Въпрос за Bardolini OBD

- Пропан-бутан<br>
- Метан
scorpio
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 8:58 pm
Местоположение: Нови Искър

Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от scorpio »

Колеги някои слага ли вече Bardolini OBD и има ли някъкви впечатлиния от нея
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от Markony »

Имам впечетленя.Софтуер смного настройки.Като се вържеш към ОБД-то не ти трябват настройки.Впечетленията са от Хонда вързана с К-линия.Предполагам ,че по КАН ще е същото.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от bobolin4o »

Markony написа:Имам впечетленя.Софтуер смного настройки.Като се вържеш към ОБД-то не ти трябват настройки.Впечетленията са от Хонда вързана с К-линия.Предполагам ,че по КАН ще е същото.
Настъпи дългоочакваният рай за мързеливите "газаджии", настройващи уредбите само в гаража, щото "тя сама се настройва"...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от Markony »

Кво значи мързеливи.Настройва си LFT само...през ОБД-то.АКо можеше и бутилки да слага.....
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от bobolin4o »

Markony написа:Кво значи мързеливи.Настройва си LFT само...през ОБД-то.АКо можеше и бутилки да слага.....
"Мързеливи" значи майстори, дето пускат една автокалибрация в края на монтажа и не си дават зор да видят какво се случва в движение. И после клиентът се връща и вика - "така и така прави колата", майсторът бутне в настройките на сляпо и така 10 пъти... на края казва нещо от сорта "по-хубаво не може", ма всъщност то може, ама той не може, щото го мързи или е толкова грамотен, че да я настрои като хората... Пък сега, тя (уредбата) си се настройва сама и само трябва да се дупчи колата и да се сгъва кеша.
Ей това имах в предвид! Съжалявам, че не е по темата, ама не се сдържах.
Поздрави.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от Markony »

Схванах и съм съгласен с теб.Днес имах изгоряла ламда сонда на един Е200 компресор.2часа отне настройката на ръка.Няма ОВ...разката ми се фамилията :mrgreen:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Въпрос за Bardolini OBD

Мнение от ogromnii »

не съм съгласен, технологиите се развиват, защо никой вече не монтира "обикновенни" уредби? просто им мина времето, не че никой не монтира ама мисля че ме разбирате
освен това пазара го налага, очевидно 90% от колите са с полу-настроени уредби, карат нещо горе-долу, минават през майстора да ги "бутне малко" и прочие тъпотии, приветствам умните газови, крайно време беше :)
дано са направени свестно, като ми останат малко кинти ще си сложа на мойта кола да пробвам дали може да вдигам капака само за течност за чистачки :mrgreen: :mrgreen:
сигурен съм че има хора които умеят да настроят добре всяка газова независимо инжекцион или с изпарител, ама това си е безмислен труд който носи само вътрешно удовлетворение и уви е нещо нетрайно в повечето случай :evil:, а освен това лично не съм срещал такъв :mrgreen: :mrgreen:
да са живи и здрави колегите индженере :shock:
Публикувай отговор