SIMGAS помагаите моля

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Публикувай отговор
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от Markony »

AAa Внака,ще пратя по плевенските ми авери нещо дет не се търкаля,като ще си прайме подаръци.Я си виж личните,те прайме веднага дилър даге....
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от Markony »

Много проблемни тия Симгаз.Дайте идея смяна на ЕКУ с кабелаж естествено от какво да ползвам...с малко по-читав сфтуер.От тая система ми хартисва нова рейка Валтек и мап сензор-абсолутен на Симгаз.Редуктор,работещ горе-долу читаво.Има датчик за Т на водата,нямам на изпарената фаза.В краен случай ще поръчам нов комп от Старгаз,ма софтуера им е голяма еротика...
Ако някой има 2-употреба комп като въпросния дето съм го снимал по-горе в темата,може да ми пише на лични.
hari13
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:57 am

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от hari13 »

И след 6 страници писание, пак не става ясно, как става връзването към тоя Симгас. Имам правени кабели дет се връзват с всичко дето се сетиш ама с тоя Симгас неще. Преработил съм даже кабела да има 5V изходящо напрежение на К-линията и пак не. Дайте съвет къде греша.
hari13
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:57 am

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от hari13 »

Аде бе колеги някой няма ли да изплюе камъчето. Тя тая тема май е само за хвалби (който се върже и пуска пост). Разяснете малко кое, как и защо? Нещо не правя както трябва ама кое точно.
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от mafiota »

е нали е казано в темата, че в оригиналния кабел има и пик. Предполагам, ако дъмпа има възможност да се прочете нещата са ясни
Изображение
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от ipivan »

mafiota написа:е нали е казано в темата, че в оригиналния кабел има и пик. Предполагам, ако дъмпа има възможност да се прочете нещата са ясни
Моя кабел е самоделен с MAX232 за COM порт и се свързва без проблем.Ако програмата се отваря и търси газовата то проблема е или в кабела или COM портовете.(виртуални,реални,настройки....)
Може проблема и в компа на газовата да е,макар че не ми се е случвало досега.
Всичко това се отнася за Симгаз 2,с тези дето са 1 не се занимавам.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от Markony »

Не грешиш Хари.Точно К-линия на 5 волта си е новата букса 3/6 пиновата.Виж настройки,антивирусна,ком-порт. Simgas + e softa.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от Markony »

mafiota написа:е нали е казано в темата, че в оригиналния кабел има и пик. Предполагам, ако дъмпа има възможност да се прочете нещата са ясни
Поста ти нещо съм го пропуснал,извинявай.Към FTDI чипа може да се слага външна памет,която да зареди име на драйвера.Ако си си играл със старите вагкоми сигурно помниш.Та идеята била да си купуш кабел ,с който идва драйвер,който се казва Симгаз,демек пренаписан ФТДИ.Ама нещо са се разкандардисали и не са вързали програмата към адаптера,явно е било сложно да го пишат драйвера.В края на краищата само програмата трябва да се кракне говоря за Симгаз 2.Работи със всякакъв Tx/Rx адаптер.За по новите компове има преходник 4>3 пина.С една дума от ТТЛ правят К-лайн.Работи Симгаз+ с тях.Тук в темата имаше крак за Симгаз 2 ,който работеше.Един път закачи ли се програмата към кола си записва в регистрите всичко и след това работят всички версии.На новите им компютри все още няма автоадаптация.Не знам шаманите как инсталират,аз само ремонтирам.

П.П. Дан земе сега да се обиди някой колега "шаман"
Използвах думичката на база на това което виждам под капака.Току що инсталирана уредба от дилър.Налягане 0,4,дюзи 1,8 разход 22/100,колата е 90 коня.На газостанцията питали клиента газта вътре или направо на асвалта.....
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от mafiota »

не съм предполагал че слагат външна памет на FTDI-то.

Моят кабел съм го правил също с FT, но освен това го направих оптично разделен с PC817
Изображение
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от Markony »

Ами като искаш да си брандираш кабела....FTDI го предлагат безплатно за разработчици.USB драйвера първо гледа дали има 96ц46 закачен към процесора и ако има брандира от него,ако няма закачен си ползва вградения епром и в девайс менаджера ти излиза FTDI serial converter.Аз имах един стар Вагком от сериатя 409 май беше, дето постоянно гърмеше и трябваше да му се презаписва брандирането и се понаучих.Сега ако искаш в девайс менаджера да излиза :"mafiota serial converter pro ponedelnik-petyk" става за 15 мин :)
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от mafiota »

Чесно казано програмирането ми малко табу, но долу горе разбирам какво искаш да обясниш 8)
Изображение
totoza
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 9:28 pm

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от totoza »

Вече имам работещ кабел и софт за Simgas
nikolov22
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 12:06 am

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от nikolov22 »

аз си купих кабел за стаг гас първия го изгорих сложих си софтуер от един колега и с 40 лв си реших проблемите но само да кажа че кабела си иска белия + от буксата на газовото щото там при подаден контакт пуска за секунда само инпулс и чак след това се свързват кабела и компа на газовото струваше ми 40 лв докато го открия това а и искаше някакъв шантъв драивер +чип фтди
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от ipivan »

Няколко въпроса за СимГаз-1.Компа е в кутия от алуминиева ламарина а буксата за диагностика е като за телефон.
Интересува ме как са изводите на буксата за диагностика?На нея са жълт,зелен,червен и черен кабел.
Черния е маса,на всички останали има около 5V.
Програмата SimGas-2 може ли да се свърже със SimGas-1?Може и ако някой има работещ софт за СимГаз-1 да ми изпрати.

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: SIMGAS помагаите моля

Мнение от ogromnii »

пробвай с лека пробна лампа, на + ще светне (вероятно червено) рх и тх ще ги занули.
Публикувай отговор