

pepi написа:колеги,някой може ли да обясни какво точно означава асинхронното обогатяване и как се справя с него при монтаж на газов инжекцион примерно Bardolini?
Означава няколко последователни, кратки импулса на дюзите, за един работен такт на цилиндъра. С Бардолини имаш проблем, понеже чете оборотите от първи инжектор, сиреч при рязко подаване на газ той отчита примерно 3 пъти по-високи обороти и се получава едно голямо л...о. Освен това газовите дюзи не обичат да работят с времена под 3 милисекунди, поне дюзите Рейл и Валтек, с които масово се окомплектоват днешните уредби. Е, така беше до последно, когато съм имал поглед върху тая смотана уредба, ако Христо е измислил нещо ново, то аз не съм в час... и нямам и намерение да влизам...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
pepi
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:26 pm

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от pepi »

и този режим е предполагам при преминаване от празен ход кам натоварване и максимум до кам 3000-4000 оборота на двигателя,някакси не е логично да е до повече
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от bobolin4o »

pepi написа:и този режим е предполагам при преминаване от празен ход кам натоварване и максимум до кам 3000-4000 оборота на двигателя,някакси не е логично да е до повече
Правилно предполагаш, при това е само при по-рязко подаване на газ. Ефекта е - прекъсване (лашкане) в движение, особено в градсски условия :lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivboje
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 9:23 am

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от ivboje »

Обикновено "асинхронното обогатяване" се лекува с филтриране на кратките импулси. Не знам BSM-ските ЕКУ-та дали го могат? Обади се и питай при производителя - там най-добре ще ти кажат.
pepi
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 3:26 pm

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от pepi »

там е работата че не го могат.......
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: асинхронно обогатяване

Мнение от venelek »

Колега огледай се в нета,има и други БГ системи,които го могат
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор