Компа на колата управлява газови дюзи

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ipivan »

Това според мен е мисия невъзможна! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Никакъв проблем нямаше с управлението. Проблема беше с настройката, по точно невъзможността да го правиш в реално време, както и невъзможността да палиш на студено.
С течната газ пък се оказа че без помпа много бързо в инжектора се образува газова фаза и спираше да пръска течна газ. Не ми се даваха толкова пари за помпа и ... спрях да се занимавам.

От изпарителя с малко електроника по убаво си нема :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа:С течната газ ...
Ами те Виали са го направили за моторите GDI,FSI и т.н. с течна газ.На входа на помпата за високо налягане вместо бензин,подават течна газ.От там нататък как се управляват бензиновите дюзи,не съм запознат.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

ipivan написа:Ами те Виали са го направили за моторите GDI,FSI и т.н. ...
Директно от бензиновия комп. Ама помпата е от порядъка на 600 евро и кара около 100000 км
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Понеже разбутахте старата тема и вече след работа става тъмно и няма време да прескоча за риба, пак ме зачовърка да си правя някои експерименти с колата. Не че съм недоволен от моята сега, но като те засърбят ръцете за глупости...
Чудя се дали един газов инжектор ще може да храни 4 цилиндъра. Нали така и така тя е с 3-4 мм отвор, а се разпробива с около 2 мм дюзата. Тоест се редуцира отвора.

Идеята е че на моя опел всичките дюзи пръскат едновременно и по един път на оборот. Да ги заместя с 1 дюза изхода на която да разклоня на 4. Компа спокойно понася 3 омов товар така че ще я включа директно на мястото на бензиновите. С налягането дали ще компенсирам латентността?

Другата идея е да взема един стар изпарител за ГИ и да го направя с електрически подгрев - без въобще да е включен към антифриза. Лошото е че не знам колко трябва да е мощен нагревателя.

Какво ще кажете?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ogromnii »

ако идеята ти е студен старт направо на газ е измислено отдавна - 2 захранвания от бутилката - едното течна а другото газообразна фаза, палиш на изпарена и като подгрее леко и преди да замръзне бутилката превключва на течна :mrgreen: (учебник по двг 59-та година примерно) имаше преди деу-дамас заводски само на газ :mrgreen: те бяха така
въпроса е каква е идеята, ако е за чисто газова кола мисля че няма да е проблем да се подберат дюзи които да се командват директно пък ако трябва и с допълнителен краен транзистор ама каква е целта??
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от Markony »

Много е лесно.Просто отиди за риба с фенерче.....аз така правя.
Публикувай отговор