проблем с Мегажет 4

- Пропан-бутан<br>
- Метан
nikivd
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 26, 2012 2:08 pm

проблем с Мегажет 4

Мнение от nikivd »

Защо при превключване от бензин на газ се получава това тресена 4 пъти. В движение дори колата забива муцуна при превключване. Нормално ли е лек мирис на газ около двигателя и най-вече около изпарителя. Газаджията ми каза всичко е ок, но нещо нему вярвам.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от bobolin4o »

Вярвай му на газаджията, всичко си е наред! Понеже уредбата се нарича "МЕГА Джет" всички тези кусури, дето ги изброяваш са "МЕГА", сиреч - големи... Ако уредбата беше "ИЗИ Джет", щяха кусурите да са много по-малки!!!
Сега, за да ти се оправи колата, ходи пак при "газаджията" да ти премонтира уредбата с втората марка и пак да ти вземе същите пари!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nikivd
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 26, 2012 2:08 pm

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от nikivd »

Не мисля, че проблема е в Мегаджета. Взех нещата в мои ръце. Маркуча на течната газа не беше стегнат и от там изпускаше газ. Огледах още малко и забелязах че маркучите от рейката до дюзите са с различна дължина от 30 до 45 см. Което ме зашемети. Възможно ли е от дългото разстояние между рейката и дюзите да е проблема. много тресе при превключването. Също ми направи впечатление липса на вентилационна кутия и отдушник на евросондата :shock: С майстора вече се скарах и не стъпвам там нито мой те колеги. (около 50-60 таксита) :lol:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от ogromnii »

така или иначе явно е калпаво монтирана и настроена, потърси някой да я вкара в час
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от venelek »

nikivd написа: С майстора вече се скарах и не стъпвам там нито мой те колеги. (около 50-60 таксита) :lol:
Колега нищо лично, ама като знам наще бакшиши кви са стиснати,може и проблема ти от там да идва.
Както казва един колега "Малко си платил,малко получаваш".
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от plamenpenisa »

venelek написа:
nikivd написа: С майстора вече се скарах и не стъпвам там нито мой те колеги. (около 50-60 таксита) :lol:
Колега нищо лично, ама като знам наще бакшиши кви са стиснати,може и проблема ти от там да идва.
Както казва един колега "Малко си платил,малко получаваш".
100% това е проблема . . .
nikivd
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 26, 2012 2:08 pm

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от nikivd »

980лв. малко ли са? Може да съм бакшиш, но си уважавам колата!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от venelek »

nikivd написа:980лв. малко ли са? Може да съм бакшиш, но си уважавам колата!
Зависи за какво точно ги даваш тези 980лв.Защото казваш че е мегаджет,но каква е останалата окомплектация,каква е бутилката,къде е монтирано зарядното.Всеки гъдел струва пари.Иначе ако е за цената,за още 100лв щеше да монтираш нещо като Романо,Ланди Ренцо или подобно и нямаше да ги имаш тея проблеми.
Не казвам че не си уважаваш колата.Просто като знам тукашните,как все искат нещо за без пари,даже избягвам да им правя колите.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от ogromnii »

не плюйте по човека, ако някой се е съгласил да отстъпи от цената това не значи че трябва да си остави ръцете, работата трябва да е свършена качествено :mrgreen:
ако предварително се ангажираш с цена и има изненади грешката си е твоя :lol:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от bobolin4o »

venelek написа:Иначе ако е за цената,за още 100лв щеше да монтираш нещо като Романо,Ланди Ренцо или подобно и нямаше да ги имаш тея проблеми...
Ако ще и 3000 лева да е дал за уредба "Made by GOD", обаче монтирана от същия майстор... ефектът нямаше да е по-различен!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с Мегажет 4

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:не плюйте по човека, ако някой се е съгласил да отстъпи от цената това не значи че трябва да си остави ръцете, работата трябва да е свършена качествено :mrgreen:
ако предварително се ангажираш с цена и има изненади грешката си е твоя :lol:
Точно казано...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор