Проблем с газов инжекцион Necam

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от bobigas »

Колеги въпросният инжекцион(Ако може да се нарече инжекцион) е монтиран на сеат алахамбра 2000 куб. см. 115 к.с. кода на двигателя е ADY. Проблема на автомобила е че при рязко подаване на гас двигателя не може да реагира започва да прекъсва и вдига оборотите с доста голямо закъснение, ако се подава плавно гаста пак има притрисане докато вдигне оборотите но двигателя реагира доста по добре. Записани грешки в паметта имаше номер 45 което според инструкцията е богата смес. Проверили сме с осцилоскоп MAP сензора на инжекциона всичко е в норма, сменени са мембраните на редуктора, регулирани са наляганята, разпределителя е изчистен и смазан според инструкцията, ламбда сондата на автомобила работи коректно но е прекъсната с реле когато автомобила работи на гас сигнала да не отива в бензиновия компютър. Когато прави проблема ламбда сондата гледана с осцилоскоп дава нива от порядъка на 0,1-0,3 което е бедна смес. Вече ми свършиха идеите така ,че идеи и препоръки приемам всякакви.
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от lnd1 »

Просто не се занимавай !Само си губиш времето .
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от plamenpenisa »

виж инжекционните времена на бензиновиа компютър как са
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от bobolin4o »

plamenpenisa написа:виж инжекционните времена на бензиновиа компютър как са
Това не е последователен инжекцион, а самостоятелен такъв... Така че, бензиновите времена нямат никакво отношение към работата на газ.
Затова "lnd1" каза, че няма смисъл да се занимава човека - просто си е дърта системата, по-добре е да се подмени с нещо по-съвременно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от ogromnii »

може би сместа е богата на празен ход, и при излизане от него му отнема време да се "намисли", т.е. да реагира?
проверявал ли си дюзите? да няма пробита мембранка или друга мизерия? мисля че ако смукнеш с уста от страната на колектора трябва да запуши, а ако надуеш да не изпуска, естествено
много отдавна съм се ровил в такъв и нямам много спомени какви бяха проблемите, единият беше спукани 2 "дюзи", имаше и още някаква драма но съм забравил??
StanislavYovev
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Ное 13, 2012 9:02 pm
Местоположение: под капака

Re: Проблем с газов инжекцион Necam

Мнение от StanislavYovev »

ogromnii написа:мисля че ако смукнеш с уста от страната на колектора трябва да запуши, а ако надуеш да не изпуска, естествено
Не е това проверено е :idea:
Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки.
Публикувай отговор