Питанка за корекция на смес по температура на газта

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от mupk0 »

.
Последно промяна от mupk0 на Пет Фев 01, 2013 10:44 pm, променено общо 1 път.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от bobolin4o »

А сигурен ли си, че газовата отчита вярно температурата на метана - къде е монтиран датчика?
Недей пропуска и че докато загрее метана и двигателят загрява също, сиреч бенз. комп смъква инжекторните времена!
Като цяло проблемът е породен от поне две причини, едва ли е само от метановата температура. Затова в любимия ми Фобос има корекция и по темп. на изпарителя. Значи с две думи - ако бедата беше в темп. на метана, какво ще се случи при достигане на тая темп. примерно 60 градуса??? Би следвало да обеднее сместта тотално... а не е така.
Надявам се, че ме разбра правилно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от hohooo »

Метана изисква по бързи инжектори. Ако вашите инжектори са 3 ома и времето на отваряне е 3,2 мс може и от там да ви идва проблема.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от Markony »

Писах ,писах и после бутнах нещо и се изтри.Та кратката версия:Колега двигателя не му пука на теб да ли ти харесва как дърпа или не.Има една, единствена правилна настройка и ти си много далеч от нея.Земи си един Вагком и почни отзад напред.Като настроиш системата да не свети чек и да не мърда адаптацията си герой.В момента софтуера се опитва да коригира ....това което мислиш за себе си...
В общия случай оригиналния софтуер са го мислили 100-на души,а тук има 10-на тунери ,дето има намират грешките..
Сори ,че съм откровен.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от joroboichev »

Според мен ще се окаже вероятно че в момента на обръщане на газ налягането е доста по-различно (високо) от нормалното и трябва по-скоро да се поработи върху корекция по налягане отколкото по температура.Но въпреки това при тези температури под 0 ,не очаквай чудеса!
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от mupk0 »

.
Последно промяна от mupk0 на Пет Фев 01, 2013 10:45 pm, променено общо 1 път.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от Markony »

Всички неща ,които си направил по двигателя са задължителни..щом си табиетлия.Колата е добре на бензин...значи имаш основа.
Избрал си хардуер,диаметър,налягане.Почваш да настройваш.В първия случай колата била мудна,но всичко друго било ОК...ами оправяш си картата и всичко си идва на местата.Защо сменяш диаметър.След като смениш нещо,променяш базата за изчисление на ГИ.Демек след всеки диаметър си правиш автокалибрация и пълна настройка.При смяна от 2.0 на 2.2 ще имаш разлика 1-2 мс.Какво променя това в общата картинка.Сравняваш несравними режими.За съжаление не съм си играл с термокомпенсация и там менюела на софтуера трябва да казва кое какво е.

Имаш ли монтиран авансатор?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от ivanovbg »

mupk0 написа: От цялото писане обаче никой не пожела да разтълкува термините..... :lol:
Е че какво има за тълкуване? Български не знаеш ли? Има и тълковни речници.

Колеги то на такива писатели дето не знаят да четат не се обяснява. Искал да цеди - тва не е лимон бре
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от mupk0 »

.
Последно промяна от mupk0 на Пет Фев 01, 2013 10:45 pm, променено общо 1 път.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от Markony »

По-полека с обидите.Както писах по-горе Фундаментално не са ти ясни принципите и нещата.Ако ще ставаш инсталатор виж някой майстор и почвай с уроците.Температурната компенсация не ти е проблемна.До тук съм с уроците,че ще ми се карат колегите....нататък е платено :mrgreen:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от rangel1 »

Приятел като чета май си най големия газаджия в бг :lol: За кво се хабиш да пишеш и питаш аматьори :lol:
Сега сериозно "Всички колеги са моето второ семейство" та мисля че е редно да се извиниш на колегата с лимоните :twisted:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от ipivan »

Аз мисля че първо трябва да се монтира авансатор,след това се настройва газовата да работи нормално при загрял автомобил.След като това е направено се правят корекциите само софтуерно.За описание на програмата виж това:
http://dox.bg/files/dw?a=cbec134460
Дано да се ориентираш!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от NASKO12234 »

rangel1 написа:Приятел като чета май си най големия газаджия в бг :lol: За кво се хабиш да пишеш и питаш аматьори :lol:
Сега сериозно "Всички колеги са моето второ семейство" та мисля че е редно да се извиниш на колегата с лимоните :twisted:
Абе, той колегата с лимоните явно не ги разбира нещата /дано да не ми се разсърди/. Ами да вземе да обясни по цветно нещата че човека да си оправи колата. Пък дано му остане и малко време да дойде при мен за риба :P
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от mupk0 »

Благодаря на ipivan за усилията ,които полага да ми помогне и за менюала дето ще се заема да го прочета и разуча тези дни целия.
Последно промяна от mupk0 на Пет Фев 01, 2013 10:45 pm, променено общо 1 път.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Питанка за корекция на смес по температура на газта

Мнение от Ilko »

mupk0 написа:.....Отделно целта ми е да си експериментирам по моята кола....
.........................................................................................................................
Сега да видим дали правилно съм разбрал картата.....при искано време на бензин от 5мс,на газ дава близо 7мс,което ще рече че сместа е по-бедна?Това поне разбрах от колегата @bobolin4o с който си говорих по телефона преди време.Когато кривата е над бензиновата е бедна,а когато е под бензиновата е богата...въпреки че аз си мисля следното: при бензин 5мс влиза Х бензин,а при метаново време за същото натоварване 7мс,влиза Хметан+2мс отгоре.Правилно ли са ми обяснили или аз се бъркам.Отново трябва да се изясня за невежеството ми.
Аз мисля, че никой не се зяжда с теб а просто си объркал форума...
Кой е тоя град/село дето няма един кадърен газаджия в него и наоколо?.... не виждам да си го попълнил...
Това с времената не си го разбрал, щото на бензин и на метан не е все Х горивото при едни и същи времена.
Този форум не е училище и не мисля, че трябва да става.
Ако имаш желание да четеш има достатъчно къде и какво, за да разбереш което ти е нужно.
И както каза Иванов по-горе това не е лимон да го изстискаш - има си необходими и задължителни условия за правилна работа на метан, а ти не си изпълнил всички.
Публикувай отговор