Ламбда сонда и газова уредба?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Ламбда сонда и газова уредба?

Мнение от niki »

Здравейте,

забелязал съм, че голяма част от автомобилите, които се движат на газ по-дълго време често имат проблем с ламбда сондата - не реагира на промени в състава на изпусканите газове, напрежението й остава ниско постоянно. Има ли пряка връзка между това, че автомобила се кара на газ и дефектирането на ламбда сондата?

Питам, защото ламбда сондата е скъпа и ако действително АГУто я поврежда преждевременно смяната й не би била рентабилна..:-/
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Мнение от joroboichev »

Питам, защото ламбда сондата е скъпа и ако действително АГУто я порежда преждевременно смяната й не би била рентабилна..:


По никакав начин АГУ то не може да ти повреди сондата-колкото се повреждат на бензин толкова и на газ ,просто и е дошло времето!
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Мнение от niki »

Може би си прав.. :)

Явно е съвпадение, а и като се има предвид, че който кара на газ обикновено не го интересува особено разхода на бензин ако се покачи с литър-два, нормално е да не дава пари за нова сонда.
ssivov

Мнение от ssivov »

На доста марки автомобили препрограмираме контролерите за да нямат такъв проблем.Край на проблема сонда.Пиши какъв ти е автомобила.
niiiki

Мнение от niiiki »

Моята кола е Рено Меган 1,6 -66kw K7M 702 :?: :?:
handel
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 09, 2008 2:44 am

Re: Ламбда сонда и газова уредба?

Мнение от handel »

Проблеми със ламбдата рядко има и са породени не от Газовата, особено тя ако е поставена кадърно.
rokoko
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 4:48 pm

Re: Ламбда сонда и газова уредба?

Мнение от rokoko »

Ламбда сондата няма отношение към работата на мотора на газ,а само за първоначална настройка та даже и г.и. да е уредбата.
п.с Е и за последваща настройка важи.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Ламбда сонда и газова уредба?

Мнение от gt40 »

Повечето коли са от миналият век и нормално сондата да сдаде багажа! Тя има ограничен ресурс и газовата не е проблема. Имам клиенти и с газ и без и всички сонди умират все някога. Слагал съм ламбда контрол, слагал съм нова сонда и карат без никакви проблеми вече 3 години.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ламбда сонда и газова уредба?

Мнение от bobigas »

rokoko написа:Ламбда сондата няма отношение към работата на мотора на газ,а само за първоначална настройка та даже и г.и. да е уредбата.
п.с Е и за последваща настройка важи.
Колега не съм съгласен газовия ECU взима от бензиновите инжектори сигнала умножава го по определена константа и го подава на газовите инжектори.Ако лабда сондата е повредена тя пряко вляе на времето на бензиновите инжектори от там на газовите и с две думи не може колата сама да си коригира разхода ,което е основното предназначение на инжекциона (без значение газов или бензинов)
Публикувай отговор