Компа на колата управлява газови дюзи

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivailoradoev »

:?: Колеги някаде бях чел в форума че някои от вас имат опит с тази идея,а имено,да оправлявам газовите дюзи с компа на колата,споделете опита си ,за да не откривам те първа топлото,мисълта мие да ли компа на колата ще може да оправлява дюзи със същото съпротивление като оригиналните с постояно налягане от изпарителят да речем 2,5 бара или нещо подобно предполагам ще се подбере опитно и така на татак,споделете ако сте правили такива експерименти,повече информация никога нее излишна мерси предварително :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

ivailoradoev написа::?: Колеги някаде бях чел в форума че някои от вас имат опит с тази идея,а имено,да оправлявам газовите дюзи с компа на колата,споделете опита си ,за да не откривам те първа топлото,мисълта мие да ли компа на колата ще може да оправлява дюзи със същото съпротивление като оригиналните с постояно налягане от изпарителят да речем 2,5 бара или нещо подобно предполагам ще се подбере опитно и така на татак,споделете ако сте правили такива експерименти,повече информация никога нее излишна мерси предварително :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Аз се опитвам да направя нещо подобно но още не съм си харесал дюза за проба ,а и нямам достатъчно време да излеза да си купя.Иначе проблем не би трябвало да има.На мен ми трябва някоя 4-6 ома 1 брой и да почна експериментите.Аз съм с Астра C16SE и всичките дюзи пръскат накуп така че ще стане една отлична моноинжекция. :lol:
Ако знаеш някъде да продават такива поединично с Еконт примерни и с наложен платеж кажи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от traqnsavov »

На мен преди време ми се въртеше тази идея в главата, за сега нямам пари и време да я осъществявам..
Просто газовите дюзи трябва да са с еднакви горивоснабдителни качества с бензиновите така импулса подаван ще ги упралява коректно...

При впръскването с течна фракция се ползва компа на колата, точно поради тази причина.
Последно промяна от traqnsavov на Нед Мар 14, 2010 6:13 pm, променено общо 1 път.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Импулса мога да го променям както си искам само не мога да си измисля дюза.Има ли газаджия който да ми прати някоя с наложен платеж,и да е с по голям отвор-към 7-8 мм.Като я направя от мене ще е софтуера :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivailoradoev »

Ако е само до дюза има ще ти пратим ама ти трябва и корпуса в които се помещава,а цените почват от 130 за ланди дюза до 15 лева за турските които в интерес на истината не се спрвят зле,съпротивлението обаче е ниско от 1 до 3 ома горе долу,колкото до диаметърът на дюзите там изборът еголям така че нада ли ще има затруднения,даи какво точно ти трябва,като говориш че можеш да оправляваш компа на твоята астра,то аз съм със мазда,там как стоят нещаща не съм запознат с тези пенизи,даи мнение,мерси :idea: :idea: :idea:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=7&t=2456 Тук съм пуснал ,горе-долу такава че е по бързодействаща.Не е нужно да е маркова може и турска.
Повече инфо за маздата година,двигател да погледна схемите.На мен компа и четирите ги командва с един транзистор така че мога да го сменя с по мощен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от bobigas »

Колеги има една руска система GIC там се използва една дюза и се разделя с тръбички за всички цилиндри(един вид газов моноинжекцион) мисля че тази дюза ще е наи подходяща, ето на този саит има координати на Любен Дойновски който доколкото знам ги внасяше тези уредби http://lpgbg.com/contact.html а ето и саит където има описание на ситемата http://lpg.search.bg/realindex.html
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivailoradoev »

При мен е идвала такава,но бяхя две дюзи разделени по 2,рабатеше много добре,но от опит мога да споделя че това ми прилича на ламбда конторол които работи под високо налягане,а колкото до дюзата една такава руска ще ти свърщи работа там изходящият диаметър е внушаващ,докато на другите инжекциони е доста ограничен мах 2,8 мм горе долу,на теб беше споменал че ти трябва доста по голям,при моита мазда обаче на празен ход съм на последователно впръскване,след това на фул груп така че не ме орежда една дюза,маздата на която съм решил да експерентирам е 626 ге-купе двигател-фс 2000 куб 115 кончета,компа-
Изображение
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Днес ще ходя до там да си взема и почвам експериментите.Имам и един манометър до 100кпа да видя дали обикновения изпарител може да даде по голямо налягане-поне 0,5 атм над атмосферното без да се спукат мембраните.
Ще потърся малко инфо за този комп но май този беше с хардуерни настройки и не можеше май да се бара мноgo
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от mirix »

Дюзата добре колега , но ако на бензин е 2.3 на газ е 4.6 мс. да кажем този коефицент кой ще ти го промени компютъра веднага ще се ошашка
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

mirix написа:Дюзата добре колега , но ако на бензин е 2.3 на газ е 4.6 мс. да кажем този коефицент кой ще ти го промени компютъра веднага ще се ошашка
В компа има карти по които се движи впръскването спрямо обороти, разход на въздух,ламбда ,температура на мотор и въздух.Всички се препрограмират както си искам.Ама нещо с дюзата удрям на камък.Трява да впръсква 4 пъти повече газ.не ми се слагат 4 дюзи-така и така при мене пръскат и 4-те наведнъж.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от valk »

ivanovbg написа:
mirix написа:Дюзата добре колега , но ако на бензин е 2.3 на газ е 4.6 мс. да кажем този коефицент кой ще ти го промени компютъра веднага ще се ошашка
В компа има карти по които се движи впръскването спрямо обороти, разход на въздух,ламбда ,температура на мотор и въздух.Всички се препрограмират както си искам.Ама нещо с дюзата удрям на камък.Трява да впръсква 4 пъти повече газ.не ми се слагат 4 дюзи-така и така при мене пръскат и 4-те наведнъж.

Здравей, колега!

Защо все пак не използваш рейка с четири дюзи? Не е скъпо, а резултатът ще е по добър... Единична дюза по-трудно ще намериш, пък и едва ли ефекта ще е много добър, просто ще трябва да я разположиш много далече от бензиновите и като работа, процесите ще станат много по-инертни.

Поздрави и весели празници на всички!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

valk написа:
Здравей, колега!

Защо все пак не използваш рейка с четири дюзи? Не е скъпо, а резултатът ще е по добър... Единична дюза по-трудно ще намериш, пък и едва ли ефекта ще е много добър, просто ще трябва да я разположиш много далече от бензиновите и като работа, процесите ще станат много по-инертни.

Поздрави и весели празници на всички!
компа не може да понесе изходящия ток на 4 дюзи,а не ми се усложнява схемата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:компа не може да понесе изходящия ток на 4 дюзи,а не ми се усложнява схемата.
Значи, тук според мен, се застъпват няколко противоречиви изисквания:

1. Да се направи нещо нестандартно, дето никой друг го няма.
2. Да се вложат минимум средства, време, и ако може да не е много сложно.
3. Да е в пъти по-хубаво от масовото комерсиално решение на дадения казус.

Мисля, че планът ти е обречен на провал, но въпреки това ти желая успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivailoradoev »

гледам че пишете за рзликата в продължителноста на впръскванията, е точно там мие дилемата ,дали ще оспея да компенсирам точно тази разлика, с налягане-съответно по високо и с по голям дебит съответно диаметър дюзи,нещо такова се опитвад да постигнат с чената фаза ама там подържат доста голямо налягане което лесно мога да постигна с метан например,интерсно обаче коя дюза ще отвори например над 3 мбара ,за това пуснах темата ако някои е правил съответните опити да сподели :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Публикувай отговор