Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mareli
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 10:24 am
Местоположение: гр. МИЗИЯ
Обратна връзка:

Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от mareli »

Здравейте колеги,
Имам проблеми с МАП - сензорите LANDI които са в газовите инжекциони LOVATO SMART.
Монтирал съм доста такива системи и може би 30% от маповете ми правят проблеми.
След известно каране на автомобилите започат да преминават автоматично на бензин и др.
Като вържа компа за диагностика в софта на ЛОВАТО ми изписа грешка: 301 - повреден МАП сензор.

Пратил съм 2бр. сензори за рекламация но две седмици никакъв отговор.
Ако някой знае нещо по въпроса моля за инфо. Ако пък може да се смени този сензор с друг или нещо такова.

Благодаря!
mvg
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от lnd1 »

MAP сензора ли фирясфа... ако е така закачай жицата на МАП сензора на колата ако има такъв и свадба .... ако няма вече е трудно .... я го снимай и го покжи да ти кажа как да се помага
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

Предполагам става въпрос за датчика за налягане и температура,който е на раейката.Тези датчици са им слабо място на Ловато,че и на Ланди Ренцо.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от venelek »

От доста колеги чувам за този проблем.Исках да почна да ги монтирам,но това ме отказа.
Какво да обяснявам на клиента докато ми сменят сензора?
Все пак с нетърпение ще чакам развитието на темата.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от angeltsankov »

Колеги проблемът е лесно разрешим... оригинално в комплектите идва сензор на Ланди Ренцо и именно там е проблемът, просто се заменя със същия сензор но на БОШ . Явно сензорите на ланди не издържат на нашата газ...
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ogromnii »

на газта която даваме или газта която зареждаме :lol: :mrgreen: :?: :?:
колата ми е на 8 години и е с оригиналните крушки на фаровете, като изгори първата и сложа осрам ще почне да гори през година, и да се чуди човек на силния ток ли не издържа??? просто боклука си е боклук :idea:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

angeltsankov написа:Колеги проблемът е лесно разрешим... оригинално в комплектите идва сензор на Ланди Ренцо и именно там е проблемът, просто се заменя със същия сензор но на БОШ . Явно сензорите на ланди не издържат на нашата газ...
По принцип е така когато уредбата е извън гаранция.А когато е в гаранция какво правим и за чия сметка е?

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от angeltsankov »

ipivan написа:
angeltsankov написа:Колеги проблемът е лесно разрешим... оригинално в комплектите идва сензор на Ланди Ренцо и именно там е проблемът, просто се заменя със същия сензор но на БОШ . Явно сензорите на ланди не издържат на нашата газ...
По принцип е така когато уредбата е извън гаранция.А когато е в гаранция какво правим и за чия сметка е?

Поздрави!
Познай... и мен не ми е приятни да се бъркам за бошов мап...но като съм дал гаранция...
Поздрави
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от venelek »

angeltsankov написа:
ipivan написа:
angeltsankov написа:Колеги проблемът е лесно разрешим... оригинално в комплектите идва сензор на Ланди Ренцо и именно там е проблемът, просто се заменя със същия сензор но на БОШ . Явно сензорите на ланди не издържат на нашата газ...
По принцип е така когато уредбата е извън гаранция.А когато е в гаранция какво правим и за чия сметка е?

Поздрави!
Познай... и мен не ми е приятни да се бъркам за бошов мап...но като съм дал гаранция...
Поздрави
А от къде ги набавяш и на каква цена?Дай номер на този датчик.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

Ако не се лъжа е това:
Изображение
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от angeltsankov »

Да това е и може да си набавите такива от Ланди-Ренцо , а цената беше около 70лв
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от venelek »

angeltsankov написа:Да това е и може да си набавите такива от Ланди-Ренцо , а цената беше около 70лв
Мерси колега за информацията.
Ако Ловато почнат да си ги комплектоват с читави мапове,може и да почна монтажи.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от ipivan »

А този сензор като се прецака,какви показания дава в програмата?
Днес дойде един метанов Омегаз със такъв датчик на който пишеше Ланди Ренцо.Налягането в програмата беше 3,3-3,5 бара.Не искаше да обърне на газ като даваше грешка различни инжектори при всеки опит.Според мен проблема е в редуктора ама нямах време да се занимавам.Ще дойде пак в други ден.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
kalpazanski
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:34 pm

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от kalpazanski »

Темата е малко старичка, но и аз имам подобен проблем, а за съжаление в нета няма мнгоо информация за него.

От както застудя времето имам следния проблем. Колата не иска да мине на газ, като влиза в аларма още през първите 5-6 секунди след като я запаля. Това се случва само при външна температура около 0 градуса. При диагностика показва следната грешка. Gas temperature sensor - error 0x00000008 - Short circuit to baterry.
След като позагрее колата се оправя и минава на газ и грешката изчезва. За момента съм изключил минаването на бензин при поява на тази грешка, но това не е решение.

Имате ли представа от какво може да бъде това ? Дали датчика за температура и налягане (той е общ) се е повредил ? Моят датчик не е на рейката, а е на маркуча малко преди нея. Газовата е Landi LSI PLUS.

Благодаря :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблеми с МАП сензор LANDI от LOVATO SMART

Мнение от bobolin4o »

Възможно е да се е повредил, а е възможно и да не отговаря (да е сменян с друг, подобен).
Провери го за правдоподобност.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор