Софт Романо

- Пропан-бутан<br>
- Метан
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Софт Романо

Мнение от venelek »

328iT написа: Но смятам, че щом съм да 1800лв. за газ мога и да имам софт за настройка...
И аз си купих телевизор, но никой не мидаде кабел и софт за инженерните менюта.
И ако може да попитам,колко коня ти е колата че не може да се оправи газовата само с подаване на газ?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от bobolin4o »

Еми най-вероятно човекът притежава 2800 кубиково БМВ.
328iT написа:Не се занимавам професионално с никаква поправка на МПС-та,
знам, че не всеки ще тръгне да раздава софт!

Трябва да си донастроя подаването на бензин във високите, но не мога вече
да се кънектна към ЕКУ-то на Романо. Попитах в сервиза, но се направиха, че не
ме чуха - тяхна си работа! Щом мислят, че ще им взема бизнеса - нека си го пазят!
Но смятам, че щом съм да 1800лв. за газ мога и да имам софт за настройка...
но както и да е, това си са лично мои съчинения!

Ако някой има желание нека да ми го прати на ЛС., ако ли не здраве да е!

Поздрави на всички майстори и не такива!
Леки почивни дни..
Георги
Ако аз съм платил 1800 лева за газова уредба, със сигурност ще ме чуват майсторите, дето са ми ги взели.
Ще ходя всеки ден по 2 пъти докато не ми стане колата, каквато трябва да бъде. И няма да търся как аз да си я оправя, щото не ми е работа в края на краищата! А те са длъжни да ти я оправят, ако не могат или не искат, има и други начини... законни разбира се...
Второ, не би трябвало да ти дават софт твоите майстори или пък да ти обясняват защо ти не можеш вече сам да си я "буташ", все пак уредбата ти би трябвало да е в гаранция. Ще дам пример с любимия ми ФОБОС. Има си парола при конектване... ако видя, че е занулена на уредба, поставена от мен и в гаранция... нещата рязко влизат в друго измерение. Ако пък не е мой монтаж и има парола - насочвам най-учтиво клиента към неговия майстор.
Те така...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

Колата е 2.8, правилно се е сетил "боболинчо" :)

Не исках да се изкажа, че задължително от сервиза трябва да ми дават софт за газта!
От първия ден си имам кабел и съм не съм пипнал почти нищо по настройките на газовата.
Работи си перфектно..Но съм си свикнал да я наблюдавам от време на време. Имам си и
2 кабела за колата, ако става на въпрос../Scanner 1.4 и OBD usb/. И си оправям всичко по колата
/естествено, ако условията и материалите го позволяват/.
В сервиза не ми се ходи /най-малко да им правя проблем/, те хората са големи пичове по принцип.
Имах проблем със сондата на бутилката и без да се въртят много много я смениха с нова..

Пак искам да го напиша, че колата няма проблем с газта../засега/.. така, че от сервиза не са длъжни нищо да направят ..

Лека и приятна вечер на всички

ПП.. търсенето продължава
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Софт Романо

Мнение от ipivan »

328iT написа:Колата е 2.8, правилно се е сетил "боболинчо" :)

Не исках да се изкажа, че задължително от сервиза трябва да ми дават софт за газта!
От първия ден си имам кабел и съм не съм пипнал почти нищо по настройките на газовата.
Работи си перфектно..Но съм си свикнал да я наблюдавам от време на време. Имам си и
2 кабела за колата, ако става на въпрос../Scanner 1.4 и OBD usb/. И си оправям всичко по колата
/естествено, ако условията и материалите го позволяват/.
В сервиза не ми се ходи /най-малко да им правя проблем/, те хората са големи пичове по принцип.
Имах проблем със сондата на бутилката и без да се въртят много много я смениха с нова..

Пак искам да го напиша, че колата няма проблем с газта../засега/.. така, че от сервиза не са длъжни нищо да направят ..

Лека и приятна вечер на всички

ПП.. търсенето продължава
По въпроса за плащането,предварително се уточнява срещу уговорената сума какво получава клиента.Малко съм учуден,че като можеш сам да си ремонтираш колата си дал тези пари за газовата!?А за това,че си с рунтави гърди и сам си ремонтираш колата,евала! :lol: Аз не се съмнявам,че ще намериш това което търсиш.Искрено ти пожелавам успех! :D

П.П.:Като търсиш,търси според модела на газовата,че те са няколко модела!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

ipivan написа:
328iT написа:И си оправям всичко по колата
/естествено, ако условията и материалите го позволяват/.
Малко съм учуден, че като можеш сам да си ремонтираш колата си дал тези пари за газовата!?

Аз не се съмнявам,че ще намериш това което търсиш.Искрено ти пожелавам успех! :D

П.П.:Като търсиш,търси според модела на газовата,че те са няколко модела!
Aко си я бях сложил сам, дали щеше без пари да си заменя сам на себе си нивомера?
Пък и при монтаж на газ всички знаем, че нещата трябва да са изпипани по точния
начин за да няма мъки в последствие..
И барам там където разбирам и мога наистина да поправя.. с монтаж на газ няма да
се занимая никога.. има неща, които не всеки тр. да пипа! :)

А газовата е тази: http://www.romanoautogasbg.com/product/ ... l-system-6
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от ivanovbg »

Имам си аз двама клиенти които много обичат да си пипат по колите и като омажат идват :mrgreen: Трябва и аз да направя така , че да нямат комуникация иначе като ги видя първия въпрос е -Къде пипа? После става лесно :lol: :lol: :lol:

328iT, не е проблема в софта щом преди си се връзвал. По вероятно им е писнало от теб :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Даваш софта и после взимаш 50 кинта за оригиналния дъмп...
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

Така е! Eвалата колега..
Някои си знаят работата и им сече онова отгоре,
но останалите ще си имат
двама клиенти които ..
.. е гайки могат да завиват....ама до там :D
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от ivanovbg »

Важното е че всеки път си плащат и са много редовни. В сравнение с нормалните клиенти тези ми идват поне 5 пъти повече годишно - кой си трепе кокошките докато снасят? :wink:

Пък и гледам си умно момче "комбайнерче" - що не си го изтеглиш от официалния им сайт, ами си се разревал тук? Безплатен е. Ей ти за 10 сек в гугъл какво открих http://www.grautogas.com/index.php?lng= ... der&id=266
Срамота е - всичко наготово искате.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

Колега, извинявай, ако съм те засегнал по някакъв начин..
повярвай ми не съм искал..
Този файл го имам. Също имам и този, който е в секцията "download"
на сайта - http://romanoautogasbg.com/
Но не става и тази програма..като пробвам да свържа и стартирам програмата
ми изписва нещо от рода /не съм направил "printscreen" за съжаление/, че трябва да се свържа
с издатела за по-нова версия..
Писах със сервиза, но уви нищо..
Здравей, колега! Извинявай, че те притеснявам на ЛС, но няма кой да ми помогне!
Пробвам да се свържа с кабела към газовата /romano OBD 6cyl/, но не успявам.
До сега съм нямал дертове, но си преинсталирах компа, а и бях и при вас за обслужване /15000км./ и ми актуализирахте софтуера /?!?/ .. и сега не зная от къде ми дойде проблема?! Към кабела трябва ли да имам някакви драйвери или след като вие сте правили нещо и аз вече да не мога да се кънектна към газовото еку/..
caravel написа:Ако сме ъпдейтнали уредбата с по-новия софт,няма как да се вържещ.
Нов кабел ли трябва или?..е тайна :)
И от тогава не ми са отговорили ..

Иначе един колега ми написа това:
bega4a написа:С кой модел компютър си на АЕБ или Антонио,и защо искаш да се вържеш нещо не е наред ли.Има ъпдейти и на двете програми и ако са го сменили ти трябва новата програма иначе няма да стане.
Лека вечер на всички!
Извинявам се, ако съм обидил някого..
Георги

http://dox.bg/files/dw?a=b7602d8f83
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Софт Романо

Мнение от ipivan »

Пиши дали си се свързал,че взе да ми става интересно?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Софт Романо

Мнение от caravel »

Версията на Романо-то е по-нова,затова не става комуникацията.
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

caravel написа:Версията на Романо-то е по-нова,затова не става комуникацията.
Версията на самата програма, която е на PC-то, а не firmware-то на газовата?
Или фърма на ГИ е по-нов.. :oops:
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Версията на компютъра е нов и няма да стане ,както я мислиш,но дай ми информация за монтажника и това какво точно не си доволен и ще видя какво мога да направя на лични ако обичаш.Романо е свястна марка и не схващам защо трябва да се плюе за щяло и нещяло.Дал си 1700 лв за система със самонастройка/ОБД/ с 5 години гаранция.Що трябва да се пипа домашно също не ми е ясно..
Публикувай отговор