ком порт на експрес-кард

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

ком порт на експрес-кард

Мнение от ogromnii »

в момента работя с настолен компютър с реален ком-порт (естествено) но имам един лаптоп който ще отиде в гаража и няма ком(пак естествено :mrgreen: ) но има слот за експрес-кард и мисля да купя един рс232 на експрес кард, някой ползва ли такава комбинация и дали ще работи с газовите? ужким не е виртуален а почти-реален ком, мисля че трябва да работи?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ком порт на експрес-кард

Мнение от bobolin4o »

Програмите за всички модерни газови уредби работят в средата на дори WIN 7. Така че, с преходник USB-COM нямаш никакви проблеми. А за работа с дъртите ламбда контролери ти трябва DOS или WIN 98... Така че, картата ти трябва да има драйвери за съответната операционна система. Фактически по-добре да си купиш лаптоп с физически COM, отколкото да правиш разни гимнастики. Има например разни DELL-ове и IBM-и със приятни параметри от сорта на двуядрен процесор, DDR2 RAM и т.н на прилични пари и в перфектно състояние. Това е моето мнение...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: ком порт на експрес-кард

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа: Има например разни DELL-ове и IBM-и със приятни параметри
Аз по тази причина си взех скоро DELL-D630.Има реален COM и работи на 7-ца.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: ком порт на експрес-кард

Мнение от ogromnii »

настолния компютър ще си остане, и без това се ползва постоянно, ще ползвам него за ретро и демоде :mrgreen: приложения
лаптопа ми е нетбук, батерията държи 3-4 часа, има си блутут и ще ми върши чудесна работа, поръчах и полу-реалния ком така че тия дни ще знам какво е положението :mrgreen:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: ком порт на експрес-кард

Мнение от ogromnii »

действа без грижи, като истински е :) на настолния му умря харда така че остава за досовските приложения и за прахосъбирач :mrgreen: майтап сложих му нов хард не е лошо да има резерва, ама и нетбука се справя супер
само не ми е ясно тия гейове от стефанели що за софт са създали, не се събира на малкия екран, а и няма скрол да слезеш надолу :shock: бачка се полунатъмно :lol: :lol:
Публикувай отговор