Компа на колата управлява газови дюзи

- Пропан-бутан<br>
- Метан
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от valk »

компа не може да понесе изходящия ток на 4 дюзи,а не ми се усложнява схемата.[/quote].

Няма да се усложни много схемата, та ти имаш мъчните неща... трябва само да сложиш по-мощно крайно стъпало за 3-Омова рейка и ще караш газов инжекцион... В случая, който си избрал, ще върви като карбуратор и ще изгубиш и динамиката, но пък ще качиш разхода... Преди няколко месеца и аз започнах една дивотия, която смятам да продължа след зимния сън... Сериозно обмислях и вариант като твоя, при условие, че щях да си строя електроника, която да управлява такава дюза. Виждал съм специални АГУ-та за моноинжекция, които работят с такъв тип дюза, но са много редки и явно варианта е неудачен. Добре, че колегата "бобигаз" ме посъветва да не откривам топлата вода... и се спрях навреме. Не знаех, че опелите имат отворени карти. Това щеше да ми спести много усилия...
http://www.autogasmarket.com/shop/products/98.html за експерименти съм се спрял на това моделче, най-вече заради цената...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Сайта е хубав.Ще си поръчам и аз май ,на славигаз са 90лв бройката.
Не само опела е с карти,повечето са такива,но на опелчето си ги знам перфектно. :mrgreen:
За сега колата е с прилична динамика ми харчи около 9 градско с обикновен изпарител та не мисля че ще се влоши повече.
Закъснението на регулиране ще ми е около 6 оборота на коляновия вал и лесно ще се компенсира,но така или иначе всички дюзи ще пръскат едновременно защото такава ми е организацията.Затова мисля да ги сложа след дросела,иначе другите 3 ще пръскат и когато не са отворени клапаните и може да давят колата.Незнам :roll:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от valk »

ivanovbg написа:Сайта е хубав.Ще си поръчам и аз май ,на славигаз са 90лв бройката.
Не само опела е с карти,повечето са такива,но на опелчето си ги знам перфектно. :mrgreen:
За сега колата е с прилична динамика ми харчи около 9 градско с обикновен изпарител та не мисля че ще се влоши повече.
Закъснението на регулиране ще ми е около 6 оборота на коляновия вал и лесно ще се компенсира,но така или иначе всички дюзи ще пръскат едновременно защото такава ми е организацията.Затова мисля да ги сложа след дросела,иначе другите 3 ще пръскат и когато не са отворени клапаните и може да давят колата.Незнам :roll:
Колега, щом оригинално двигателя е конструиран "фул груп" на бензин, запази го така и на газ... просто се придържай максимално близо до концепцията. Не разбирам много от коли, но променяш ли конструкцията на една машина, то винаги е свързано с проблеми. В моя случай ще използвам за управлвние Мегаскуирт. Макар че той може да управлява 2х2 дюзите, аз мисля да си запазя едновременното пръскане, както си е оригинално на двигателя. Ако знаех, че мога да ползвам оригинален автокомп за управлвние на ГИ, хич нямаше да си играя сам да си правя елекрониката, да преминавам от МАФ към МАП, да се мъча да обогатявам по МАП, а не по ТПС и т.н. А дюзите си ги монтирай, където им е мястото, близо до бензиновите, като гледаш да не се засенчват и с максимално къси маркучи. Тогава ще имаш същата динамика, както при бензин и няма да си играеш да компенсираш нищо...
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от noize »

Аз още съм настроен доста скептично. Говорихме за това с едни колеги диагностици и колеги газаджии. Всички твърдят че колата няма да тръгне тъй. Аз не знам ама пак не ми се вярва, далеч по лесно една конвеционална газова уредба или в краен случай ГИ.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от mirix »

:) Колеги , хайде компа да управлява дюзата , а обръщането газ бензин и спирането на бензиновите дюзи как сте го замислили :shock:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Колеги,тия дни си поиграх малко и реших проблема по следния начин.Байпасирах винта за количеството със стъпково моторче от опел 2000кубика.Наложи се да го разпробия и да сложа реглаж на началното отваряне,че неговия винт беше залепен с много яка смола.То се управлява с импулса от дюзите.След корекциите по импулса при всички режими ламбда монитора стоеше в зеленото както на бензин.Понеже имах едно пътуване на 300 км проверих и разхода.Вдигна се с 0,5 литра Стана 7,8 за сметка на много добра динамика.Но на бензин умря-само пали и както подадеш газ гасне.Май ще трябва да сложа двоен е пром(или два) и да ги превкючвам,ама това ще стане след окончателната настройка.Днес мисля да пробивам колектора , да монтирам стъпковото след дросела и да махна плочката за да може да подобря пълненето на цилиндрите във високите.
От дюзите се отказах тъй като трябва и мап, и управление за постоянно налягане на газта.То по добре е ГИ в такъв случай.
mirix превключването става с най обикновено реле.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от gt40 »

?!
ivanovbg написа:Колеги,тия дни си поиграх малко и реших проблема по следния начин.Байпасирах винта за количеството със стъпково моторче от опел 2000кубика.Наложи се да го разпробия и да сложа реглаж на началното отваряне,че неговия винт беше залепен с много яка смола.То се управлява с импулса от дюзите.След корекциите по импулса при всички режими ламбда монитора стоеше в зеленото както на бензин.Понеже имах едно пътуване на 300 км проверих и разхода.Вдигна се с 0,5 литра Стана 7,8 за сметка на много добра динамика.Но на бензин умря-само пали и както подадеш газ гасне.Май ще трябва да сложа двоен е пром(или два) и да ги превкючвам,ама това ще стане след окончателната настройка.Днес мисля да пробивам колектора , да монтирам стъпковото след дросела и да махна плочката за да може да подобря пълненето на цилиндрите във високите.
От дюзите се отказах тъй като трябва и мап, и управление за постоянно налягане на газта.То по добре е ГИ в такъв случай.
mirix превключването става с най обикновено реле.
Това прилича на ламда контрол, но вързан към компа?!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Това и е идеята,но по бързодействащо -като газов инжекцион и с минимум части и максимално евтино.Като махна и плочката си е отвсякъде газов моноинжекцион но с обикновен изпарител.
Мислех с газови дюзи заради тяхното бързодействие.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от gt40 »

Мисля, че с тази версия не става след клапата. :?:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Клапана се управлява импулсно и е 8 ома.Затваря почти напълно(бая трябва да надувам за да прпусне малко).Пробвах само на ниски след като пробих колектора , не я давеше и се форсираше горе долу.Много богато ставаше на място и ще трябва да намалям още времето за впръскване за да я вкарам в режим.Намерих и схемка за превключване на епрома ,че на бензин съвсем ще умре :lol:
Между другото бързодействиети на този клапан е много добро.Почти като дюза е.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от mirix »

ivanovbg това с каква кола правиш научна дейност , бараш ли нещо по таблиците или компютъра сам с едообучава и ошеметява
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

Опел Астра C16SE.Естествено барам по таблиците.
Променил съм аванса,А сега и времето за впръскване.Махнах плочката и вкарвам газта директно след дросела.
За дюза използвам празноходов винтил от Опел C20NE с доработка.За съжаление таблиците за бензин не са разделени за два вида като за аванса и не могат да се командват с октанкоректора.
Сега за да работи на бензин трябва да сменям чипа с оригиналния.Моя е 27C256 и не съм си купил още 27C512 за да превключвам газ бензин с едно ключе по старши адрес.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от mirix »

Един приятел ми каза зкачал 2 компютър който се програмирва връзвал се към другия , но по телефона не можах д аго разбера точно като се видим ще поясня. И ако не е тайна с какъв адаптер и софт бърникаш по таблиците. Аз имам една ксантия RFV мотор и се чудя как да го поразръчкам малко по вече , защото се ошашква нещо
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от ivanovbg »

winols и програматор.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Компа на колата управлява газови дюзи

Мнение от Markony »

Какво стана с тоя проект ,че ми е интерсно.В младата 2005 го нищих тоя въпрос тук http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=21&t=65
че хондата с Dual Point,нямаше направяне на газ и таман успях да управлявам 2 дюзи от компа на бензина и тотализирах Сивика :)
Публикувай отговор