Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

- Пропан-бутан<br>
- Метан
kalpazanski
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:34 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от kalpazanski »

Отговаря коректно за налягането и температурата. Друг е проблема, но не мога да го разбера. Може и от самия датчик да е. Най-вероятно ще се опитам да намеря друг и да пробвам. Ланди Ренцо са качествени газови уредби, но сякаш няма добри майстори за тях, което е много лошо :(
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

kalpazanski написа: Ланди Ренцо са качествени газови уредби, но сякаш няма добри майстори за тях, което е много лошо :(
И кое им е доброто тогава?
Няма добри и лоши газови,всичко си е до майстора! :idea:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:
kalpazanski написа: Ланди Ренцо са качествени газови уредби, но сякаш няма добри майстори за тях, което е много лошо :(
И кое им е доброто тогава?
Няма добри и лоши газови,всичко си е до майстора! :idea:
Малко офтопик...
Има "лоши газови", има...
Днес ми се яви един елемент, с кола от бартер - Е46, 3.0 с монтиран "газов инджекцион"...
Вдигам капака и ахвам - Р-уно, Реилове 2 тройки, МАП от опел мултек... до тук, викам, приемливо. Компа - някаква ГОЛЯМА пластмасена черна кутия с букса тип "стара изчислителна машина, до-военен модел" с има няма 20-тина кабела, никакви надписи, 4 дърводелски видии в четирите края. Отскубнах я азе от буксата и - на масата. Отварям и пак ахвам, вътре платка правена във фабрика, на машина сиреч, релета, некви чипове (ич и не ги загледах, ама на операционни усилватели ми мязаха), алуминиев радиатор с накачени по него транзистори... и най готиното - 6 тримера подредени като войници на сутрешен преглед! Викам му аз на човека, че с аналогова техника не се занимавам и да си търси "производителя" за донастройка на газовата, и айде всичко обратно в колата, и всеки по пътя си...
Та мисълта ми беше, ако наистина смяташ, че можеш да я уйдурдисаш тая газова, да взема да ти го пратя човека?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

Виждал съм такъв газов инжекцион на Виали.С МАП от Опел с редуктор Виали.В твоя случай някой е сменил редуктора и е взел парите на човека.Аз на това Виали дето дойде при мен му смених всичко под капака,а МАП-а си го запазих,че работеше!
Освен това нямам претенции да съм добър майстор,но понякога от спортна страст се захващам с безнадеждни и безсмислени ремонти. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от bobolin4o »

С риск да разводна темата ще ти отговоря.
Ако тоя комп е на Виали, то аз съм чистокръвен японец. По-скоро е на "Валери"... :mrgreen:
Та значи не си оправил наличната газова, а си я сменил поголовно. Е тогава защо каза, че "Няма добри и лоши газови,всичко си е до майстора!"?
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:Та значи не си оправил наличната газова, а си я сменил поголовно. Е тогава защо каза, че "Няма добри и лоши газови,всичко си е до майстора!"?
Поздрави!
Нови части,добър майстор! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от bobolin4o »

Е тук съм на 100% съгласен с теб!
За това и мен ме харесват хората, ама идват само в краен случай...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор