Фобос 2 и МАП сензор?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Здравейте колеги и весели празници.
Дойде клиент с Пежо 406 132 коня мотора и монтаж пет за четири - маркучите след инжекторите са с различна дължина, дюзите са 2мм и т.н. Съответно студения старт на бензин е мъка. Закачих я да я прегледам и ми иска МАП сензор за режима с графика. Сензора, който е монтиран е диференциален тип с температура и 5 пинова мъжка букса, на която се ползват 4 проводника. Към инсталацията си има 5 проводника и женска букса. Проблемът е, че продаваните от Фобос датчици , които са с отделен мап и налягане на газта са и те с женска букса и не мога да го закача без преправяне. Въпроса ми е как и какъв МАП да вържа и тази система така ли е проектирана орязано???? Мисля да добавя само отделен МАП , който обаче незнам дали ще може да работи заедно с този диференциалния.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от joroboichev »

Определено ще работи!А диференциалния ако искаш можеш да го ползваш за сензор само за налягане!
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Мен ме вълнува основно МАП да имам, за да настроя и да пасна бензиновата и газовата графика, щото сега не ме пуска изобщо в това меню. Иначе ти си прав, откачам подналягането от диференциалния и ще е само за налягане. Другото е да взема сигнал от оригиналния МАП на двигателя и да го калибровам, защото има опция в настройките. А кой цвят на 5 пиновата букса е сигнала за МАПа? В схемата на конекторите го дават зеления?
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от angeltsankov »

Няма да стане така както си го мислиш колега(зеления трябва да е за мапа) Ако искаш да свършиш работа на човека му поръчай датчик с 5 кабела(той поддържа мап) смяната е 1 към 1 само от софтуера се задава типа на датчика. А това за паленето и маркучите с различна дължина и 2мм дюзи не го разбрах
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Markony »

Колегата е искал да напише 2 ома можеби...
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Мерси за отговорите колеги. Работата е там, че пробвах с датчик PMT , махнах буксата и ги навързах цвят по цвят, но ми изкара някакви нереални стойности. Помислих си , че не е съвместим, тъй като все пак не случайно явно са с обратни букси диференциалния и този PMT. Баси и фобоса да няма МАП..... Даже най-евтините турски имат. При пежо моторите ако не е добра горивната смес на газ, тъй като бензиновия комп е адаптивен се получава ефекта, че когато двг е студен и се опиташ да запалиш е трагедия - гасне, тресе сякаш е на 2 цилиндъра, някои и изобщо не палят даже. А дюзите имах предвид , че са разпробити газовите дюзи на 2мм, при положение , че на този мотор трябва да са 2.5мм
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от bobolin4o »

"Баси и Фобоса, да няма МАП..."
Еми така е колега, някои нямат и д-к за налягане и температура на газта... Това е защото поръчителят (майстора или търговеца на едро) е поръчал на производителя конкретната конфигурация с цел икономия и максимална печалба.
В момента няма такъв филм... производителят не дава възможност за шикалкавене, защото това рефлектира върху името на изделието.
Та така...
А щом са с обратни букси, значи че захранването е различно 5 или 12 волта. Премери и съобрази какво да направиш.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от ipivan »

Тези за 5 волта май не се произвеждат вече.Преди около месец един колега ме помоли да му взема 5 волтов датчик,беше само един.(в главната квартира на Фобос)Абе според мен да се занимаваш с Фобос си е таралеж в гащите! :lol:Ама това си е лично мнение все пак.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Мерси. Точно затова пуснах тема, ако някой от вас конкретно е правил същата врътня, за да не откривам топлата вода аз. Мерих на буксите никъде не хванах 12в, значи трябва да е 5 волтов. Заех се да му свърша работа на човека, че вече 3000лв бил налял по тея газови и майстори, а резултат нула. А за тея пежа още преди 5г съм пускал тема в пежо форума, че са капризни към настройката и как съм решил проблема със студения старт. Имам тук някои датчици, ще пробвам с тях и ще пиша има ли резултат. Гледам фобос продават и само МАП един дребосък с 3 пинова букса. Той би ли трябвало да е съвместим?
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Markony »

3 бона за фобос? то пежото не струва толкова.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от rockton »

ipivan написа:Абе според мен да се занимаваш с Фобос си е таралеж в гащите! :lol:Ама това си е лично мнение все пак.
:lol: Еее не е само твое мнение , и аз се присъединявам към мнението ти! :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от joroboichev »

Преди седмица поръчвах такъв 5-волтов и имше.Иначе ако си поръчал вече 12 волтов просто го захрани след контакт а информационните кабели и масата към тези от буксата към газовия комп
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Имах 12в сензор от STAG ГИ, свързах го след контакт и отчете реални стойности. Диференциалния го оставих да мери налягането и температурата. МАП-а се връзва към жълто-зеления проводник от 5 пиновата букса. Пусна ме в менюто за настройка чрез графика и успях да направя прецизно настройката на множителя в движение. Мерси на отзоваллите се!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от ipivan »

Valsval написа:Имах 12в сензор от STAG ГИ
А датчика от СТАГ-а замина ли с колата или след настройките го откачи?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Фобос 2 и МАП сензор?

Мнение от Valsval »

Монтирах му го направо на клиента. След време като покара искам пак да я закача и да видя бензиновата и газовата карта дали си съвпадат. А и нека си има МАП та някой ден ако друг работи по тоя фобос да не се чуди като мен какво и откъде да препасва.
Публикувай отговор