EASYJET нивомер

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

EASYJET нивомер

Мнение от ogromnii »

слагах евросонда на една кола с изиджет и реших да свържа нивомера ... обаче ядец, даже два ядеца :mrgreen:
-свързах го ама вътре си показва пълно винаги
-не успях въобще да се свържа с него

предполагам че е за друг тип нивомер а не 90-омов, но с 2 версии на софтуера изобщо не можах да се свържа, на буксата единия пин имаше 5в, другия 0.7 ама кабела си го вдига на 5

някой монтира ли да каже има ли нещо специфично че така ударих на камък или просто аз съм некадърен :?: :twisted:

преди време на друг изиджет пробвах да се връзвам със софта от официалната страница, ама ми каза че версията е стара и предложи ъпдейт на фърмуера, отказах му щото някой колега беше описал как е ял лай.. от същото, ама тоя вчера пък никва реакция :shock:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: EASYJET нивомер

Мнение от traqnsavov »

те са поне няколко вида нивомери...
С два кабела с три кабела с потенциометър с оптика.......

Така как да ти кажа като не знам какъв вид ти е тивомера...

Дай снимка на нивомера и на кабелите
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
pesopica
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 11:57 am

Re: EASYJET нивомер

Мнение от pesopica »

не може ли да се ориентираме по сваленият нивомер с показания,нали все пак е имало показания преди новата евро-сонда :? :? :? :? :? :?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ipivan »

Опитай да се свържеш с програмата за Autronik Mistral-1 или 2.Мисля че с Mistral-2 става.Ако не ги намериш дай мейл да ти изпратя.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ogromnii »

както винаги съм се изразил лошо, старата сонда беше без нивомер и досега не е показвало вътре, т.е. показваше догоре, новата сонда има 90-омов потенциометър с 2 извода, исках да го свържа да показва ама не успях.
в схемата на производителя на газовата (autogasitalia) буксата за сондата е с 4 крака, + за клапана и 3 за нивомера, а на тази кола беше с 3 крака, +, - и бял, явно е по- стар модел от този на сайта, не знам за какъв нивомер е предназначена та това ми беше и въпроса, понеже не намерих нищо за модела ако някой има спомен като е слагал изиджет преди около 5 години какъв трябва да е нивомера :lol:
така или иначе във фирмата има три коли с такава газова, едната още е в софия, една замина за варна и една за пловдив, та ако някой от варна и пловдив се занимава с изиджет дайте координати направо да ги пращам при нужда

мейла ми е ogromnii@yahoo.com , когато имаш време прати "мистралите", не е спешно
благодаря много предварително
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: EASYJET нивомер

Мнение от traqnsavov »

Значи от инжекциона би трябвало да излизат три кабела, единият е V12 или +5 волта, него го изолираш хич не ти трябва...

Свързваш останалите два единият е маса другият е сигнал...

Стандарта е такъв по принцип...
Зелена захранване.
Бяла сигнал
Черна маса..
Това е една рисувана от мен смешна схемка....
Но забележи че да работи правилно със спадането на нивото на горивото, съпротивлението на датчика трябва да спада, тоест да намаля, и обратното, с увеличаване на нивото съпротивлението трябва да расте, в противен случай няма да работи провилно датчика, по точно няма въобче да работи......
Изображение
Изображение
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EASYJET нивомер

Мнение от bobolin4o »

Доколкото виждам в софта, има опция за два стандартни нивомера, плюс "Custom"...
А че не си се вързал, едва ли е проблем с версията, по-скоро си провери кабела и настройките, да не би някой майстор преди теб да е разменил кабелите на буксата; не е изключено и да се е прецакала газовата централа.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ipivan »

Аз съм имал проблем с PowerJet с версиите,иска си неговата.
С последната версия на софта не можах да се свържа,свързах се със стара версия.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: EASYJET нивомер

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Аз съм имал проблем с PowerJet с версиите,иска си неговата.
С последната версия на софта не можах да се свържа,свързах се със стара версия.
Тук, колега, иде реч за EasyJet, а не за Power такъв...

И между другото, аз съм този, дето е ял лай** :lol: ...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:
ipivan написа:Аз съм имал проблем с PowerJet с версиите,иска си неговата.
С последната версия на софта не можах да се свържа,свързах се със стара версия.
Тук, колега, иде реч за EasyJet, а не за Power такъв...

И между другото, аз съм този, дето е ял лай** :lol: ...
Е така де,ама нали една и съща фирма е производител и на двата уж.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ogromnii »

благодаря ви за идейте и на иван иванов за софтуера.

най-вероятно входа за нивомер е настроен за някакъв друг тип, ама без да се свържа не мога да го кажа
не изключвам възможността проблема да е в кабела, правих си го сам, с мойта газова си работи, на предишния изиджет с които пробвах да се свържа искаше да ъпдейтва фърмуера, т.е. явно правех връзка ама с неподходящ софт, на тоя нищо - все едно не е свързан кабела :cry: за настройки кои настройки? бърниках настройките на ком-порта, никаква разлика, сложил съм светодиоди на tx и rx линиите, през около 2 секунди примигва на tx ама нищо, явно или кабела ми е тъп или централата се е пръднала :P
каквото - такова, колата е във варна, сигурно няма да се върне в софия така че ще пробвам на следващата и ще докладвам :mrgreen:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: EASYJET нивомер

Мнение от ogromnii »

малко ъп на темата, колата се върна в софия :)
вече не работи на газ т.е. превключва но работи на два цилиндъра, инжекторите обаче са относително наред - като разменя буксите работи на други 2 :)
отново не можах да се свържа а със същия кабел си свърших работа с бсм и фобос без грижи така че кабела съм го обявил за годен
моя извод е че или генерално оплесквам нещо или централата не е в ред :mrgreen:
Публикувай отговор